Вебінари і семінари

Позвоните нам:

+38 (067) 318-23-78
Головна / Семинары / Будівництво в Україні
Докладчики
  • Екс-Начальник Управління дозвільних процедур Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ), ДАБІ
  • Завідувач Відділу Економічних досліджень будівельного ринку та ціноутворення, ДП НДІБК

Цена

1850 ₴
У вартість включено - участь у вебінарі або семінарі, методичні матеріали, консультації доповідачів, кава-брейки, обід в ресторані, сертифікат.

Скидка:

2 учасники - 5%, 3 учасники - 10%, знижки для постійних клієнтів.
Зареєструватися Завантажити програму
Количество участников
  • оплата по счету, предоставляем, документы для бухгалтерии (счет, регистрационные документы, акты выполненных работ).

  • оплата в день проведения мероприятия при регистрации, предоставляем, все необходимые документы для бухгалтерии.

  • оплата банковской картой VISA, MasterCard c помощью сервиса моментальных платежей Liqpay

грн.

Будівництво в Україні 2020: законодавче та нормативне забезпечення отримання дозвільної і погодження проектної документації, реформування містобудівної діяльності та архітектурно-будівельного контролю та нагляду

Чому Вам варто відвідати наш вебінар? Будівництво в Україні: останні законодавчі зміни у сфері містобудування, нові будівельні норми та контроль їх виконання. Нові Постанови КМУ та практика їх застосування. 24.12.2019 року Науково-технічна рада при Мінрегіоні схвалила зміни до 12 державних будівельних норм (ДБН) щодо вимог до будівництва, реконструкції та капітального ремонту. Прийнято Закон «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель» (Проект Закону №2280 від 17.10.2019).

Варіанти участі:

1. Участь в залі для конференцій.
2. Участь в онлайн-трансляції заходу з можливістю задавати питання в чаті.

Програма заходу:

Блок 1. Реформування державної політики у сфері містобудівної діяльності, архітектурно-будівельного контролю та нагляду в Україні.

1. Впровадження єдиної державної електронної системи у сфері будівництва з 06.07.2020 — Закон № 199.
— порядок ведення першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (аналіз постанови).
— внесення в ЄДЕССБ графічні матеріали з будівельних паспортів та містобудівних умови.
— таблиця співвідношення цільового призначення, переліків функціонального зонування територій та класифікатора будівель та споруд.
— перелік критеріїв автоматичних перевірок.
— зміни до цілої низки Постанов Кабінету міністрів України: №461, №466, №560, №55

2. Ліквідація ДАБІ та внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України.
— 18.03.2020 набрали чинності постанови КМУ №218 та 2019 від 13.03.2020 року.
— Втратили чинність 14 постанов Кабінету Міністрів України.

3. Нова модель розподілу повноважень у сфері містобудування: створення реєстраційного, інспекційного органів та агенції з технічного регулювання.

Мінрегіон: забезпечує формування політик у сфері розвитку місцевого самоврядування, у сфері будівництва, містобудування, просторового планування територій та архітектури, забезпечує формування державної політики, зокрема у сфері містобудівного контролю та нагляду,забезпечення технічного регулювання у сферах планування та архітектури, будівельних матеріалів.

— Державна сервісна служба містобудування (Держсервісбуд): основними завданнями є дозвільні функції у будівництві, реєстраційні функції у будівництві, Ведення реєстрів, ліцензування видів господарської діяльності з будівництва об’єктів, Проведення атестації та видача сертифікатів виконавцям робіт із створення об’єктів архітектури

— Державна інспекція містобудування (ДІМ): основними завданнями є державний містобудівний нагляд, державний містобудівний контроль, державний контроль за дотриманням ліцензійних умов, запуск якої запланований на кінець Червня.

— Державне агентство з питань технічного регулювання у містобудуванні України: основними завданнями є перевірка об’єктів на відповідність Параметрам, ДБН, Єврокодам.

