Вебінари і семінари

Позвоните нам:

+38 (067) 318-23-78
Головна / Семинары / Будівництво в Україні
Вебінар
Актуальність

Чому Вам варто відвідати наш вебінар? Будівництво в Україні: останні законодавчі зміни у сфері містобудування, нові будівельні норми та контроль їх виконання. Нові Постанови КМУ та практика їх застосування. 24.12.2019 року Науково-технічна рада при Мінрегіоні схвалила зміни до 12 державних будівельних норм (ДБН) щодо вимог до будівництва, реконструкції та капітального ремонту.

Програма
23.06.2020
09:20 - 10:00
Вхід на сторінку вебінару
Блок 1. Реформування державної політики у сфері містобудівної діяльності, архітектурно-будівельного контролю та нагляду в Україні.

1. Ліквідація ДАБІ та внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України.
— 18.03.2020 набрали чинності постанови КМУ №218 та 2019 від 13.03.2020 року.
— Втратили чинність 14 постанов Кабінету Міністрів України.

2. Нова модель розподілу повноважень у сфері містобудування: створення реєстраційного, інспекційного органів та агенції з технічного регулювання.
Мінрегіон: забезпечує формування політик у сфері розвитку місцевого самоврядування, у сфері будівництва, містобудування, просторового планування територій та архітектури, забезпечує формування державної політики, зокрема у сфері містобудівного контролю та нагляду,забезпечення технічного регулювання у сферах планування та архітектури, будівельних матеріалів.

Державна сервісна служба містобудування (Держсервісбуд): основними завданнями є дозвільні функції у будівництві, реєстраційні функції у будівництві, Ведення реєстрів, ліцензування видів господарської діяльності з будівництва об’єктів, Проведення атестації та видача сертифікатів виконавцям робіт із створення об’єктів архітектури

Державна інспекція містобудування (ДІМУ): основними завданнями є державний містобудівний нагляд, державний містобудівний контроль, державний контроль за дотриманням ліцензійних умов
Державне агентство з питань технічного регулювання у містобудуванні України: основними завданнями є перевірка об’єктів на відповідність Параметрам, ДБН, Єврокодам.

3. Введення в експлуатацію із представниками держави.
4. Запровадження страхування ризиків та відповідальності в будівництві з 01.01.2021р.
— Атестовані та сертифіковані особи
— Замовника перед третіми особами за збитки завдані будівництвом
— Підрядника (життя, здоров’я працівників, роботи небезпечних механізмів)

5. Персональна кримінальна і майнова відповідальність за порушення всіх (державних та приватних) учасників будівельного процесу.

6. Скасування дозволів із впровадженням 7-рівневої системи перевірки законності будівництва.
7. Можливість подання адмін скарги до Мінрегіону при свавіллі інспекційних органів
8. Планові та позапланові Перевірки ДАБІ неможливі з 18.03.2020 року згідно Постанови Кабміну №219
9. Скасування ліцензування виконавців робіт та передбачення персоніфікованої сертифікаціі відповідальних виконавців робіт (виконробів).
— Зупинена дія ПКМУ від 23.05.2011 (№553), та втратили чинність ПКМУ від 5.12.2007 (№ 1396), 30.03.2016 (№ 256), 22.10.2008 (№941), та ще низка ПКМУ, які регулювали питання ліцензування у сфері архітектури та будівництва.

10. Новий реєстр будівельної діяльності: унікальний ідентифікатор об’єкта будівництва (ID-код), вся містобудівна інформація.
— Як працюємо до нового реєстру?

11. Огляд посадовою особою об’єкту під час розгляду питання прийняття в експлуатацію об’єктів СС2) та СС3.
— з’ясування питань щодо достовірності відомостей у поданих документах,
— наявності виконавчої документації у повному обсязі, передбаченому ДБН та матеріалів технічної інвентаризації
— здійснює фото- та відеофіксацію.

12. Запроваджуються чек-листи:
— ЧЕК-ЛИСТ за результатами виїзного огляду об’єкта будівництва на місцевості з фотофіксацією об’єкта під час прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта
— ЧЕК-ЛИСТ прийняття документів у ЦНАП для отримання дозволу на початок виконання будівельних робіт для нового будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту об’єкта будівництва
— ЧЕК-ЛИСТ перевірки посадовою особою Держсервісбуду документів для отримання дозволу на початок виконання будівельних робіт для нового будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту об’єкта будівництва

Блок №2. Нові зміни до Закону України "Про Будівельні норми", Сертифікації відповідальних виконавців, Проектування, Кошторисне ціноутворення у будівництві.

