Cемінари, Вебінари, Консультації

ВЕБІНАР / СЕМІНАР

Ціноутворення в будівництві будинків та споруд 2024: реформа системи в умовах війни, аналіз основних новацій документів з визначення вартості будівництва, проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво

Семінари
9142

Ціноутворення в будівництві будинків та споруд 2024: реформа системи в умовах війни, аналіз основних новацій документів з визначення вартості будівництва, проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво

Чому варто відвідати вебінар, семінар? Реформа системи ціноутворення в будівництві 2024: які методичні підходи до визначення вартості поточного ремонту та експлуатаційного утримання?; Як бути з контрактами?; Як працює оновлена система ціноутворення?; Який встановлений механізм визначення вартості утримання служби замовника та інжинірингових послуг; Які надаються при реалізації проектів будівництва?; Визначення вартості будівництва; Кошторисне нормування у будівництві; Проектна документація: нові вимоги до складу та змісту; Експертиза в будівництві; Доповідачі, які будуть аналізувати НОВІ НАСТАНОВИ, безпосередньо брали участь в їх розробці та зможуть дати практичну відповідь на всі питання учасників. Постанова № 1160 про Порядок розроблення, здійснення експертизи та застосування проєктів повторного використання у будівництві, що дозволить значно скоротити строки проєктування та зменшити вартість будівництва. Доповідачі учасники розробки нормативних документів з питань ціноутворення у будівництві

Програма семінару:

Блок №1. Вартість будівництва 2024.

1. Закон України про інвестиційну діяльність.
— Вартість будівництва визначається з використанням національних стандартів з ціноутворення…
— Вартість будівництва визначається на підставі затверджених Мінрегіоном, кошторисних норм і нормативів з ціноутворення у будівництві….

2. Закон України про ціни і ціноутворення.
— Формування кошторисної нормативної бази, визначення порядку її застосування … здійснюється Мінрегіоном.
— Формування, розроблення та затвердження кошторисних норм та нормативів з ціноутворення у будівництві, визначення порядку їх застосування … здійснюється Мінрегіоном.

Блок №2. Реформування системи ціноутворення.

Тема №1. Кошторисні норми і нормативи з ціноутворення в будівництві

— Передача повноважень від Мінрегіону до Мінінфраструктури затвердження їх Мінрегіоном.

Тема №2. Затвердження МЕТОДИК та ПРАВИЛ визначення вартості будівельних робіт

1. Наказ Мінрегіону щодо особливостей ціноутворення для всіх галузей будівництва від 25.06.2021 № 162 (чинний з 01.10.2021) яким затверджено нові ПОРЯДКИ:

2. Новий ПОРЯДОК застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення при визначенні вартості будівництва.

3. Новий ПОРЯДОК застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення при визначенні вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво ( на заміну ДСТУ Б Д..1-7).

1. Застосування ПОРЯДКА при визначенні вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво на етапах під час планування витрат, розрахунку кошторисної вартості, ціни пропозиції учасника процедури закупівлі, договірної ціни та при проведенні взаєморозрахунків за обсяги виконаних робіт.

2. Положення нового ПОРЯДКУ передбачають визначення кошторисної вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт шляхом:
— застосування усереднених відсоткових показників вартості проектних робіт до вартості будівельних робіт, а для об’єктів виробничого призначення з урахуванням вартості устаткування;
— нормативним методом за наявності нормативів;
— калькуляційним методом на підставі калькулювання витрат.

3. Для актуалізації відсоткових, усереднених показників, приведення в поточний час, виконується за НОВОЮ формулою розрахунку коефіцієнту збільшення вартості проектних робіт .
4. Вартість проектування позакласних мостів (аркових, вантових тощо) у разі відповідного обґрунтування може визначатися за окремими розрахунками проектної організації.

5. Індекс для визначення кошторисної вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт прямо пропорційно пов’язаний із показниками кошторисної вартості в розрахунку на один людино-день, уточнюється розрахунком за умови, що прийнята середньомісячна заробітна плата відрізняється від 7800 грн. для розряду складності робіт у будівництві 3,8.
6. Індекс для визначення кошторисної вартості розраховується за НОВОЮ формулою.