4. Введення в експлуатацію об’єктів нерухомості із представниками держави.
5. Запровадження страхування ризиків та відповідальності в будівництві з 01.01.2021р.
— Атестовані та сертифіковані особи
— Замовника перед третіми особами за збитки завдані будівництвом
— Підрядника (життя, здоров’я працівників, роботи небезпечних механізмів)

6. Персональна кримінальна і майнова відповідальність за порушення всіх (державних та приватних) учасників будівельного процесу.

7. Скасування дозволів із впровадженням 7-рівневої системи перевірки законності будівництва.
8. Можливість подання адмін скарги до Мінрегіону при свавіллі інспекційних органів.
9. Планові та позапланові Перевірки ДАБІ неможливі з 18.03.2020 року згідно Постанови Кабміну №219
10. Скасування ліцензування виконавців робіт та передбачення персоніфікованої сертифікаціі відповідальних виконавців робіт (виконробів).
— Зупинена дія ПКМУ від 23.05.2011 (№553), та втратили чинність ПКМУ від 5.12.2007 (№ 1396), 30.03.2016 (№ 256), 22.10.2008 (№941), та ще низка ПКМУ, які регулювали питання ліцензування у сфері архітектури та будівництва.

11. Новий реєстр будівельної діяльності: унікальний ідентифікатор об’єкта будівництва (ID-код), вся містобудівна інформація.
— Як працюємо до нового реєстру?

12. Огляд посадовою особою об’єкту під час розгляду питання прийняття в експлуатацію об’єктів СС2) та СС3.
— з’ясування питань щодо достовірності відомостей у поданих документах,
— наявності виконавчої документації у повному обсязі, передбаченому ДБН та матеріалів технічної інвентаризації
— здійснює фото- та відеофіксацію.

13. Запроваджуються чек-листи:
— чек-лист за результатами виїзного огляду об’єкта будівництва на місцевості з фотофіксацією об’єкта під час прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта
— чек-лист прийняття документів у ЦНАП для отримання дозволу на початок виконання будівельних робіт для нового будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту об’єкта будівництва
— чек-лист перевірки посадовою особою Держсервісбуду документів для отримання дозволу на початок виконання будівельних робіт для нового будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту об’єкта будівництва

Блок №2. Нові зміни до Закону України «Про Будівельні норми». Сертифікації відповідальних виконавців. Проектування. Кошторисне ціноутворення у будівництві.

1. Аналіз Закону України про внесення змін до Закону «Про будівельні норми» щодо удосконалення нормування у будівництві.
— Підвищення якості будівельних норм. Зменшення кількості необгрунтованих вимог.
— Розширення методів встановлення будівельних норм.
— Розширення кола базових організацій, що виконують функції по нормуванню.
— Вдосконалення процедури оприлюднення будівельних норм.

2. Три методи нормування у будівництві:
— Розпорядчий, Запровадження параметричного методу, Цільовий.
3. МінРегіон планує коригувати ДБН, у зв’язку з внесенням змін до ЗУ «Про будівельні норми», якими параметричний метод нормування в будівництві було визначено пріоритетним.

Блок №3. Містобудівна діяльність 2020: суттєві Зміни в правовому регулюванні. Основні закони та підзаконні акти – порядок їх взаємодії та колізії.

1. Прийнято Закон «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель» (Проект Закону №2280 від 17.10.2019).
— утворення громадами власних органів містобудування та архітектури, які зможуть встановлювати містобудівні умови та обмеження на всій території громади;
— створення органами містобудування та архітектури служби замовника містобудівної документації;
— збереження існуючого порядку визначення зон охорони пам’яток культурної спадщини (за відповідною науково-проектною документацією);
— встановлення перехідного періоду, протягом якого затвердження містобудівної документації, розроблення якої вже почалося до набрання чинності законом, здійснюється без дотримання встановлених цим законом вимог до її складу і змісту;
— доповнено перелік вихідних даних, які зобов’язані отримувати розробники містобудівної документації

2. Закон України №1081 від 29.08.2019 року по Створенню Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, закон набирав чинності 01.12.2019 року. Документом запроваджується Єдина державна е-система у галузі будівництва.

