Консультаційні Семінари

Позвоните нам:

+38 (067) 318-23-78
Главная / Семинары / Будівництво 2020 — суттєві зміни в правовому регулюванні, проектуванні, експертизі, експлуатації.
Докладчики

Цена

3800 ₴
В стоимость включено — участие, методические материалы, консультации докладчиков, кофе-брейки, обед в ресторане, сертификат.

Скидка:

2 участника – 5%, 3 участника – 10%, скидка при регистрации с сайта 3%, скидки для постоянных клиентов.
Зарегистрироваться Скачать программу
Количество участников
  • оплата по счету, предоставляем, документы для бухгалтерии (счет, регистрационные документы, акты выполненных работ).

  • оплата в день проведения мероприятия при регистрации, предоставляем, все необходимые документы для бухгалтерии.

  • оплата банковской картой VISA, MasterCard c помощью сервиса моментальных платежей Liqpay

грн.

Чому Вам варто відвідати наш семінар? Будівництво в 2020 році та останні зміни у сфері містобудування та будівництва. Нові зміни в законодавстві з питань містобудування, нові будівельні норми та контроль їх виконання. Нові Постанови КМУ та практика їх застосування. — 24.12.2019 року Науково-технічна рада при Мінрегоні схвалила зміни до 12 державних будівельних норм (ДБН) щодо вимог до будівництва, реконструкції та капітального ремонту.

Програма семінару:
День №1

Блок №1. Містобудівна діяльність 2020. Суттєві Зміни в правовому регулюванні. Основні закони та підзаконні акти – порядок їх взаємодії та колізії.

— Закон України №1081 від 29.08.2019 року по Створенню Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, закон набирав чинності 01.12.2019 року. Документом запроваджується Єдина державна е-система у галузі будівництва. З 01.06.2020 року органи державного архітектурно-будівельного контролю втратять право самостійно: скасовувати містобудівні умови та обмеження (МУО), а також видавати обов’язкові до виконання приписи щодо внесення змін в МУО; Припиняти право на початок виконання будівельних робіт, набуте на підставі повідомлення; Припиняти право на початок виконання підготовчих робіт, набуте на підставі повідомлення; Анульовувати документи, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.

— Закон України №1052 від 29.08.2019 «Про внесення змін до Закону України «Про будівельні норми» щодо удосконалення нормування у будівництві». Зменшиться кількість обов’язкових вимог до будівельних норм; Вдосконалюється процедура оприлюднення будівельних норм;
— З 27 вересня 2019 року набрав чинності Наказ Мінрегіону №171 від 01.08.2019 року «Про внесення змін до Порядку розроблення містобудівної документації».
— З 01 липня 2020 року ДСТУ 8907:2019 наданням чинності нової «Настанови щодо організації проведення експертизи проектної документації на будівництво».

— Доповнення та зміни в «Правилах визначення вартості проектно-вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво»;
— ДАБІ анонсувала запуск відкритої системи розгляду дозвільних документів. Зміни Повноваження ДАБІ: заборона скасування МУО, повідомлень та декларацій

— Перелік витягів із ДБН у погодженні відхилень від яких Мінрегіон відмовляє заявникам при здійсненні нового будівництва або реконструкції? Наказ від 01.03.2019 року №48! Зазначеним Наказом внесено зміни до Порядку погодження Мінрегіоном обгрунтованих відхилень від будівельних норм, що забезпечують дотримання встановлених вимог безпеки до будівель і споруд у спосіб, не передбачений будівельними нормами, а також доповнено Порядок новим розділом: Перелік витягів із ДБН у погодженні відхилень від яких Мінрегіон відмовляє заявникам при здійсненні нового будівництва або реконструкції.

— 24.12.2019 року Науково-технічна рада при Мінрегоні схвалила зміни до 12 державних будівельних норм (ДБН) щодо вимог до будівництва, реконструкції та капітального ремонту.
— Скасовано погодження з СЕС генпланів, проектів детального планування і забудови тощо.
— Хто з 01.01.2019 року не платитиме пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту? Аналіз Закону №132-IX про скасування пайової участі.
— 20 серпня 2019 року набрали чинності зміни до Порядку обліку об’єктів культурної спадщини, внесені Наказом Мінкультури №501 від 27.06.2019 року.

