Вебінари і семінари

Позвоните нам:

+38 (067) 318-23-78
Головна / Семинары / Будівництво (Одеса): Ліквідація ДАБІ, постанови КМУ, нові ДБН, зміни у проектуванні, експертизі, експлуатації
Докладчики
  • Екс-Начальник Управління дозвільних процедур Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ), ДАБІ

Цена

2950 ₴
У вартість включено — участь, методичні матеріали, консультації доповідачів, кава-брейки, обід в ресторані, сертифікат.

Скидка:

2 учасники - 5%, 3 учасники - 10%, знижки для постійних клієнтів.
Зарегистрироваться Скачать программу
Количество участников
  • оплата по счету, предоставляем, документы для бухгалтерии (счет, регистрационные документы, акты выполненных работ).

  • оплата в день проведения мероприятия при регистрации, предоставляем, все необходимые документы для бухгалтерии.

  • оплата банковской картой VISA, MasterCard c помощью сервиса моментальных платежей Liqpay

грн.

Законодавство у сфері будівництва протягом останнього часу зазнало кардинальних змін: запроваджено Електронний кабінет забудовника, затверджено нові ДБНи, передбачено поетапне скасування пайової участі, обмежено повноваження органів державного архітектурно-будівельного контролю тощо. Ці та безліч інших змін найближчим часом будуть визначати напрямок розвитку будівельної галузі. Саме тому важливо володіти оперативною та повною інформацією про зміни «правил гри» на будівельному ринку. У цьому Вам допоможуть спікери нашого семінару, які професійно та зрозуміло проаналізують останні законодавчі зміни у сфері будівництва, а також нададуть цінні поради та рекомендації щодо правильного запровадження нових будівельних норм, стандартів і правил з метою уникнення правопорушень і накладення штрафних санкцій.

Програма семінару:

Блок 1. Реформування містобудівної діяльності, архітектурно-будівельного контролю та нагляду в Україні.

1. Ліквідація ДАБІ та внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України.
2. Нова модель розподілу повноважень у сфері містобудування: створення реєстраційного, інспекційного органів та агенції з технічного регулювання.
Мінрегіон: забезпечує формування політик у сфері розвитку місцевого самоврядування, у сфері будівництва, містобудування, просторового планування територій та архітектури, забезпечує формування державної політики, зокрема у сфері містобудівного контролю та нагляду,забезпечення технічного регулювання у сферах планування та архітектури, будівельних матеріалів.

Державна сервісна служба містобудування (Держсервісбуд): основними завданнями є дозвільні функції у будівництві, реєстраційні функції у будівництві, Ведення реєстрів, ліцензування видів господарської діяльності з будівництва об’єктів, Проведення атестації та видача сертифікатів виконавцям робіт із створення об’єктів архітектури

Державна інспекція містобудування (ДІМУ): основними завданнями є державний містобудівний нагляд, державний містобудівний контроль, державний контроль за дотриманням ліцензійних умов

Державне агентство з питань технічного регулювання у містобудуванні України: основними завданнями є перевірка об’єктів на відповідність Параметрам, ДБН, Єврокодам.

3. Введення в експлуатацію із представниками держави.
4. Запровадження страхування ризиків та відповідальності в будівництві з 01.01.2021р.
5. Персональна кримінальна і майнова відповідальність за порушення всіх (державних та приватних) учасників

6. Скасування дозволів із впровадженням 7-рівневої системи перевірки законності будівництва.
7. Можливість подання адмін скарги до Мінрегіону при свавіллі інспекційних органів