7. Розрахунок вартості виконують на підставі структури витрат, що склалася у проектувальника за відповідний період.
8. Показник кошторисної вартості проектних, науково-проектних вишукувальних робіт, уточнюється розрахунком за умови, що прийнята середньомісячна заробітна плата відрізняється від 7800 грн. для розряду складності робіт у будівництві 3,8, коефіцієнт збільшення вартості проектних робіт розраховується за оновленим Додатком Л (Що був у ДСТУ Б Д.1.1-7). У випадку відсутності вихідних даних попереднього періоду для розрахунку , можливо визначити кошторисну вартість в розрахунку на один людино-день у грн/дн. за НОВОЮ формулою.

9. НОВИЙ розділ: Визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт на етапі планування коштів.
10. Усереднена питома вага заробітної плати в структурі вартості робіт за один людино день.

11. У складі ціни пропозиції можуть зараховуватися кошти на відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням додаткових робіт (збір вихідних даних, підготовка перед проектних матеріалів, проведення аудиту безпеки, виконання функцій замовника експертизи проектної документації тощо).

12. Нові, раніш відсутні Усереднені відсоткові показники вартості проектних робіт для об’єктів СС1.
13. Оновлені форми документів.
14. Приклади розрахунків.

Блок №3. Реформування системи ціноутворення в будівництві

1. Кошторисні норми України:

2. Наказ Мінрегіону від 30.04.2022 року № 67 “Про затвердження ряду важливих кошторисних норм”:

а. Зміна №1 до кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва».
б. Кошторисні норми України «Настанова з розроблення ресурсних елементних кошторисних норм».
в. Кошторисні норми України з визначення вартості проведення робіт з оцінки технічного стану та експлуатаційної придатності об’єктів будівництва.

3. Наказ Мінрегіону від 01.11.2021 року № 281 “Про затвердження кошторисних норм України у будівництві”.

— значне спрощення формування договірної ціни, можливість проводити взаєморозрахунки за виконані роботи з використанням міжнародно визнаних форм звітування.

а. НАСТАНОВА з визначення вартості будівництва.
б. НАСТАНОВА з визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво.

— Основні правила застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення у будівництві для визначення вартості нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту будинків, будівель і споруд будь-якого призначення, їх комплексів та частин, лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, а також реставрації пам’яток архітектури та містобудування.

4. Скасування ДСТУ з ціноутворення: з набранням чинності вказаного наказу Мінрегіонбуду втратили чинність 8 норм ДСТУ.

Блок №4. Новації в системі ціноутворення у будівництві

1. Формування ПІДРЯДНИКОМ твердої договірної ціни з використанням укрупнених показників вартості робіт на одиницю виміру певного виду роботи.

— Не потрібно розшифровувати усі витрати
— Фіксація вартості одиниці роботи:
— витрати на заробітну плату робітників-будівельників;
— витрати на експлуатацію будівельних машин та механізмів;
— витрати на будівельні матеріали, вироби та комплекти (конструкції);
— загальновиробничі та адміністративні витрати;
— інші роботи та витрати (у тому числі кошти на покриття витрат, пов’язаних з інфляційними процесами);
— прибуток.

2. Формування ЗАМОВНИКОМ відомості обсягів робіт за міжнародними системами вимірювання, що дозволить іноземним підрядникам достовірніше вести свою цінову політику, опираючись на зрозумілі для них коди й назви видів робіт.

— Можливість використання CESMM3
— Зрозумілі коди та назви видів робіт

3. Застосування міжнародно визнаних форм звітування за виконані роботи при будівництві об’єктів за бюджетні кошти.

— Ключовими критеріями при прийнятті виконаних робіт будуть: якість, строки, обсяги та відповідність проектній документації.