— Зміни щодо сертифікації. Система інженерів-консультантів; Зміни в системі ціноутворення та їх урахування при визначенні вартості будівництва на всіх стадіях інвестиційного процесу.
— Нові форми документів для ліцензування в будівництві; Нові форми повідомлень і декларацій ДАБІ та скорочення строків їх реєстрації — з 01.07.2019
— Новий Порядок присвоєння Поштових адрес з 01.07.2019;
— Огляд нового масиву законодавчого регулювання щодо оцінки впливу на навколишнє середовище.
— Створення Реєстру об’єктів нерухомого майна (з червня 2019);
— Закон України «Про обов’язкову сертифікацію новобудов на енергоефективність».
— Закон України «Про оцінку впливу на довкілля».

— Новий ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій». Діє з 01.10.2019р.
— ДБН В.2.2-41:2019 Висотні будівлі. Основні положення. Діє з 01.01.2020.
— Новий ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення». Діє з 01.12.2019р.
— ДБН В.1.2-14:2018 «Система забезпечення надійності та безпеки будівельних об’єктів». Наказ Мінрегіону №198.
— ДБН В.2.1-10:2018 «Основи і фундаменти будівель та споруд». Наказ Мінрегіону в №200.
— Наказ від 28.09.2018 № 260 про затвердження ДБН В.2.2-9:2018 «Громадські будинки та споруди» (на заміну ДБН В.2.2-9-2009). Діє з 1.06.2019.

Блок №2. Дозвільна документація. Зміни. Нові ДБН. Контроль та нагляд. Спори з ДАБІ.

— Нове! Затвердження нових критеріїв для проведення перевірок. Створення on-line платформи «Прозора ДАБІ» як запорука публічності і прозорості для забудовника. Впровадження інспекційного порталу ДАБІ.
— Нові Постанови КМУ щодо положень ЗУ №1817-VIII та практика їх застосування.
— Архітектурно-будівельний нагляд і контроль. Органи та їх повноваження. Держава і органи місцевої влади. Сфера відповідальності, дії і повноваження. ДАБІ на рівні державних функцій, нові повноваження. Інспекції на місцях як адміністративні працівники від місцевої влади.
— Дозвільна документація у дворівневій системі архітектурно-будівельного нагляду та контролю. Особливості реєстрації. Відміна декларації. Прийняття в експлуатацію (яка процедура?).

— Особливості взаємовідносин суб’єктів містобудування з системою архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Нюанси подачі документів. Повідомлення: коли виникає право на виконання будівельних робіт. Як правильно звертатись з Повідомленням. Докази неправомірних дій у випадку спору з інспекцією.
— Підготовчі роботи згідно змін у Постанову КМУ № 466: перелік. Процедура узгодження. Можливості звільнення від оформлення підготовчих робіт.
— Контроль достовірності даних при реєстрації декларативних та дозвільних документів: порядок оформлення дозвільних документів. Перехідний період, його проблеми. Дозвільні документи які отримані до 10.06.2017р.
— Будівельні роботи: нові зміни згідно ЗУ № 1817. Перелік робіт, які виконуються без отримання права на виконання будівельних робіт. Скасування Декларації. Отримання права на початок виконання будівельних робіт на об’єкти які будуються на підставі Будівельного Паспорту (СС1) — Повідомлення. На об’єкти СС2 і СС3 — Дозвіл. Останні зміни в формах і порядку заповнення.