1. Аналіз Закону України про внесення змін до Закону «Про будівельні норми» щодо удосконалення нормування у будівництві.
— Підвищення якості будівельних норм. Зменшення кількості необгрунтованих вимог.
— Розширення методів встановлення будівельних норм.
— Розширення кола базових організацій, що виконують функції по нормуванню.
— Вдосконалення процедури оприлюднення будівельних норм.

2. Три методи нормування у будівництві:
— Розпорядчий.
— Запровадження параметричного методу. Як пріорітетного!
— Цільовий.

3. МінРегіон планує коригувати ДБН, у зв’язку з внесенням змін до ЗУ «Про будівельні норми», якими параметричний метод нормування в будівництві було визначено пріоритетним.

Блок №4. Дозвільна документація, Зміни, Нові ДБН, Контроль та нагляд, Спори з ДАБІ.

1. Затвердження нових критеріїв для проведення перевірок. Створення on-line платформи «Прозора ДАБІ» як запорука публічності і прозорості для забудовника. Впровадження інспекційного порталу ДАБІ.

— Нові Постанови КМУ щодо положень ЗУ №1817-VIII та практика їх застосування.
— Архітектурно-будівельний нагляд і контроль. Органи та їх повноваження. Держава і органи місцевої влади. Сфера відповідальності, дії і повноваження. ДАБІ на рівні державних функцій, нові повноваження. Інспекції на місцях як адміністративні працівники від місцевої влади.
— Дозвільна документація у дворівневій системі архітектурно-будівельного нагляду та контролю. Особливості реєстрації. Відміна декларації. Прийняття в експлуатацію (яка процедура?).

2. Особливості взаємовідносин суб’єктів містобудування з системою архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Нюанси подачі документів. Повідомлення: коли виникає право на виконання будівельних робіт. Як правильно звертатись з Повідомленням. Докази неправомірних дій у випадку спору з інспекцією.

— Підготовчі роботи згідно змін у Постанову КМУ № 466: перелік. Процедура узгодження. Можливості звільнення від оформлення підготовчих робіт.
— Контроль достовірності даних при реєстрації декларативних та дозвільних документів: порядок оформлення дозвільних документів. Перехідний період, його проблеми. Дозвільні документи які отримані до 10.06.2017р.
— Будівельні роботи: нові зміни згідно ЗУ № 1817. Перелік робіт, які виконуються без отримання права на виконання будівельних робіт. Скасування Декларації. Отримання права на початок виконання будівельних робіт на об’єкти які будуються на підставі Будівельного Паспорту (СС1) — Повідомлення. На об’єкти СС2 і СС3 — Дозвіл. Останні зміни в формах і порядку заповнення.

3. Прийняття побудованого об’єкта в експлуатацію для об’єктів 2-го (СС2) та 3-го (СС3) класу наслідків згідно змін у Постанові КМУ №461. Умови в залежності від класу наслідків. Проблемні моменти.

— Створення Єдиної Державної електронної системи.
— Зміни у дозвільній та контрольно-наглядовій процедурі.
— Підвищення професійного рівня виконавців робіт у будівництві і відповідно — якості їхніх робіт.
— Анулювання деяких кваліфікаційних сертифікатів згідно постанови КМУ від 25 квітня 2018р. №327.
— Ліцензування будівельної сфери – Нові зміни. Відмова від ліцензій з класами наслідків СС1. Повне ліцензування робіт класів СС2, СС3. Нові форми документів.
— Авторський і інженерно-технічний нагляд: технічне обстеження та паспортизація об’єктів прийнятих в експлуатацію; новий статус БТІ, технічна інвентаризація побудованих об’єктів.
— Зміни у Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об’єкта архітектури згідно Постанови КМУ від 25 квітня 2018р. №327.

4. Інженерна підготовка виробництва як основний елемент уникнення конфліктів з ДАБІ. Рекомендації.

— Професія «Інженер-Консультант» в Україні: впровадження професії незалежного інженера-консультанта, врегулювання питання оплати його послуг (зміни до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013). Напрямки діяльності: — виступає в ролі експерта, який консультує замовника з питань реалізації проекту; займається підбором постачальників і підрядників; об’єктивно і незалежно керує будівництвом на майданчику і повністю супроводжує проект на всіх стадіях; несе відповідальність за дотримання норм законодавства у частині делегованих замовником повноважень; здійснює незалежний і всебічних контроль якості при проектуванні та будівництві об’єктів.

— В Україні запрацював Новий порядок легалізації самобудів, побудованих до 2015 року. Вимоги органів державного архітектурно-будівельного контролю до замовника.

Блок №5. Відновлення можливості здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та дії постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 №553 «Про затвердження Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю»

1. Результати масових перевірок ДАБІ — активний відбір та призупинка ліцензій у будівельних компаній!
— Відхилення від вимог будівельних вимог та стандартів, проектної та технічної документації; чисельності працівників;
— Розходження наданої інформації та фактичних даних; невідповідність кваліфікації, заниження категорій складності.

2. Затвердження нових критеріїв для проведення перевірок.
— Зустрічайте Комплексний план перевірок 2020!
— Впровадження інспекційного порталу ДАБІ.

3. Зміни до Наказу №45.
4. Архітектурно-будівельний нагляд.
— Органи та їх повноваження. Держава і органи місцевої влади. Сфера відповідальності. Дії. Повноваження.

5. Архітектурно-будівельний контроль.
— Ким і як здійснюється? Децентралізація. Повноваження: держави, які передаються. ДАБК на рівні державних функцій.
— Інспекції на місцях, як адміністративні співробітники від місцевої влади.

6. Регулювання будівельної діяльності.
7. Кінець повідомним обов’язків забудовника перед місцевою радою, пожежниками, інспекцією.
8. Взаємовідносини суб’єктів містобудування з системою Контролю і Нагляду.
— Докази неправомірних дій при вирішенні питання з інспекцією.
— Відмова інспекції. «… ми позбавлені можливості» — що робити? Рекомендації.
9. Посилення відповідальності юр. і фіз. осіб в сфері градосторітельной діяльності.
— Види відповідальності. З якого моменту виникає. Факти, що свідчать про наявність підстав притягнення до відповідальності.

10. Штрафні санкції у будівництві.
— Для фізичних осіб – ГАПів, ГІПів, інженерів-технічного нагляду, відповідальних виконавців;
— Для юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.
— Порушення містобудівного законодавтсва. Яка відповідальність?
— Порядок накладення фінансових та адміністративних санкцій. Їх оскарження. Аналіз судової практики.

Блок №6. Актуальні питання щодо будівельних норм, сертифікації відповідальних виконавців, проектування та кошторисного ціноутворення у будівництві.

Тема №1. Настанова щодо організації проведення експертизи проектної документації на будівництво ДСТУ 8907:2019 (прийнято та надано чинність наказом ДП «УКРНДЦ» від 15.10.19 №311. (Набирає чинність з 01.05.2020р.) на заміну ДСТУ-Н Б А.2.2-10:2012).

1. Нова редакція ДБН В.12-14:2018 з 01 січня 2019р. Розрахунок класу наслідків об’єкту будівництва.
— ДСТУ 8855:2019 Визначення класу наслідків (відповідальності) — (прийнято та надано чинність наказом ДП «УКРНДЦ» від 24.06.19р №175) на заміну ДСТУ-Н Б В.1.2-16:2013) (набирає чинність з 01.12.2019р.)
— Постанова КМУ №560 «Порядок затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи», основні принципи і підходи під час проведення експертизи проектної документації на будівництво.
— Нові вимоги до складу та змісту проектної документації. ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво». Порядок розроблення проектної документації об’єктів в розрізі дій сертифікованих інженерів-проектувальників (ЗУ № 1817, ЗУ №2020, ПКМ №327, зміна № 6 та № 11 до кваліфікаційних характеристик).
— Сертифікація відповідальних виконавців. Термін дії сертифікатів. Проходження курсів підвищення кваліфікації. Які сертифікати для ГІП? Які для підпису кошторисної частини проектної документації? Анулювання, вилучення сертифікатів.

— Проектування та експертиза проектів будівництва.
a. Оновлений з 01.06.2018 р. ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації» — основні зміни;
b. Види будівництва, неузгодженість щодо «технічного переоснащення»;
c. зміни до Наказу Мінрегіону № 45 щодо Порядку розроблення та затвердження проектної документації;
d. ЗУ «Про регулювання про регулювання містобудівної документації»
e. Стаття 31. «Проектна документація» — зміни з урахуванням відміни категорій складності (ЗУ № 1817, ЗУ «Про оцінку впливу на навколишнє середовище»;
f. Капітальний ремонт за спрощеною процедурою за дефектним актом та кошторисом тільки для об’єктів класу наслідків СС1;
g. Експертиза проектної документації, обов’язкова та добровільна;
h. Зміни до ПКМ № 560 «Про внесення змін до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи»;
i. Науково-технічний супровід у будівництві: мета супроводу, хто може виконувати, вартість науково-технічного супроводу (проект зміни №1 до ДСТУ-Н Б Д.1.1-8 «Правила визначення вартості наукових та науково-технічних робіт у будівництві»;