4. Обчислення ПРОЕКТУВАЛЬНИКОМ вартості проєктно-вишукувальних робіт за трьома методами (відсотковий, калькуляційний, із використанням збірників цін), у залежності від зміни складових вартості (у тому числі трудових та матеріально-технічних ресурсів)

— Врахування коштів на проведення аудиту безпеки автомобільних доріг та оцінки впливу на довкілля у вартості об’єкта.

Блок №5. Система ціноутворення в будівництві.

Тема №1. Визначення вартості будівництва: зміни до системи ціноутворення та інноваційні положення документів, які запустили реформу ціноутворення у галузі.

Тема №2. Нова настанова з визначення вартості будівництва (Затверджена наказом від 01.11.2021 № 281), на заміну ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 “Правила визначення вартості будівництва”.

2.1. Інвесторська кошторисна документація: порядок визначення вартості будівництва на різних етапах інвестиційного процесу).

а. Визначення вартості об’єкта будівництва на етапі складання інвесторської кошторисної документації.
— Складання локальних кошторисів та відомостей ресурсів до них
— Складання локальних та об’єктних кошторисних розрахунків
— Складання зведених кошторисних розрахунків вартості об’єкта будівництва
— Складання зведення витрат
— Оформлення інвесторської кошторисної документації

б. Визначення окремих складових вартості об’єкта будівництва на етапі складання інвесторської кошторисної документації

— Механізм визначення вартості утримання служби замовника та інжинірингових послуг, які надаються при реалізації проектів будівництва.
— Порядок відображення коштів.

2.2. Ціна пропозиції учасника тендерних торгів. Договірна ціна.

1. Визначення вартості об’єкта будівництва при складанні ціни пропозиції учасника процедури закупівлі (договірної ціни).

Новація №1: Визначення вартості об’єкта будівництва під час складання ціни пропозиції учасника процедури закупівлі (договірної ціни).

а. Ціна пропозиції учасника процедури закупівлі (договірна ціна) розраховується на підставі нормативної потреби в трудових і матеріально-технічних ресурсах, необхідних для здійснення проектних рішень по об’єкту будівництва, та поточних цін на них або з використанням укрупнених показників вартості робіт, обсяги та види яких передбачені затвердженою проектною документацією.
— У разі складання ціни пропозиції учасника процедури закупівель з використанням укрупнених показників вартості робіт пункти 5.1.4, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5 та 5.6 цього Порядку не застосовуються.

б. Окремо не розраховуються:
— прямі витрати (заробітна плата, матеріали, витрати на експлуатацію машин та механізмів); загальновиробничі та адміністративні витрати, витрати на тимчасові будівлі та споруди; зимове та літнє подорожчання; перевезення працівників; відрядження працівників; доплати працівникам у зв’язку з втратою часу в дорозі.

в. Суть новації:
!!!! Укрупнений показник вартості роботи.
— матеріали, зарплата, експлуатація машин, загальновиробничі витрати адміністративні витрати, кошторисний прибуток, інші витрати (перевезення працівників, витрати на відрядження, зимове та літнє подорожчання тощо)
— крім ризиків, ПДВ та інших податків

Новація №2: Особливості складання та узгодження договірних цін

а. Договірна ціна є кошторисом вартості підрядних робіт, який узгоджений замовником, і використовується при проведенні взаєморозрахунків. Форму договірної ціни наведено у додатку 36 цього Порядку, у разі визначення вартості за укрупненими показниками вартості робіт використовується форма договірної ціни, що наведена в додатку 37 цього Порядку.

б. Суть новації:
!!!! Запровадження твердої дц за укрупненими показниками вартості.
— вид будівельних робіт (з одиницею виміру)
— кількість (обсяг кожного виду робіт)
— загальна вартість договору

2.3. Взаєморозрахунки за виконані роботи.