— Прийняття побудованого об’єкта в експлуатацію для об’єктів 2-го (СС2) та 3-го (СС3) класу наслідків згідно змін у Постанові КМУ №461. Умови в залежності від класу наслідків. Проблемні моменти.
— Створення Єдиної Державної електронної системи.
— Зміни у дозвільній та контрольно-наглядовій процедурі.
— Підвищення професійного рівня виконавців робіт у будівництві і відповідно — якості їхніх робіт.
— Анулювання деяких кваліфікаційних сертифікатів згідно постанови КМУ від 25 квітня 2018р. №327.
— Ліцензування будівельної сфери – Нові зміни. Відмова від ліцензій з класами наслідків СС1. Повне ліцензування робіт класів СС2, СС3. Нові форми документів.
— Авторський і інженерно-технічний нагляд: технічне обстеження та паспортизація об’єктів прийнятих в експлуатацію; новий статус БТІ, технічна інвентаризація побудованих об’єктів.
— Зміни у Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об’єкта архітектури згідно Постанови КМУ від 25 квітня 2018р. №327.

— Інженерна підготовка виробництва як основний елемент уникнення конфліктів з ДАБІ. Рекомендації.
— Нова! Професія «Інженер-Консультант» в Україні: впровадження професії незалежного інженера-консультанта, врегулювання питання оплати його послуг (зміни до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013). Напрямки діяльності: — виступає в ролі експерта, який консультує замовника з питань реалізації проекту; займається підбором постачальників і підрядників; об’єктивно і незалежно керує будівництвом на майданчику і повністю супроводжує проект на всіх стадіях; несе відповідальність за дотримання норм законодавства у частині делегованих замовником повноважень; здійснює незалежний і всебічних контроль якості при проектуванні та будівництві об’єктів.
— В Україні запрацював Новий порядок легалізації самобудів, побудованих до 2015 року. Вимоги органів державного архітектурно-будівельного контролю до замовника.

Блок №3. Експертиза в будівництві. Законодавче та нормативно-правове підґрунтя щодо розроблення та експертизи проектної документації на будівництво.

— Нова! Редакція ДСТУ «Визначення класу наслідків (відповідальності) будівель і споруд» (остаточна редакція, введення з 1 грудня 2019 р.).
— Нова! «Настанова з організації проведення експертизи проектної документації на будівництво» (остаточна редакція).
— Проекти підготовчих робіт.
— Нові! нормативні акти і документи (Постанови КМУ) з розроблення, погодження та експертизи проектної документації на будівництво.
— Особливості розробки проектної документації та ефективні конструктивні рішення при реалізації проектів енерго-термомодернізації. ДБН В.2.6-31:2016 «Теплова ізоляція будівель» та ДСТУ-Н Б В.3.2-3:2014 «Настанова з виконання термомодернізації житлових будинків».
— ЗУ «Про енергетичну ефективність будівель».
— Обов’язкова експертиза для об’єктів будівництва, в тому числі з 18.12.2017р. згідно ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля».

Блок №4. Актуальні питання щодо будівельних норм, сертифікації відповідальних виконавців, проектування та кошторисного ціноутворення у будівництві.

— Настанова щодо організації проведення експертизи проектної документації на будівництво ДСТУ 8907:2019 (прийнято та надано чинність наказом ДП «УКРНДЦ» від 15.10.19 №311. (Набирає чинність з 01.05.2020р.) на заміну ДСТУ-Н Б А.2.2-10:2012).
— Нова редакція ДБН В.12-14:2018 з 01 січня 2019р. Розрахунок класу наслідків об’єкту будівництва.
— ДСТУ 8855:2019 Визначення класу наслідків (відповідальності) — (прийнято та надано чинність наказом ДП «УКРНДЦ» від 24.06.19р №175) на заміну ДСТУ-Н Б В.1.2-16:2013) (набирає чинність з 01.12.2019р.)
— Постанова КМУ №560 «Порядок затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи», основні принципи і підходи під час проведення експертизи проектної документації на будівництво.

— Нові вимоги до складу та змісту проектної документації. ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво». Порядок розроблення проектної документації об’єктів в розрізі дій сертифікованих інженерів-проектувальників (ЗУ № 1817, ЗУ №2020, ПКМ №327, зміна № 6 та № 11 до кваліфікаційних характеристик).
— Сертифікація відповідальних виконавців. Термін дії сертифікатів. Проходження курсів підвищення кваліфікації. Які сертифікати для ГІП? Які для підпису кошторисної частини проектної документації? Анулювання, вилучення сертифікатів.