8. Планові та позапланові Перевірки ДАБІ неможливі з 18.03.2020 року згідно Постанови Кабміну №219< 9. Скасування ліцензування виконавців робіт та передбачення персоніфікованої сертифікаціі відповідальних виконавців робіт (виконробів). 10. Новий реєстр будівельної діяльності: унікальний ідентифікатор об'єкта будівництва (ID-код), вся містобудівна інформація. 11. Огляд посадовою особою об’єкту під час розгляду питання прийняття в експлуатацію об’єктів СС2) та СС3. 12. Запроваджуються чек-листи: виїзного огляду об’єкта будівництва на місцевості, прийняття документів у ЦНАП для отримання дозволу на початок виконання будівельних робіт, перевірки посадовою особою Держсервісбуду документів для отримання дозволу на початок виконання будівельних робіт

Блок №2. Містобудівна діяльність 2020. Суттєві Зміни в правовому регулюванні. Основні закони та підзаконні акти – порядок їх взаємодії та колізії.

14. Електронний кабінет забудовника: «держава в смартфоні» для будівельного ринку.

— Єдина державна електронна система у сфері будівництва: з 01 грудня 2019 року.
— Перші враження від роботи Електронного кабінету забудовника: розчарував чи перевершив очікування? У планах: переведення у електронну форму дозвільних процедур щодо об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками.

15. Поетапне скасування пайової участі замовників будівництва у розвитку інфраструктури населеного пункту (Закон № 132-IX від 20.09.2019):

— 2020 рік – перехідний період: 4% (нежитлова нерухомість) та 2% (житло), тільки грошова форма;
— з 01 січня 2021 року — остаточне скасування пайової участі.
Як діяти тим, хто уклав договір про пайову участь до 01 січня 2020 року?

16. Обмеження повноважень органів державного архітектурно-будівельного контролю.

— З 01 червня 2020 року без права на скасування містобудівних умов та обмежень (МУО), повідомлення про початок підготовчих та будівельних робіт, декларації (сертифіката) про прийняття в експлуатацію об’єкта будівництва. Кому перейдуть ці повноваження?

17. Спрощення процедури розробки будівельних норм (Закон № 156-IX від 03.10.2019).

— Запровадження параметричного методу нормування у будівництві.
— Обов’язкове оприлюднення державних та галузевих будівельних норм.

19. Професійна діяльність на будівельному ринку: підвищення кваліфікаційних вимог.

— Поява професії незалежного інженера-консультанта.
— Анулювання кваліфікаційних сертифікатів виконавців робіт без профільної вищої освіти (постанова КМУ від 25.04.2018 № 327): яким чином запобігти?

20. Новий порядок присвоєння адреси. Реєстр об’єктів нерухомого майна.

— Експериментальний порядок присвоєння адреси об’єктам будівництва (постанова КМУ від 27.03.2019 № 367)? Проблеми практичного застосування на місцевому рівні.
— Створення Реєстру об’єктів нерухомого майна (з червня 2019): функціонує чи тільки в планах?

21. Нові ДБНи.

— ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування і забудова територій» (чинний з 01.10.2019): блакитні, зелені та жовті лінії забудови. Максимальні норми щільності забудови. Режим садибної забудови.
— ДБН В.2.2-41:2019 «Висотні будівлі. Основні положення» (чинний з 01.01.2020).
— ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення» (чинний з 01.12.2019).
— Зміна № 1 до ДБН В.2.3-4-2015 «Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво» (чинна з 01.09.2019).
— ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (чинні з 01.04.2019). Безбар’єрний життєвий простір: вільне пересування маломобільних груп населення. Закон № 473-IX від 16.01.2020: спрощення порядку облаштування пандусів тощо.
— Зміна № 1 до ДБН В.2.2-23-2009 «Підприємства торгівлі» (діє з 01.08.2019).

Блок №3. Дозвільна документація. Зміни. Нові ДБН. Контроль та нагляд. Спори з ДАБІ.

