Семинары и конференции

Позвоните нам:

+38 (067) 318-23-78
Главная / Семинары / Будівництво 2018 — Нові законодавчі зміни в порядку отримання дозвільної документації та етапах проходження дозвільних процедур
Докладчики

Цена

3350 ₴
В стоимость включено - участие, методические материалы, консультации докладчиков, кофе-брейки, обед в ресторане, сертификат.

Скидка:

2 участника – 8%, 3 участника и более – 13%.
Зарегистрироваться Скачать программу
Количество участников
  • оплата по счету, предоставляем, документы для бухгалтерии (счет, регистрационные документы, акты выполненных работ).

  • оплата в день проведения мероприятия при регистрации, предоставляем, все необходимые документы для бухгалтерии.

  • Описание

грн.
Регулювання містобудівної діяльності

Регулювання містобудівної діяльності — Дозвільна документація. Дозвільні процедури. Контроль та нагляд. Новий порядок отримання дозвільних документів. Експертиза в будівництві. Законодавче та нормативно-правове підгрунтя щодо розроблення та експертизи проектної документації на будівництво. Нові вимоги до складу та змісту проектної документації. Кошторисне нормування у будівництві. Впровадження системи реєстрації майнових прав на об’єкти нерухомості. Новий підхід. Суб’єкти реєстрації. Ризики і захист прав власності. Договірні відносини в будівництві.

Програма семінару:
ДЕНЬ №1

Регулювання містобудівної діяльності та застосування нових законодавчих змін

1. Аналіз Закону України «Про внесення змін до закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт»

2. В єдиному нормативному акті об’єднано кілька існуючих будівельних норм з проектування міських, сільських поселень, сільськогосподарських і промислових підприємств, комплексних схем транспорту».

— ДБН В.2.3-5:20ХХ «Вулиці та дороги населених пунктів» (на заміну ДБН В.2.3-5-2001 «Споруди транспорту. Вулиці та дороги населених пунктів»)
— ДБН Б.2.2-12:2018 ««Планування і забудова територій», який має замінити 6 різних НПА (на заміну ДБН 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень»,
— ДБН Б.2.4-1-94 «Планування і забудова сільських поселень»,
— ДБН Б.2.4-3-95 «Генеральні плани сільськогосподарських підприємств»,
— ДБН Б.2.4-4-97 «Планування та забудова малих сільськогосподарських підприємств та селянських (фермерських) господарств»,
— ДБН Б.1-2-95 «Склад, зміст, порядок розроблення, погодження і затвердження комплексних схем транспорту для міст України», СНиП ІІ-89-80 «Генеральные планы промышленных предприятий») .

Блок №1. Дозвільна документація. Дозвільні процедури. Контроль та нагляд. Новий порядок отримання дозвільних документів.

1. Нові Постанови КМУ щодо положень ЗУ №1817-VIII та практика їх застосування.
2. Архітектурно-будівельний нагляд і контроль. Органи та їх повноваження. Держава і органи місцевої влади. Сфера відповідальності, дії і повноваження.
— ДАБІ на рівні державних функцій, нові повноваження.
— Інспекції на місцях як адміністративні працівники від місцевої влади.
— Правове регулювання містобудівної діяльності.

3. Дозвільна документація у дворівневій системі архітектурно-будівельного нагляду та контролю. Особливості реєстрації. Відміна декларації. Прийняття в експлуатацію (яка процедура?).
4. Особливості взаємовідносин суб’єктів містобудування з системою архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Нюанси подачі документів. Повідомлення: коли виникає право на виконання будівельних робіт. Як правильно звертатись з Повідомленням. Докази неправомірних дій у випадку спору з інспекцією. Відмова інспекції. «…ми позбавлені можливості» — що робити? Рекомендації.
— Регулювання містобудівної діяльності: ризики, можливості та перспективи

5. Підготовчі роботи згідно змін у Постанову КМУ № 466: перелік. Процедура узгодження. Можливості звільнення від оформлення підготовчих робіт.
6. Контроль достовірності даних при реєстрації декларативних та дозвільних документів.
— Порядок оформлення дозвільних документів. Перехідний період, його проблеми. Дозвільні документи які отримані до 10.06.2017р.
7. Будівельні роботи: нові зміни згідно ЗУ № 1817. Перелік робіт, які виконуються без отримання права на виконання будівельних робіт. Скасування Декларації.
Отримання права на початок виконання будівельних робіт на об’єкти які будуються на підставі Будівельного Паспорту (СС1) — Повідомлення. На об’єкти СС2 і СС3 — Дозвіл. Останні зміни в формах і порядку заповнення.

8. Прийняття побудованого об’єкта в експлуатацію для об’єктів 2-го (СС2) та 3-го (СС3) класу наслідків згідно змін у Постанові КМУ №461. Умови в залежності від класу наслідків. Проблемні моменти.
9. Сплата в фонд пайової участі на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури. Співвідношення пайового внеску до зобов’язань зі сплати коштів до цільового фонду і передачі житла. Питання передачі мереж забудованих за межею земельних ділянок.
— Регулювання містобудівної діяльності щодо прийняття в експлуатацію

10. Зміни у дозвільній та контрольно-наглядовій процедурі.
11. Підвищення професійного рівня виконавців робіт у будівництві і відповідно — якості їхніх робіт.
12. Ліцензування будівельної сфери – нові зміни. Відмова від ліцензій з класами наслідків СС1. Повне ліцензування робіт класів СС2, СС3. Нові форми документів.

13. Авторський і інженерно-технічний нагляд.
— технічне обстеження та паспортизація обєктів прийнятих в експлуатацію;
— новий статус БТІ, технічна інвентаризація побудованих об’єктів.
14. Інженерна підготовка виробництва як основний елемент уникнення конфліктів з ДАБІ. Рекомендації.

Блок №2. Експертиза в будівництві. Законодавче та нормативно-правове підгрунтя щодо розроблення та експертизи проектної документації на будівництво.

— Проекти підготовчих робіт.
— Проектна документація повторного використання.
— Нові нормативні акти і документи з розроблення, погодження та експертизи проектної документації на будівництво.

1. Класи наслідків (відповідальності) будівель і споруд. Замість категорії складності об’єктів будівництва, згідно Закону України від 17.01.2017р. №1817-VIII.
— Особливості розробки проектної документації та ефективні конструктивні рішення при реалізації проектів енерго- термомодернізації. ДБН В.2.6-31:2016 «Теплова ізоляція будівель» та ДСТУ-Н Б В.3.2-3:2014 «Настанова з виконання термомодернізації житлових будинків».
— ЗУ «Про енергетичну ефективність будівель».
— Обов’язкова експертиза з 18.12.2017р. згідно ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля».
— Експертиза для об’єктів 2-го (СС2) та 3-го (СС3) класу наслідків, якщо будівництво почато до 10.06.2017р.

Блок №3. Нові вимоги до складу та змісту проектної документації — ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво».

— Порядок розроблення проектної документації об’єктів в розрізі дій сертифікованих інженерів-проектувальників.

1. Внесено зміни до Порядку затверджених проектів будівництва і проведення їх експертизи.
2. Категорії складності скасовано.
— Класи замість категорії складності. Визначення класу наслідків.
— Клас наслідків (відповідальності) об’єкта будівництва – кожного будинку, будівлі, споруди.
— Хто розраховує клас наслідків об’єкта будівництва і хто перевіряє цей розрахунок?
— Клас наслідків об’єкта реконструкції, технічного переоснащення або нового будівництва.
— Клас наслідків об’єкта або частини існуючого об’єкта без повного припинення його використання за функціональним призначенням.
— Клас наслідків об’єктів поточного ремонту.
— Перелік видів діяльності та об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку – зміни примітки А2.
— Особливості розрахунку класу наслідків при проектуванні в сейсмічних районах.
— Роль «об’єктів-аналогів» у визначенні класу наслідків (відповідальності) а також при визначенні вартості проектних робіт.

3. Практичні питання визначення вартості робіт з науково-технічного супроводу (ДБН В.1.2-5:2007) у будівництві. Новий ДСТУ «Нормативи витрат праці для визначення вартості науково-дослідних робіт у будівництві».
4. Визначення кошторисної вартості проектно-вишукувальних робіт та експертизи проектної документації (ДСТУ Б Д.1.1−7:2013). Зміна №1 та Зміна №2 до ДСТУ Б Д.1.1-7:2013. Що нового?
— Застосування усереднених відсоткових показників для визначення вартості проектуваня до вартості будівельних робіт.
— Відшкодування витрат генерального проектувальника.
— Визначення вартості проектування об’єктів невиробничого та виробничого призначення проектних робіт лінійних об’єктів. Зміна №1 – визначення вартості проектування інших об’єктів.

— Розподіл вартості проектних робіт по окремих стадіях проектування, між виконавцями окремих розділів проектної документації.
— Визначення договірної ціни, прибуток, середньомісячна заробітна плата проектувальника.
— Обґрунтування фактичних витрат при розрахунку вартості проектних робіт.
— Розрахунок коефіцієнта для визначення ціни тендерної пропозиції — відмінили.

— Використання Збірників часів Радянського Союзу.
— Вартість експертизи проектної документації (Зміна №2), хто виконує експертизу.
— Помилки при експертизі кошторисів на вишукувальні роботи.
— Визначення вартості проектно-вишукувальних робіт калькуляційним методом. (чи змінилися індекси 7,77 та показник вартості 355 грн. в розрахунку на 1 люд. день?) Зміна №1, Зміна №2
— Визначення вартості робіт за формою № 3−П (зміни та уточнення).

5. Зміна орієнтованого розміру кошторисної заробітної плати при визначенні вартості будівництва на стадії розроблення проектної документації.

ДЕНЬ №2

Блок №4. Кошторисне нормування у будівництві.