а. Визначення вартості виконаних робіт та витрат

Новація №3: Визначення вартості виконаних робіт та витрат

а. Під час визначення вартості виконаних обсягів робіт і проведенні взаєморозрахунків за виконані роботи по об’єктах будівництва, зведення яких здійснюється за рахунок державних коштів, … при твердій договірній ціні за укрупненими показниками вартості — за примірною формою:

№1. “Звіт про виконання робіт за контрактом на об’єкті будівництва за період (місяць/рік)”.
№2. “Підсумковий звіт про вартість виконаних робіт за контрактом на об’єкті будівництва за період”.
№3. “Акт здавання-приймання виконаних будівельних робіт”, які наведено у додатках 40, 41 та 42 цього Порядку.

б. Суть новації:
!!!! Строк, Якість, Обсяги робіт.
— укрупнений контроль витрат за одиницю роботи

2.4. Уточнено ЗВВ, АВ та КП
2.5. Прибуток
2.6. Ціни на матеріальні ресурси: інвесторська кошторисна документація, договірна ціна, взаєморозрахунок.
2.7. Заміна технічних ресурсів
2.8. Доповнено номенклатуру ЗКР
2.9. Кошти на покриття ризиків
2.10. Кошторисні норми
2.11. Утримання служби Замовника
— Кошти на утримання служби замовника, здійснення технічного нагляду, надання послуг інженера-консультанта.

2.12. Настанова є обов’язковою для визначення вартості будівництва об’єктів, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії.

Тема №3. Настанова з визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво

1. Проектування об’єктів будівництва та ціноутворення проектно-вишукувальних робіт
2. Визначення класу наслідків (відповідальності) об’єктів будівництва
3. Кошторисно-нормативна база на проектно-вишукувальні роботи
4. Розрахунок кошторисної вартості проектних робіт шляхом застосування відсоткових показників вартості проектних робіт

5. Розрахунок вартості проектних робіт із застосуванням збірників цін
6. Розрахунок вартості вишукувальних робіт
7. Розрахунок вартості обстеження будівель і споруд
8. Розрахунок вартості розробки технічної документації на АСУТП

9. Калькуляційний метод визначення кошторисної вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт
10. Зведений кошторис і властивості проекту
11. Договірна ціна і акти виконаних проектно-вишукувальних робіт
12. Розрахунок вартості експертизи проектної документації

Тема №4. Настанова з розроблення ресурсних елементних кошторисних норм

— Порядок розробки, погодження, затвердження та застосування індивідуальних ресурсних кошторисних норм

Тема №5. НОВАЦІЇ настанови з визначення вартості наукових та науково-технічних робіт у будівництві

Тема №6. Інші зміни в системі ціноутворення в будівництві

— Збірник кошторисних норм україни;
— Збірник укрупнених кошторисних норм;
— Галузеві нормативні документи (СОУ);
— Кошторисні норми підприємств;
— Індивідуальні кошторисні норми.

Блок №6. Нормативно-правове регулювання питань обстеження та виконання першочергових робіт з відновлення пошкоджених об’єктів.

1. Питання організації та виконання першочергових робіт з відновлення пошкоджених внаслідок бойових дій будівель та споруд (далі – пошкоджені об’єкти) регулюються такими підзаконними нормативно-правовими актами:

а. Порядок виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд (постанова КМУ від 19 квітня 2022 р. № 473);

б. Зміни до Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва (постанова КМУ від 5 квітня 2022 р. № 423);

в. Методика обстеження будівель та споруд, пошкоджених внаслідок надзвичайних ситуацій, бойових дій та терористичних актів;

г. Зміни до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи (постанова КМУ від 19 квітня 2022 р. № 470);

г. Кошторисні норми України «Настанова з визначення вартості робіт з оцінки технічного стану та експлуатаційної придатності об’єктів»;

д. Порядок виконання робіт з демонтажу об’єктів, пошкоджених або зруйнованих внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів;

е. Крім того для об’єктів з незначними пошкодженнями механізм проведення комісійних оглядів встановлено Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затвердженими наказом Держбуду України від 17 травня 2005 №76;

є. Роз’яснення щодо фіксації руйнувань для ліквідації наслідків бойових дій та відновлення інфраструктури населених пунктів в умовах воєнного стану;

2. Як провести обстеження пошкоджених об’єктів: порядок та особливості

Блок №7. Удосконалення нормативно-правового регулювання в галузі проектування.