— Проектування та експертиза проектів будівництва.
a. оновлений з 01.06.2018 р. ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації» — основні зміни;
b. види будівництва, неузгодженість щодо «технічного переоснащення»;
c. зміни до Наказу Мінрегіону № 45 щодо Порядку розроблення та затвердження проектної документації;
d. ЗУ «Про регулювання про регулювання містобудівної документації»
e. Стаття 31. «Проектна документація» — зміни з урахуванням відміни категорій складності (ЗУ № 1817, ЗУ «Про оцінку впливу на навколишнє середовище»;
f. капітальний ремонт за спрощеною процедурою за дефектним актом та кошторисом тільки для об’єктів класу наслідків СС1;
g. експертиза проектної документації, обов’язкова та добровільна;
h. зміни до ПКМ № 560 «Про внесення змін до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи»;
i. науково-технічний супровід у будівництві: мета супроводу, хто може виконувати, вартість науково-технічного супроводу (проект зміни №1 до ДСТУ-Н Б Д.1.1-8 «Правила визначення вартості наукових та науково-технічних робіт у будівництві»;

8. Штрафні санкції у будівництві.
— для фізичних осіб – ГАПів, ГІПів, інженерів-технічного нагляду, відповідальних виконавців;
— для юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.
— Необхідність сертифікатів;
— Розрахунок вартості авторського нагляду: плановий і фактичний.

9. Зміна №3 до ДСТУ Б Д.1.1-7:2013 «Правила визначення вартості проектно-вишукувальних робіт у будівництві та експертизи проектної документації на будівництво»
— Новий порядок визначення кошторисної заробітної плати по конкретному об’єкту будівництва («Порядок розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів»);
— Середня кошторисна заробітна плата для розряду складності 3,8 – для будівельників та розряду 7,0 – для проектувальників;

— Розрахунок вартості проектних, геодезичний та робіт з вишукування для конкретних об’єктів будівництва;
— Прогнозна мінімальна кошторисна заробітна плата на 2020 рік, планові розрахунки на 2020 рік.
— НОВЕ!!! Приклади розрахунків вартості проектних, вишукувальних, геодезичних робіт в розрахунку на один людино-день, розрахунок індексів до збірників Радянського Союзу. Приклади розрахунків для різних регіонів.

День №2

Блок №1. Будівництво, реконструкція, перепланування. Юридичні аспекти та судова практика. Договірні відносини.

— Новий! Порядок присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого
— Нове! Запровадження електронного кабінету замовника.
— Новий! порядок технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна та реєстр права власності на новозбудовані об’єкти.
— Земля в будівництві! Права на земельну ділянку, що дозволяють проводити його забудову. Земельне законодавство: як вид використання та цільове призначення впливають на можливість будівництва. Позиція Верховного суду щодо зміни виду використання/цільового призначення. Які правові титули дають можливість забудовувати земельну ділянку. Чи можна провести реконструкцію без права на землю? Увага! Обмеження дії мораторію на відведення земельних ділянок для містобудування.

— Нове! Щодо оцінки впливу на навколишнє середовище та розробка розділу проектної документації ОВНС. Огляд нового масиву законодавчого регулювання щодо оцінки впливу на навколишнє середовище.
— Нові! Державні будівельні норми з 01 вересня 2018 року. Проблеми застосування ДБН Б.2.2-12:2018 та огляд судових процесів щодо скасування його затвердження.
— Види будівництва! Суперечливість щодо технічного переоснащення. Ремонт, реконструкція та перепланування – в чому відмінність.
— Останні зміни (розширення) переліку будівельних робіт, що не вимагають отримання дозволів та введення в експлуатацію (працюємо без ДАБІ).
— Нові законодавчі обмеження щодо забудови в історичних ареалах. Перебудова пам’яток та об’єктів культурної спадщини.
— Система дозвільної документації: основні Зміни 2018-2020 років.
— Нове! Законодавче врегулювання відхилень від ДБН
— Чи потрібно отримувати дозвіл на будівництво, приймати в експлуатацію перепланований об’єкт?