3. З 01.06.2020 року органи державного архітектурно-будівельного контролю втратять право самостійно: скасовувати містобудівні умови та обмеження (МУО), а також видавати обов’язкові до виконання приписи щодо внесення змін в МУО; Припиняти право на початок виконання будівельних робіт, набуте на підставі повідомлення; Припиняти право на початок виконання підготовчих робіт, набуте на підставі повідомлення; Анульовувати документи, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.

4. Закон України №1052 від 29.08.2019 «Про внесення змін до Закону України «Про будівельні норми» щодо удосконалення нормування у будівництві». Зменшиться кількість обов’язкових вимог до будівельних норм; Вдосконалюється процедура оприлюднення будівельних норм;
5. З 27 вересня 2019 року набрав чинності Наказ Мінрегіону №171 від 01.08.2019 року «Про внесення змін до Порядку розроблення містобудівної документації».
6. З 01 липня 2020 року ДСТУ 8907:2019 наданням чинності нової «Настанови щодо організації проведення експертизи проектної документації на будівництво».

7. Доповнення та зміни в «Правилах визначення вартості проектно-вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво»;
8. ДАБІ анонсувала запуск відкритої системи розгляду дозвільних документів. Зміни Повноваження ДАБІ: заборона скасування МУО, повідомлень та декларацій
— Перелік витягів із ДБН у погодженні відхилень від яких Мінрегіон відмовляє заявникам при здійсненні нового будівництва або реконструкції? Наказ від 01.03.2019 року №48! Зазначеним Наказом внесено зміни до Порядку погодження Мінрегіоном обгрунтованих відхилень від будівельних норм, що забезпечують дотримання встановлених вимог безпеки до будівель і споруд у спосіб, не передбачений будівельними нормами, а також доповнено Порядок новим розділом: Перелік витягів із ДБН у погодженні відхилень від яких Мінрегіон відмовляє заявникам при здійсненні нового будівництва або реконструкції.

— 24.12.2019 року Науково-технічна рада при Мінрегоні схвалила зміни до 12 державних будівельних норм (ДБН) щодо вимог до будівництва, реконструкції та капітального ремонту.
— Скасовано погодження з СЕС генпланів, проектів детального планування і забудови тощо.
— Хто з 01.01.2019 року не платитиме пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту? Аналіз Закону №132-IX про скасування пайової участі.
— 20 серпня 2019 року набрали чинності зміни до Порядку обліку об’єктів культурної спадщини, внесені Наказом Мінкультури №501 від 27.06.2019 року.

— Зміни щодо сертифікації. Система інженерів-консультантів; Зміни в системі ціноутворення та їх урахування при визначенні вартості будівництва на всіх стадіях інвестиційного процесу.
— Нові форми документів для ліцензування в будівництві; Нові форми повідомлень і декларацій ДАБІ та скорочення строків їх реєстрації — з 01.07.2019
— Новий Порядок присвоєння Поштових адрес з 01.07.2019;
— Огляд нового масиву законодавчого регулювання щодо оцінки впливу на навколишнє середовище.
— Створення Реєстру об’єктів нерухомого майна (з червня 2019);
— Закон України «Про обов’язкову сертифікацію новобудов на енергоефективність».
— Закон України «Про оцінку впливу на довкілля».

— Новий ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій». Діє з 01.10.2019р.
— ДБН В.2.2-41:2019 Висотні будівлі. Основні положення. Діє з 01.01.2020.
— Новий ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення». Діє з 01.12.2019р.
— ДБН В.1.2-14:2018 «Система забезпечення надійності та безпеки будівельних об’єктів». Наказ Мінрегіону №198.
— ДБН В.2.1-10:2018 «Основи і фундаменти будівель та споруд». Наказ Мінрегіону в №200.
— Наказ від 28.09.2018 № 260 про затвердження ДБН В.2.2-9:2018 «Громадські будинки та споруди» (на заміну ДБН В.2.2-9-2009). Діє з 1.06.2019.

