Семинары и конференции

Позвоните нам:

+38 (067) 318-23-78
Главная / Семинары / Будівництво 2018 — Нові законодавчі зміни в порядку отримання дозвільної документації та етапах проходження дозвільних процедур
Докладчики

Цена

3350 ₴
В стоимость включено - участие, методические материалы, консультации докладчиков, кофе-брейки, обед в ресторане, сертификат.

Скидка:

2 участника – 8%, 3 участника и более – 13%.
Зарегистрироваться Скачать программу
Количество участников
  • оплата по счету, предоставляем, документы для бухгалтерии (счет, регистрационные документы, акты выполненных работ).

  • оплата в день проведения мероприятия при регистрации, предоставляем, все необходимые документы для бухгалтерии.

  • Описание

грн.
Регулювання містобудівної діяльності

Регулювання містобудівної діяльності в 2018 році. Новий порядок отримання дозвільної документації та етапи проходження дозвільної процедури. Новий підхід до класифікації об’єктів будівництва. Склад та зміст проектної документації – нові вимоги. Реформування системи архітектурно-будівельного нагляду і контролю. Спори з ДАБІ (Штрафи Зросли). Зміни щодо інженерно-технічного нагляду. Ліцензовані та сертифіковані виконавці з 26.04.2018р.
Оформлення самовільно побудованих обєктів. Договірні відносини.

Програма семінару:
День №1:

Блок №1. Регулювання містобудівної діяльності та нові зміни в законодавстві з питань містобудування (з 1 вересня 2018р.). Нові будівельні норми планування і забудови.

1. Нові Постанови КМУ щодо положень ЗУ №1817-VIII та практика їх застосування.
2. Мінрегіон затвердив нові будівельні норми планування і забудови:
— ДБН Б.2.2 – 12:2018 «Планування і забудова територій», який має замінити 6 різних НПА;
— ДБН В.2.2 – 4:201Х «Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти»;
— ДБН В.2.2 – 3:201Х «Будинки і споруди. Заклади шкільної освіти»;
— ДБН В.2.3 – 5:20ХХ «Вулиці та дороги населених пунктів»;
— Цього року заплановано перегляд 22 ДБН! «Оновлений порядок розгляду та погодження відхилень від ДБН» від Мінрегіонбуду. Наказ Мінрегіону №97 від 19.04.2018.

3. Архітектурно-будівельний нагляд і контроль. Органи та їх повноваження. Держава і органи місцевої влади. Сфера відповідальності, дії і повноваження.
— ДАБІ на рівні державних функцій, нові повноваження.
— Інспекції на місцях як адміністративні працівники від місцевої влади.
— Правове регулювання містобудівної діяльності

4. Дозвільна документація у дворівневій системі архітектурно-будівельного нагляду та контролю. Особливості реєстрації. Відміна декларації. Прийняття в експлуатацію (яка процедура?).
5. Особливості взаємовідносин суб’єктів містобудування з системою архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Нюанси подачі документів. Повідомлення: коли виникає право на виконання будівельних робіт. Як правильно звертатись з Повідомленням. Докази неправомірних дій у випадку спору з інспекцією. Особливості регулювання містобудівної діяльності.

6. Підготовчі роботи згідно змін у Постанову КМУ № 466: перелік. Процедура узгодження. Можливості звільнення від оформлення підготовчих робіт.
7. Контроль достовірності даних при реєстрації декларативних та дозвільних документів.
— Порядок оформлення дозвільних документів. Перехідний період, його проблеми. Дозвільні документи які отримані до 10.06.2017р.

8. Будівельні роботи: нові зміни згідно ЗУ № 1817. Перелік робіт, які виконуються без отримання права на виконання будівельних робіт. Скасування Декларації. Отримання права на початок виконання будівельних робіт на об’єкти які будуються на підставі Будівельного Паспорту (СС1) — Повідомлення. На об’єкти СС2 і СС3 — Дозвіл. Останні зміни в формах і порядку заповнення.

9. Прийняття побудованого об’єкта в експлуатацію для об’єктів 2-го (СС2) та 3-го (СС3) класу наслідків згідно змін у Постанові КМУ №461.
Умови в залежності від класу наслідків. Проблемні моменти.
10. Сплата в фонд пайової участі на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури. Співвідношення пайового внеску до зобов’язань зі сплати коштів до цільового фонду і передачі житла. Питання передачі мереж забудованих за межею земельних ділянок.

11. Зміни у дозвільній та контрольно-наглядовій процедурі.
12. Підвищення професійного рівня виконавців робіт у будівництві і відповідно — якості їхніх робіт.
13. Анулювання деяких кваліфікаційних сертифікатів згідно постанови КМУ від 25 квітня 2018р. №327.
14. Ліцензування будівельної сфери – нові зміни. Відмова від ліцензій з класами наслідків СС1. Повне ліцензування робіт класів СС2, СС3. Нові форми документів.
15. Авторський і інженерно-технічний нагляд.
— Технічне обстеження та паспортизація обєктів прийнятих в експлуатацію;
— Новий статус БТІ, технічна інвентаризація побудованих об’єктів.

16. Зміни у Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об’єкта архітектури згідно Постанови КМУ від 25 квітня 2018р. №327.
17. Інженерна підготовка виробництва як основний елемент уникнення конфліктів з ДАБІ. Рекомендації.

18. Впровадження професії незалежного інженера-консультанта. Врегулювання питання оплати його послуг (зміни до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013). Напрямки діяльності: виступає в ролі експерта, який консультує замовника з питань реалізації проекту; займається підбором постачальників і підрядників; об’єктивно і незалежно керує будівництвом на майданчику і повністю супроводжує проект на всіх стадіях; несе відповідальність за дотримання норм законодавства у частині делегованих замовником повноважень; здійснює незалежний і всебічних контроль якості при проектуванні й будівництві об’єктів.

Блок №2. Експертиза в будівництві. Законодавче та нормативно-правове підгрунтя щодо розроблення та експертизи проектної документації на будівництво.

— Проекти підготовчих робіт.
— Проектна документація повторного використання.
— Нові нормативні акти і документи з розроблення, погодження та експертизи проектної документації на будівництво. Класи наслідків (відповідальності) будівель і споруд. Замість категорії складності об’єктів будівництва, згідно Закону України від 17.01.2017р. №1817-VIII.

— Особливості розробки проектної документації та ефективні конструктивні рішення при реалізації проектів енерго- термомодернізації. ДБН В.2.6-31:2016 «Теплова ізоляція будівель» та ДСТУ-Н Б В.3.2-3:2014 «Настанова з виконання термомодернізації житлових будинків».
— ЗУ «Про енергетичну ефективність будівель».
— Обов’язкова експертиза з 18.12.2017р. згідно ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля».
— Експертиза для об’єктів 2-го (СС2) та 3-го (СС3) класу наслідків,якщо будівництво почато до 10.06.2017р.

Блок №3. Нові вимоги до складу та змісту проектної документації — ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво». Порядок розроблення проектної документації об’єктів в розрізі дій сертифікованих інженерів-проектувальників.

1. Внесено зміни до Порядку затверджених проектів будівництва і проведення їх експертизи.
2. Категорії складності скасовано. Класи замість категорії складності. Визначення класу наслідків.
— Клас наслідків (відповідальності) об’єкта будівництва – кожного будинку, будівлі, споруди.
— Хто розраховує клас наслідків об’єкта будівництва і хто перевіряє цей розрахунок?
— Клас наслідків об’єкта реконструкції, технічного переоснащення або нового будівництва.
— Планування території населених пунктів та регулювання містобудівної діяльності.

— Клас наслідків об’єкта або частини існуючого об’єкта без повного припинення його використання за функціональним призначенням.
— Клас наслідків об’єктів поточного ремонту.
— Перелік видів діяльності та об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку – зміни примітки А2.
— Особливості розрахунку класу наслідків при проектуванні в сейсмічних районах.
— Роль «об’єктів-аналогів» у визначенні класу наслідків (відповідальності) а також при визначенні вартості проектних робіт.

3. Практичні питання визначення вартості робіт з науково-технічного супроводу (ДБН В.1.2-5:2007) у будівництві. Новий ДСТУ «Нормативи витрат праці для визначення вартості науково-дослідних робіт у будівництві».
4. Визначення кошторисної вартості проектно-вишукувальних робіт та експертизи проектної документації (ДСТУ Б Д.1.1?7:2013). Зміна №1, Зміна №2 та Зміна №3 до ДСТУ Б Д.1.1-7:2013. Що нового?
5. Визначення договірної ціни, прибуток, середньомісячна заробітна плата проектувальника.
6. Вартість експертизи проектної документації (Зміна №3).
7. Зміна орієнтованого розміру кошторисної заробітної плати при визначенні вартості будівництва на стадії розроблення проектної документації.

День №2:

Блок №4. Кошторисне Нормування У Будівництві.

1. Практика визначення вартості будівництва на всіх стадіях інвестиційного процесу за /ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 (інвесторська кошторисна документація, договірна ціна, розрахунки за обсяги виконаних робіт, у тому числі порядок обчислення маси прибутку, розрахунку коштів, необхідних на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами, ризиків учасників будівництва, інших витрат, які враховуються у зведеному кошторисному розрахунку (на зведення розбирання титульних тимчасових будівель та споруд, утримання служби замовника тощо).
2. Перерахування кошторисної документації, пов’язаного зі зростанням вартості матеріальних ресурсів у сучасних економічних умовах.
3. Форми звітних документів у вітчизняному законодавстві та за проформами ФІДІК.
4. Концептуальні засади механізму визначення вартості будівництва об’єктів інфраструктури з урахуванням змін в системі ціноутворення.

5. Особливості визначення вартості робіт з реконструкції та ремонту будинків і споруд, ремонту обладнання та устаткування.
6. Порядок розробки ресурсних кошторисних норм на будівельні роботи, а також на експлуатацію будівельних машин і механізмів, які відсутні в діючій базі.
7. Об’єкти-аналоги. Правила складання та використання.
8. Правила визначення вартості проектно-вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво з урахуванням змін.

9. Визначення рівня кошторисної середньомісячної зарплати при визначенні вартості будівництва згідно «Порядку розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів».

Блок №5. Впровадження системи реєстрації майнових прав на об’єкти нерухомості. Новий підхід. Суб’єкти реєстрації. Ризики і захист прав власності.

1. Запровадження механізму автоматичного обміну даними між Реєстром речових прав на нерухоме майно і Держгеокадастром, який унеможливить реєстрацію подвійних договорів оренди землі.
2. Органи реєстрації, їх повноваження і сфера діяльності.
3. Спрощення реєстраційних процедур. Пакет документів, що подаються на реєстрацію.

4. Особливості регулювання земельних відносин для оформлення прав власності.
5. Нові можливості отримання інформації з реєстру в 2018р.
6. Реєстрація прав власності на новозбудовані та реконструйовані об’єкти нерухомого майна.
7. Необхідність реєстрації права користування будівлею або іншими капітальними спорудами. Нормативно-правове регулювання містобудівної діяльності.

Блок №6. Земля в будівництві

1. Правовий статус земельних ділянок. Процедури отримання, переходу прав, наявність кадастрового номера і їх реєстрація в реєстрах.
2. Новий порядок продажу прав на державні та комунальні землі.
3. Право власності та користування землею під об’єктами нерухомості (момент виникнення і переходу, проблема кордонів, суперечки між суб’єктами).

4. Сервітут, суперфіцій і емфітевзис: проблему примусового встановлення, можливості встановлення на землях державної і комунальної власності, порушення прав нового власника, проблеми реєстрації.
5. Останні віяння трактування цільового призначення (ЦП), категорія, основне цільове призначення і функціональне призначення земельну ділянку.

6. Основні ризики договорів оренди на землю: типові помилки, що впливають на недійсність договору, реєстрація договору і права оренди землі, основні суперечки щодо нарахування та сплати орендної плати, порядок примусового зміни і розірвання договорів оренди, судова практика, наслідки користування земельною ділянкою після закінчення терміну дії договору оренди, співоренда.

7. Функції і компетенція місцевих органів влади при наданні прав на землю.
— Особливості регулювання земельних відносин при здійсненні містобудівної діяльності. Що змінилося?

Блок №7. Будівництво, реконструкція, перепланування. Юридичні аспекти та судова практика. Договірні відносини.

1. Огляд нового масиву законодавчого регулювання щодо оцінки впливу на навколишнє середовище.
2. Ремонт, реконструкція та перепланування – в чому відмінність.
3. Нові законодавчі обмеження щодо забудови в історичних ареалах. Перебудова пам’яток та об’єктів культурної спадщини.
4. Система дозвільної документації: основні зміни 2017-2018 років в контексті реконструкції і перепланування. Про затвердження Програми регулювання містобудівної діяльності.

5. Чи потрібно отримувати дозвіл на будівництво, приймати в експлуатацію перепланований об’єкт?
6. В чому відмінність перепланування жилих і нежилих приміщень.
7. Проблема делегування функцій замовника та моделей управління проектом.
8. Винесення мереж: договірний і дозвільний аспект.
9. Регулювання відносин щодо інвестування будівництва. Законодавчі обмеження і дійсна природа відносин сторін. Нова концепція «права очікування» інвестора. Баланс ризиків.

10. Пайовий внесок на розвиток інфраструктури: особливості при реконструкції та переплануванні.
11. Остання судова практика щодо прийняття в експлуатацію.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...


OK
Шевченко Александр

Есть вопросы? Задавайте.

Связанные семинары
СЕМИНАРЫ
СВЯЗАТЬСЯ С НАМИ
Экспертный блог Ответы на все Ваши вопросы

MARMAER

Семинары, тренинги, курсы, корпоративные тренинги, конференции – практические и интенсивные формы обучения.

ЧИТАЙТЕ НАС НА ПОЧТЕ