Тема 1. Проектна документація – нові вимоги до складу та змісту.

а. Проектування та експертиза проектів будівництва. ДБН А.2.2-3:2014 «склад та зміст проектної документації на будівництво» – нові вимоги до складу та змісту.
— Проектна документація. Її склад та зміст. Порядок розроблення проектної документації об’єктів в розрізі дій сертифікованих інженерів-проектувальників (Наказ № 45 Мінрегіону , Закон №1817, Закон №2020, ПКМ №327, зміна № 6 та № 11 до кваліфікаційних характеристик).
— Види будівництва. Неузгодженість щодо «технічного переоснащення».

б. НОВІ нормативні акти і документи (Постанови КМУ) з розроблення, погодження та експертизи проектної документації на будівництво.
— Закон № 156-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про будівельні норми» щодо удосконалення нормування у будівництві» (набрав чинності з 19.10.2019).
— Закон № 124-IX «Про внесення змін… Закону України «Про стандартизацію» (набрав чинності з 16.10.2020).
— Закон № 132-IX «Про внесення змін… щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» (набрав чинності з 17.10.2019).

в. Типові договори.
г. Закон «Про регулювання містобудівної документації».
— Ст. 31 «Проектна документація». Зміни з урахуванням відміни категорій складності (ЗУ «Про оцінку впливу на навколишнє середовище»).
— Капітальний ремонт за спрощеною процедурою за дефектним актом та кошторисом тільки для об’єктів класу наслідків СС1.
— Експертиза проектної документації (обов’язкова та добровільна).

Тема 2. Постанова № 1160 про Порядок розроблення, здійснення експертизи та застосування проєктів повторного використання у будівництві, що дозволить значно скоротити строки проєктування та зменшити вартість будівництва.

— Процедури розроблення проєктів повторного використання у будівництві
— Порядок розроблення проєкту повторного використання
— Розроблення кошторисної частини проєкту повторного використання

Блок №8. Нові зміни до Закону України “Про будівельні норми”. Сертифікації відповідальних виконавців. Проектування. Кошторисне ціноутворення у будівництві.

1. Аналіз Закону України про внесення змін до Закону «Про будівельні норми» щодо удосконалення нормування у будівництві.

— Підвищення якості будівельних норм.
— Зменшення кількості необгрунтованих вимог.

— Розширення методів встановлення будівельних норм.
— Розширення кола базових організацій, що виконують функції по нормуванню.
— Вдосконалення процедури оприлюднення будівельних норм.

2. Три методи нормування у будівництві:

— Розпорядчий, Запровадження параметричного методу. Як пріоритетного!
— Цільовий.

3. МінРегіон планує коригувати ДБН, у зв’язку з внесенням змін до ЗУ «Про будівельні норми».

— Параметричний метод нормування в будівництві визначено пріоритетним.

Блок №9. Персоніфікована професійна сертифікація відповідальних виконавців робіт — нове з 1.01.2022 року.

1. Персоніфікована професійна сертифікація відповідальних виконавців робіт (виконробів, інженерів-консультантів).
— Сертифікація відповідальних виконавців.
— Термін дії сертифікатів. Проходження курсів підвищення кваліфікації. Які сертифікати для ГІП? Які для підпису кошторисної частини проектної документації?
— Анулювання, вилучення сертифікатів.

2. Закріплення функції за Міністерством розвитку громад та територій.

Блок №10. Експертиза в будівництві: законодавче та нормативно-правове підґрунтя щодо розроблення та експертизи проектної документації на будівництво.

1. Зміни до ПОРЯДКУ затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 № 560;

2. Зміни до ПОРЯДКУ розроблення проектної документації на будівництво об’єктів, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16.05.2011 № 45, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 1 червня 2011 р. за № 651/19389;

3. ДБН А.2.2-3:2014 «Склад і зміст проектної документації на будівництво»;
4. ДСТУ 8907:2019 «Настанова з організації проведення експертизи проектної документації на будівництво».