Блок №4. Зміни в оформленні дозвільної документації на будівництво.

— Нове! Затвердження нових критеріїв для проведення перевірок. Створення on-line платформи «Прозора ДАБІ» як запорука публічності і прозорості для забудовника. Впровадження інспекційного порталу ДАБІ.
— Нові Постанови КМУ щодо положень ЗУ №1817-VIII та практика їх застосування.
— Архітектурно-будівельний нагляд і контроль. Органи та їх повноваження. Держава і органи місцевої влади. Сфера відповідальності, дії і повноваження. ДАБІ на рівні державних функцій, нові повноваження. Інспекції на місцях як адміністративні працівники від місцевої влади.
— Дозвільна документація у дворівневій системі архітектурно-будівельного нагляду та контролю. Особливості реєстрації. Відміна декларації. Прийняття в експлуатацію (яка процедура?).

— Особливості взаємовідносин суб’єктів містобудування з системою архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Нюанси подачі документів. Повідомлення: коли виникає право на виконання будівельних робіт. Як правильно звертатись з Повідомленням. Докази неправомірних дій у випадку спору з інспекцією.
— Підготовчі роботи згідно змін у Постанову КМУ № 466: перелік. Процедура узгодження. Можливості звільнення від оформлення підготовчих робіт.
— Контроль достовірності даних при реєстрації декларативних та дозвільних документів: порядок оформлення дозвільних документів. Перехідний період, його проблеми. Дозвільні документи які отримані до 10.06.2017р.
— Будівельні роботи: нові зміни згідно ЗУ № 1817. Перелік робіт, які виконуються без отримання права на виконання будівельних робіт. Скасування Декларації. Отримання права на початок виконання будівельних робіт на об’єкти які будуються на підставі Будівельного Паспорту (СС1) — Повідомлення. На об’єкти СС2 і СС3 — Дозвіл. Останні зміни в формах і порядку заповнення.

— Прийняття побудованого об’єкта в експлуатацію для об’єктів 2-го (СС2) та 3-го (СС3) класу наслідків згідно змін у Постанові КМУ №461. Умови в залежності від класу наслідків. Проблемні моменти.
— Створення Єдиної Державної електронної системи.
— Зміни у дозвільній та контрольно-наглядовій процедурі.
— Підвищення професійного рівня виконавців робіт у будівництві і відповідно — якості їхніх робіт.
— Анулювання деяких кваліфікаційних сертифікатів згідно постанови КМУ від 25 квітня 2018р. №327.
— Ліцензування будівельної сфери – Нові зміни. Відмова від ліцензій з класами наслідків СС1. Повне ліцензування робіт класів СС2, СС3. Нові форми документів.
— Авторський і інженерно-технічний нагляд: технічне обстеження та паспортизація об’єктів прийнятих в експлуатацію; новий статус БТІ, технічна інвентаризація побудованих об’єктів.
— Зміни у Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об’єкта архітектури згідно Постанови КМУ від 25 квітня 2018р. №327.

— Інженерна підготовка виробництва як основний елемент уникнення конфліктів з ДАБІ. Рекомендації.
— Нова! Професія «Інженер-Консультант» в Україні: впровадження професії незалежного інженера-консультанта, врегулювання питання оплати його послуг (зміни до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013). Напрямки діяльності: — виступає в ролі експерта, який консультує замовника з питань реалізації проекту; займається підбором постачальників і підрядників; об’єктивно і незалежно керує будівництвом на майданчику і повністю супроводжує проект на всіх стадіях; несе відповідальність за дотримання норм законодавства у частині делегованих замовником повноважень; здійснює незалежний і всебічних контроль якості при проектуванні та будівництві об’єктів.
— В Україні запрацював Новий порядок легалізації самобудів, побудованих до 2015 року. Вимоги органів державного архітектурно-будівельного контролю до замовника.

Блок №5. Реформування органів державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК) та їхніх повноважень.