1. Практика визначення вартості будівництва на всіх стадіях інвестиційного процесу за /ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 (інвесторська кошторисна документація, договірна ціна, розрахунки за обсяги виконаних робіт, у тому числі порядок обчислення маси прибутку, розрахунку коштів, необхідних на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами, ризиків учасників будівництва, інших витрат, які враховуються у зведеному кошторисному розрахунку (на зведення розбирання титульних тимчасових будівель та споруд, утримання служби замовника тощо).

2. Перерахування кошторисної документації, пов’язаного зі зростанням вартості матеріальних ресурсів у сучасних економічних умовах.
3. Концептуальні засади механізму визначення вартості будівництва об’єктів інфраструктури з урахуванням змін в системі ціноутворення.
4. Особливості визначення вартості робіт з реконструкції та ремонту будинків і споруд, ремонту обладнання та устаткування.
5. Порядок розробки ресурсних кошторисних норм на будівельні роботи, а також на експлуатацію будівельних машин і механізмів, які відсутні в діючій базі.

6. Об’єкти-аналоги. Правила складання та використання.
7. Правила визначення вартості проектно-вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво з урахуванням змін.
8. Визначення рівня кошторисної середньомісячної зарплати при визначенні вартості будівництва згідно «Порядку розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів».

Блок №5. Впровадження системи реєстрації майнових прав на об’єкти нерухомості. Новий підхід. Суб’єкти реєстрації. Ризики і захист прав власності.

1. Запровадження механізму автоматичного обміну даними між Реєстром речових прав на нерухоме майно і Держгеокадастром, який унеможливить реєстрацію подвійних договорів оренди землі.
2. Органи реєстрації, їх повноваження і сфера діяльності.
3. Спрощення реєстраційних процедур. Пакет документів, що подаються на реєстрацію.

4. Особливості регулювання земельних відносин для оформлення прав власності.
5. Нові можливості отримання інформації з реєстру в 2018р.
6. Реєстрація прав власності на новозбудовані та реконструйовані об’єкти нерухомого майна.
7. Необхідність реєстрації права користування будівлею або іншими капітальними спорудою.
— Роз’яснення щодо змін правового регулювання містобудівної діяльності.

Блок №6. Земля в будівництві.

1. Правовий статус земельних ділянок. Процедури отримання, переходу прав, наявність кадастрового номера і їх реєстрація в реєстрах.
2. Новий порядок продажу прав на державні та комунальні землі.
3. Право власності та користування землею під об’єктами
нерухомості (момент виникнення і переходу, проблема кордонів, суперечки між суб’єктами).
4. Сервітут, супрфіцій і емфітевзис: проблему примусового встановлення, можливості встановлення на землях державної і комунальної власності, порушення прав нового власника, проблеми реєстрації.

5. Останні віяння трактування цільового призначення (ЦП), категорія, основне цільове призначення і функціональне призначення земельну ділянку.
6. Основні ризики договорів оренди на землю: типові помилки, що впливають на недійсність договору, реєстрація договору і права оренди землі, основні суперечки щодо нарахування та сплати орендної плати, порядок примусового зміни і розірвання договорів оренди, судова практика, наслідки користування земельною ділянкою після закінчення терміну дії договору оренди, співоренда.

7. Функції і компетенція місцевих органів влади при наданні прав на землю.
— Особливості регулювання земельних відносин при здійсненні містобудівної діяльності. Що змінилося?
— Регулювання містобудівної діяльності: що змінюють нові закони?

Блок №7. Договірні відносини в будівництві.

1. Договір підряду на виконання проектно-вишукувальних та будівельних робіт. ДСТУ-Н Б А.3.1-33:2015. Істотні умови договору підряду. Гарантійні строки, приховані дефекти, позовна давність.
2. Контроль за виконанням договору підряду. Перевірки Держпраці: особливості відображення вимог трудового законодавства в договорах підряду.

3. Штрафні санкції.
4. Порядок розірвання, в т.ч. в односторонньому порядку.

Блок №8. Самовільно побудовані об’єкти.

1. Особливості оформлення самовільно побудованих об’єктів.
2. (Судовий і позасудовий порядки). Практика і особливості легалізації.

3. Перепланування.
4. Продовження будівельної амністії по порядку здачі в експлуатацію наказ Мінбуду №79 від 24.04.2015 року. У чому проблеми і ризики власника самобуду.

Блок №9. Форми звітності докумнтів.

1. Форми звітності документів у вітчизняному законодавстві
2. Форми звітності за проформами FIDIC.
3. Кореспонденція форм КБ-2в, КБ-3 з формами звітності в контактах FIDIC.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...


OK
Шевченко Александр

Есть вопросы? Задавайте.

Связанные семинары
СЕМИНАРЫ
СВЯЗАТЬСЯ С НАМИ
Читайте актуальные статьи на нашем блоге. Схемы, методички, инструкции.

MARMAER

Семинары, тренинги, курсы, корпоративные тренинги, конференции – практические и интенсивные формы обучения.

ЧИТАЙТЕ НАС НА ПОЧТЕ