1. Затвердження нових критеріїв для проведення перевірок. Створення on-line платформи «Прозора ДАБІ» як запорука публічності і прозорості для забудовника. Впровадження інспекційного порталу ДАБІ.
— Нові Постанови КМУ щодо положень ЗУ №1817-VIII та практика їх застосування.
— Архітектурно-будівельний нагляд і контроль. Органи та їх повноваження. Держава і органи місцевої влади. Сфера відповідальності, дії і повноваження. ДАБІ на рівні державних функцій, нові повноваження. Інспекції на місцях як адміністративні працівники від місцевої влади.
— Дозвільна документація у дворівневій системі архітектурно-будівельного нагляду та контролю. Особливості реєстрації. Відміна декларації. Прийняття в експлуатацію (яка процедура?).

2. Особливості взаємовідносин суб’єктів містобудування з системою архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Нюанси подачі документів. Повідомлення: коли виникає право на виконання будівельних робіт. Як правильно звертатись з Повідомленням. Докази неправомірних дій у випадку спору з інспекцією.
2. Підготовчі роботи згідно змін у Постанову КМУ № 466: перелік. Процедура узгодження. Можливості звільнення від оформлення підготовчих робіт.
— Контроль достовірності даних при реєстрації декларативних та дозвільних документів: порядок оформлення дозвільних документів. Перехідний період, його проблеми. Дозвільні документи які отримані до 10.06.2017р.
3. Будівельні роботи: нові зміни згідно ЗУ № 1817. Перелік робіт, які виконуються без отримання права на виконання будівельних робіт. Скасування Декларації. Отримання права на початок виконання будівельних робіт на об’єкти які будуються на підставі Будівельного Паспорту (СС1) — Повідомлення. На об’єкти СС2 і СС3 — Дозвіл. Останні зміни в формах і порядку заповнення.

4. Прийняття побудованого об’єкта в експлуатацію для об’єктів 2-го (СС2) та 3-го (СС3) класу наслідків згідно змін у Постанові КМУ №461. Умови в залежності від класу наслідків. Проблемні моменти.
— Створення Єдиної Державної електронної системи.
— Зміни у дозвільній та контрольно-наглядовій процедурі.
— Підвищення професійного рівня виконавців робіт у будівництві і відповідно — якості їхніх робіт.
— Анулювання деяких кваліфікаційних сертифікатів згідно постанови КМУ від 25 квітня 2018р. №327.
— Ліцензування будівельної сфери – Нові зміни. Відмова від ліцензій з класами наслідків СС1. Повне ліцензування робіт класів СС2, СС3. Нові форми документів.
— Авторський і інженерно-технічний нагляд: технічне обстеження та паспортизація об’єктів прийнятих в експлуатацію; новий статус БТІ, технічна інвентаризація побудованих об’єктів.
— Зміни у Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об’єкта архітектури згідно Постанови КМУ від 25 квітня 2018р. №327.

5. Інженерна підготовка виробництва як основний елемент уникнення конфліктів з ДАБІ. Рекомендації.
— Нова! Професія «Інженер-Консультант» в Україні: впровадження професії незалежного інженера-консультанта, врегулювання питання оплати його послуг (зміни до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013). Напрямки діяльності: — виступає в ролі експерта, який консультує замовника з питань реалізації проекту; займається підбором постачальників і підрядників; об’єктивно і незалежно керує будівництвом на майданчику і повністю супроводжує проект на всіх стадіях; несе відповідальність за дотримання норм законодавства у частині делегованих замовником повноважень; здійснює незалежний і всебічних контроль якості при проектуванні та будівництві об’єктів.
— В Україні запрацював Новий порядок легалізації самобудів, побудованих до 2015 року. Вимоги органів державного архітектурно-будівельного контролю до замовника.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 оценок, среднее: 4,80 из 5)
Загрузка...


Шевченко Олександр
OK
Шевченко Олександр

Координатор заходу

Связанные семинары
Публікації експертного блогу Відповіді на всі Ваші питання

MARMAER

Семінари, Вебінари, Онлайн-курси, Конференції — навчання для фінансистів, бухгалтерів, юристів і керівників.

ЧИТАЙТЕ НАС НА ПОШТІ

МИ ПРИЙМАЄМО ДО ОПЛАТИ

liqpay