1. Результати масових перевірок ДАБІ — активний відбір та призупинка ліцензій у будівельних компаній.
— Відхилення від вимог будівельних вимог та стандартів, проектної та технічної документації; чисельності працівників;
— Розходження наданої інформації та фактичних даних; невідповідність кваліфікації, заниження категорій складності.
— Заборона органам ДАБК скасовувати містобудівні умови та обмеження, а також видавати обов’язкові приписи про внесення змін до МУО.
— Неможливість органами ДАБК скасувати повідомлення про початок підготовчих чи будівельних робіт з власної ініціативи.
— Зміна підстав анулювання дозволу на виконання будівельних робіт.
— Право скасовувати декларацію про готовність об’єкта до експлуатації можливе буде лише на підставі рішення суду.

2. Затвердження нових критеріїв для проведення перевірок.
— Зустрічайте Комплексний план перевірок 2020!
— Впровадження інспекційного порталу ДАБІ.

3. Зміни до Наказу №45 про порядк розроблення проектної документації на будівництво об’єктів.
4. Архітектурно-будівельний НАГЛЯД.
— Органи та їх повноваження. Держава і органи місцевої влади. Сфера відповідальності. Дії. Повноваження.
5. Архітектурно-будівельний КОНТРОЛЬ.
— Ким і як здійснюється? Децентралізація. Повноваження: держави, які передаються. ДАБК на рівні державних функцій.
— Інспекції на місцях, як адміністративні співробітники від місцевої влади.

6. Регулювання будівельної діяльності.
7. Кінець повідомним обов’язків забудовника перед місцевою радою, пожежниками, інспекцією.
8. Взаємовідносини суб’єктів містобудування з системою Контролю і Нагляду.
— Докази неправомірних дій при вирішенні питання з інспекцією.
— Відмова інспекції. «… ми позбавлені можливості» — що робити? Рекомендації.
9. Посилення відповідальності юр. і фіз. осіб в сфері градосторітельной діяльності.
— Види відповідальності. З якого моменту виникає. Факти, що свідчать про наявність підстав притягнення до відповідальності.

10. Штрафні санкції у будівництві.
— Для фізичних осіб – ГАПів, ГІПів, інженерів-технічного нагляду, відповідальних виконавців;
— Для юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.
— Порушення містобудівного законодавтсва. Яка відповідальність?
— Порядок накладення фінансових та адміністративних санкцій. Їх оскарження. Аналіз судової практики.

Блок №6. Нові підходи держави до регулювання будівельної сфери. Максимальна автоматизація. Відміна ліцензування в будівельній галузі – сертифікація виконробів. Сертифікація відповідальних виконавців. Запровадження страхування ризиків у будівництві. Кошторисне нормування у будівництві. Ціноутворення. Договірні відносини. Експертиза проектної документації.

1. Настанова щодо організації проведення експертизи проектної документації на будівництво ДСТУ 8907:2019 (прийнято та надано чинність наказом ДП «УКРНДЦ» від 15.10.19 №311. (Набирає чинність з 01.05.2020р.) на заміну ДСТУ-Н Б А.2.2-10:2012)
2. Нова Редакція ДБН В.12-14:2018 з 01 СІЧНЯ 2019р. Розрахунок класу наслідків об’єкту будівництва.
3. ДСТУ 8855:2019 визначення класу наслідків (відповідальності) — (прийнято та надано чинність з 01.12.2019 р. наказом ДП «УКРНДЦ» від 24.06.19р №175) на заміну ДСТУ-Н Б В.1.2-16:2013).

4. Постанова КМУ №560 «ПОРЯДОК затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи», основні принципи і підходи під час проведення експертизи проектної документації на будівництво (уточнення щодо оцінки впливу на навколишнє середовище).
5. Визначення вартості будівництва в 2020р.
6. № 156-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про будівельні норми» щодо удосконалення нормування у будівництві» (набрав чинності з 19.10.2019).
7. № 132-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» (набрав чинності з 17.10.2019).