2. Зміна №3 до ДСТУ Б Д.1.1-7:2013 «Правила визначення вартості проектно-вишукувальних робіт у будівництві та експертизи проектної документації на будівництво»
— Новий порядок визначення кошторисної заробітної плати по конкретному об’єкту будівництва («Порядок розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів»);
— Середня кошторисна заробітна плата для розряду складності 3,8 – для будівельників та розряду 7,0 – для проектувальників;
— Розрахунок вартості проектних, геодезичний та робіт з вишукування для конкретних об’єктів будівництва;
— Прогнозна мінімальна кошторисна заробітна плата на 2020 рік, планові розрахунки на 2020 рік.
— НОВЕ!!! Приклади розрахунків вартості проектних, вишукувальних, геодезичних робіт в розрахунку на один людино-день, розрахунок індексів до збірників Радянського Союзу. Приклади розрахунків для різних регіонів.

Тема №2. Експертиза в будівництві. Законодавче та нормативно-правове підґрунтя щодо розроблення та експертизи проектної документації на будівництво.

— Нова! Редакція ДСТУ «Визначення класу наслідків (відповідальності) будівель і споруд» (остаточна редакція, введення з 1 грудня 2019 р.).
— Нова! «Настанова з організації проведення експертизи проектної документації на будівництво» (остаточна редакція).
— Проекти підготовчих робіт.
— Нові! нормативні акти і документи (Постанови КМУ) з розроблення, погодження та експертизи проектної документації на будівництво.
— Особливості розробки проектної документації та ефективні конструктивні рішення при реалізації проектів енерго-термомодернізації. ДБН В.2.6-31:2016 «Теплова ізоляція будівель» та ДСТУ-Н Б В.3.2-3:2014 «Настанова з виконання термомодернізації житлових будинків».
— ЗУ «Про енергетичну ефективність будівель».
— Обов’язкова експертиза для об’єктів будівництва, в тому числі з 18.12.2017р. згідно ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля».

15:00 - 16:00
Відповіді на індивідуальні запитання учасників.

Закінчення заходу

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...
Завантажити програму

Програма вебінару в PDF форматі

Завантажити програму
Количество участников
 • оплата по счету, предоставляем, документы для бухгалтерии (счет, регистрационные документы, акты выполненных работ).

 • оплата в день проведения мероприятия при регистрации, предоставляем, все необходимые документы для бухгалтерии.

 • оплата банковской картой VISA, MasterCard c помощью сервиса моментальных платежей Liqpay

грн.
Реєстрація

Знижка при реєстрації через сайт 3%, також знижки постійним клієнтам.

Один учасник
1500
 • участь в вебінарі

 • відповіді на запитання

 • презентації доповідачів

 • сертифікат

Знижки
Два учасники
2850/ - 5%
 • участь в вебінарі

 • відповіді на запитання

 • презентації доповідачів

 • сертифікат

Знижки
Три учасники
4050/ - 10%
 • участь в вебінарі

 • відповіді на запитання

 • презентації доповідачів

 • сертифікат

Контакти

Реєстрація учасників, фінансові та організаційні питання

Шевченко Олександр
OK
Шевченко Олександр

Координатор заходу

Пов'язані заходи

Участь в залі для конференцій або участь в онлайн-трансляції

Ринок землі СГ призначення: Закон України № 552-ІХ підписаний. Як підготуватися? Договори (Суб)Оренди. Як залізобетонно оформити?!
Ринок землі СГ призначення: Закон України № 552-ІХ підписаний. Як підготуватися? Договори (Суб)Оренди. Як залізобетонно оформити?!
1200 ₴
Конференція в Zoom Посмотреть
Договірна робота 2020: нові вимоги до укладання, виконання, розірвання договорів згідно Корпоративної, Судової реформи (ГПК, ЦПК) і Податкового кодексу
Договірна робота 2020: нові вимоги до укладання, виконання, розірвання договорів згідно Корпоративної, Судової реформи (ГПК, ЦПК) і Податкового кодексу
3950 ₴
Київ, вул. Михайлівська 1/3 Посмотреть
Публікації експертного блогу Відповіді на всі Ваші питання

MARMAER

Семінари, Вебінари, Онлайн-курси, Конференції — навчання для фінансистів, бухгалтерів, юристів і керівників.

ЧИТАЙТЕ НАС НА ПОШТІ

МИ ПРИЙМАЄМО ДО ОПЛАТИ

liqpay