5. Особливості проведення експертизи проектної документації на будівництво в умовах запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

6. ДСТУ 8855 «Визначення класу наслідків (відповідальності)»: клас наслідків (відповідальності) об’єкта та сукупний показник класу наслідків об’єкта будівництва – комплексу. В чому різниця.

7. Особливості складання кошторисної документації при коригуванні проектної документації.

8. № 124-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про стандартизацію» (набрав чинності з 16.10.2020)

9. Особливості розробки проектної документації та ефективні конструктивні рішення при реалізації проектів енерго-термомодернізації. ДБН В.2.6-31:2016
— «Теплова ізоляція будівель» та ДСТУ-Н Б В.3.2-3:2014 «Настанова з виконання термомодернізації житлових будинків».

10. ЗУ «Про енергетичну ефективність будівель».
11. Обов’язкова експертиза для об’єктів будівництва, в тому числі з 18.12.2017р. згідно ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля».

У вартість включено:

Участь Онлайн [ Вебінар ]:
– Тривалість заходу: 7 – 8 годин;
– Відповіді на запитання (індивідуальні або надіслані заздалегідь);
– Запитання в чаті або голосом, якщо у Вас працює мікрофон;
– Відеозапис (персональний доступ): 5 днів;
– Ексклюзивні презентації та матеріали доповідачів.

Участь в Залі [ Семінар ]:
– Особиста комунікація з доповідачами та колегами;
– Відповіді на запитання (індивідуальні або надіслані заздалегідь);
– 10 метрів до укриття;
– Зал забезпечений резервним електропостачання та інтернет з’єднанням;
– Персональний доступ до відеозапису: 5 днів;
– Обід у ресторані та кава з випічкою зранку та в перервах;
– Набір для роботи на семінарі: пакет, ручка, блокнот;
– Сертифікат;
– Знижка на поселення в Готелі Козацькому [ – 10% за промокодом “МАРМАЕР”].

Підтримка:

* 10% від сплаченої суми буде направлено на підтримку ЗСУ.

Регламент заходу:

08.45-9.30 Вхід на сторінку вебінару.
08.45-9.30 Реєстрація учасників в залі
9.30-11.30 Сесія 1. Терещенко Лариса
11.30-11.50 Перерва на каву
11.50-13.20 Сесія 2. Терещенко Лариса
13.20-14.00 Перерва на каву
14.00-15.30 Сесія 3.
15.30-15.45 Перерва на каву
15.45-17.15 Сесія 4.
17.45- Відповіді на питання



1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (10 оценок, среднее: 4,90 из 5)
Loading...


Шевченко Олександр
OK
Шевченко Олександр

Координатор заходу

Пов'язані заходи
ДОПОВІДАЧІ ЗАХОДУ
  • Директор, Українського науково-дослідного центру економіки будівництва "Екобуд"
  • Відомий фахівець з питань визначення вартості будівництва, Судовий експерт-будівельник
Дата і час
  • Початок09:30 - 22 Бер 2024
  • Завершення18:00 - 22 Бер 2024
Реєстрація по телефону
Шевченко Олександр
Реєстрація через сайт
виберіть формат участі
3200
Кількість учасників
  • оплата від юридичної особи, надаємо, рахунок, реєстраційні документи та акти виконаних робіт.

  • оплата від фізичної особи в день проведення заходу при реєстрації, надаємо, всі необхідні документи для бухгалтерії.

  • оплата VISA, MasterCard за допомогою LiqPay від ПриватБанку, *Комісія 1,5% за платіж, надаємо, всі необхідні документи для бухгалтерії.

5
грн.
Публікації експертного блогу Відповіді на всі Ваші питання

MARMAER

Семінари, Вебінари, Онлайн-курси, Конференції – навчання для фінансистів, бухгалтерів, юристів і керівників.

ЧИТАЙТЕ НАС НА ПОШТІ

МИ ПРИЙМАЄМО ДО ОПЛАТИ

liqpay