8. № 199-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва» (набрав чинності з 01.12.2019, більшість норм набирає чинності поетапно до 2-х років).
9. № 124-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про стандартизацію» (набрав чинності з 16.10.2020).
10. № 139-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності» (набрав чинності з 18.12.2019).
11. Впровадження Державної е-системи у будівництві.

12. Відміна ліцензування в будівельній галузі – сертифікація виконробів.
13. Сертифікація відповідальних виконавців.
14. Авторський та технічний нагляд в нових умовах.
15. Впровадження нової професії незалежного інженера-консультанта.

16. Типові договори.
17. Проектна документація — нові вимоги до складу та змісту.
18. Порядок визначення кошторисної заробітної плати по конкретному об’єкту будівництва.
19. Науково-технічний супровід у будівництві: мета супроводу, хто може виконувати, вартість науково-технічного супроводу (проект зміни №1 до ДСТУ-Н Б Д.1.1-8 «Правила визначення вартості наукових та науково-технічних робіт у будівництві».

20. Штрафні санкції у будівництві.
21. Розрахунок вартості авторського нагляду: плановий і фактичний.

22. Зміна №3 до ДСТУ Б Д.1.1-7:2013 «Правила визначення вартості проектно-вишукувальних робіт у будівництві та експертизи проектної документації на будівництво»
— Новий порядок визначення кошторисної заробітної плати по конкретному об’єкту будівництва («Порядок розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів»);
— Середня кошторисна заробітна плата для розряду складності 3,8 – для будівельників та розряду 7,0 – для проектувальників;
— Розрахунок вартості проектних, геодезичних та робіт з вишукування для конкретних об’єктів будівництва;

Вартість участі:

Участь онлайн (Вебінар): 1850 грн;
Участь в залі (Семінар): 2850 грн.

Знижки:

2 учасники — 5%, 3 та більше учасників — 10%, знижки для постійних клієнтів.
Знижка при реєстрації через сайт 3%.

У вартість включено:

Для учасників Вебінару:

— участь у 6 годинному консультаційному вебінарі;
— відповіді на індивідуальні питання на прикладі ваших кейсів та галузевої специфіки;
— відповіді на запитання надіслані заздалегідь;
— сертифікат в електронному вигляді про участь у заході підвищення кваліфікації;
— ексклюзивні роздаткові матеріали та презентації;

Для учасників Семінару:

— участь у 6 годинному консультаційному семінарі;
— додатково у вартість включено обід в ресторані;
— кава, чай, смаколики;
— пакет, ручка, блокнот;
— друкований сертифікат про участь у заході підвищення кваліфікації;

Зверніть увагу!!!

— кількість учасників обмежена;
— бронь місця для учасників в залі підтверджується оплатою;
— заброньований зал для конференцій на 345 м2;
— всі вимоги до необхідної дистанції та безпеки будуть дотримані;
— учасники будуть забезпечені захисними масками й антисептиками.

Регламент заходу:

09:20-10:00 — Підключення учасників до системи онлайн-трансляції;
09:20-10:00 — Реєстрація учасників в залі для конференцій;
10:00-11:30 — Доповідь №1. Сергієнко Олександр
11:30-11:50 — Відповіді на запитання. Перерва.
11:50-13:20 — Доповідь №2. Сергієнко Олександр
13:20-14:00 — Обід.
14:00-16:00 (16:30) — Доповідь №3. Івлєва Наталія
16:30 — Відповіді на індивідуальні питання учасників та прислані заздалегідь.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...


Шевченко Олександр
OK
Шевченко Олександр

Координатор заходу

Связанные семинары
Публікації експертного блогу Відповіді на всі Ваші питання

MARMAER

Семінари, Вебінари, Онлайн-курси, Конференції — навчання для фінансистів, бухгалтерів, юристів і керівників.

ЧИТАЙТЕ НАС НА ПОШТІ

МИ ПРИЙМАЄМО ДО ОПЛАТИ

liqpay