— В чому відмінність перепланування жилих і нежилих приміщень.
— Проблема делегування функцій замовника та моделей управління проектом.
— Винесення мереж: договірний і дозвільний аспект.
— Регулювання відносин щодо інвестування будівництва. Законодавчі обмеження і дійсна природа відносин сторін. Нова концепція «праваочікування» інвестора. Баланс ризиків.
— Пайовий внесок на розвиток інфраструктури: особливості при реконструкції та переплануванні. Скасування пайової участі для певних сількогосподарських та інших об’єктів (аналіз Закону від 23.11.2018, № 2628-VIII).
— Остання судова практика щодо прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва.
— Нове! Термомодернізація і сертифікація енергоефективності: аналіз законодавства, що вступає в силу в липні 2019 року.

Блок №2. Кошторисне нормування у будівництві. Актуальні питання

— Практика визначення вартості будівництва на всіх стадіях інвестиційного процесу за ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 зі змінами (інвесторська кошторисна документація, договірна ціна, розрахунки за обсяги виконаних робіт, у тому числі порядок обчислення маси прибутку, розрахунку коштів, необхідних на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами, ризиків учасників будівництва, інших витрат, які враховуються у зведеному кошторисному розрахунку (на зведення розбирання титульних тимчасових будівель та споруд, утримання служби замовника тощо).
— Перерахування кошторисної документації, пов’язаного зі зростанням вартості матеріальних ресурсів у сучасних економічних умовах.

— НОВЕ!!! Визначення рівня кошторисної середньомісячної зарплати при визначенні вартості будівництва згідно «Порядку розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів». Пов’язаність середньої заробітної плати у будівництві з вартістю людино-дня проектних робіт.
— Правила визначення вартості проектно-вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво з урахуванням останніх змін до ДСТУ Б Д.1.1-

— НОВЕ!!! Приклади розрахунків вартості проектних, вишукувальних, геодезичних робіт в розрахунку на один людино-день, розрахунок індексів до збірників Радянського Союзу. Приклади розрахунків для різних регіонів.
— Науково-технічний супровід, як механізм вирішення питань невнормованих чинним законодавством, хто може виконувати. Визначення вартості робіт з науково-технічного супроводу (проект зміни №1 до ДСТУ-Н Б Д.1.1-8 «Правила визначення вартості наукових та науково-технічних робіт у будівництві»;

Блок №3. Договірні відносини в будівництві — проектно-вишукувальні роботи, будівельного підряду ітд.

— Договір підряду на виконання проектно-вишукувальних та будівельних робіт. ДСТУ-Н Б А.3.1-33:2015. Нові! Істотні умови договору підряду. Гарантійні строки, приховані дефекти, позовна давність.
— Контроль за виконанням договору підряду. Перевірки Держпраці: особливості відображення вимог трудового законодавства в договорах підряду.
— Штрафні санкції.
— Зустрічайте Комплексний план перевірок 2020!
— Договірні відносини з технаглядом та їх особливості.
— Роль та обов’язки інженера-консультанта в будівництві. Зміни в статті 11 Закону про архітектурну діяльність, що вступають в силу з 01 грудня 2019 року щодо інженера-консультанта та інженера технічного нагляду.

Блок №4. Форми звітностних документів у будівництві

— Форми звітності за проформами FIDIC.
— Кореспонденція форм КБ-2в.
— КБ-3 з формами звітності в контактах FIDIC.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...


Шевченко Олександр
OK
Шевченко Олександр

Координатор заходу

Связанные семинары
Экспертный блог Ответы на все Ваши вопросы

MARMAER

Семинары, тренинги, курсы, корпоративные тренинги, конференции – практические и интенсивные формы обучения для финансистов, юристов и руководителей.

ЧИТАЙТЕ НАС НА ПОЧТЕ

Мы принимаем к оплате: