Cемінари та Вебінари

Зателефонуйте нам:

+38 (067) 318-23-78 [Viber, Telegram]
Головна / Семинары / Будівництво 2022: робота ДІАМ (постанови №1340 та №303), зміни в дозвільних та реєстраційних функціях, законопроекти №5655 та №5877, робота в ЄДЕССБУ і ДІЇ (СС1, СС2, СС3), по новому містобудівний контроль та нагляд, прийняття в експлуатацію, ліцензування.
ДОПОВІДАЧІ ЗАХОДУ
Дата і час
 • Початок09:00 - 11 Лют 2022
 • Завершення18:00 - 11 Лют 2022
Реєстрація по телефону
Шевченко Олександр
Реєстрація через сайт
виберіть формат участі
3100
 • Онлайн - конференція
  MyOwnConference
 • Завантажити програму
 • Знижки: 2 учасники - 5%, 3 та більше учасників - 10%, знижки для постійних клієнтів.

 • До вартості включено: чат з доповідачами, консультації, матеріали та презентації, сертифікат.

3750
Кількість учасників
 • оплата по рахунку від юридичної особи, надаємо, документи для бухгалтерії (рахунок, реєстраційні документи, акти виконаних робіт).

 • оплата від фізичної особи в день проведення заходу при реєстрації, надаємо, всі необхідні документи для бухгалтерії.

 • оплата банківською карткою VISA, MasterCard за допомогою сервісу миттєвих платежів LiqPay, *Комісія 2,75% за платіж, надаємо, всі необхідні документи для бухгалтерії.

грн.

Чому Вам важливо відвідати наш семінар? Будівництво в Україні 2022: останні законодавчі зміни у сфері містобудування, робота ДІАМ, врегульовано питання щодо безстроковості ліцензій, нові законопроекти №5655 (цифровізація процесів та реєстраційних процедур у будівництві , містобудівний контроль по новому, є значне підвищення відповідальності за порушення умов містобудування, посилення ролі органів місцевого самоврядування) а № 5877 (про відповідальність), постанови, розпорядження і накази, зміни в отриманні дозвільних документів, прийнятті в експлуатацію, порядку ведення контролю та нагляду, відновлення дії постанови КМУ № 553, нові критерії оцінювання ступіню ризику, функцінування ЄДЕССБ, Портал ДІЯ: робота в електронному кабінеті замовника та будівельні онлайн-послуги класів СС1, СС2, СС3, новий реєстр будiвельної дiяльностi, зміни до порядку атестації виконавців робіт (послуг), нормування в будівництві, інженери-консультанти, визначення вартості будівництва, договри підряду, будівництво, реконструкція, перепланування.

ДІАМ:

Контакти ДІАМ: Сайт: https://diam.gov.ua, Пошта: office@diam.gov.ua, Гаряча лінія: +380 (44) 357-10-05, Сторінка Фейсбук:https://www.facebook.com/DIAM.Ukraine.

Варіанти участі:

1. Участь в залі для конференцій.
2. Участь в онлайн – конференції з можливістю задавати питання в чаті.

Програма заходу:

Блок №1. Запуск ДІАМ: постанови №1340 та №303, повноваження, позапланові перевірки, безстроковість ліцензій.

Тема №1. Робота ДІАМ (+ 101 ОДАБК, ОМС): дозволи, повідомлення, декларації, сертифікати, врегульовано питання щодо ліцензій, перші позапланові перевірки.

— дозволи на виконання будівельних робіт;
— повідомлення про початок будівельних робіт;
— декларації про готовність об’єкта до експлуатації;
— сертифікати про прийняття в експлуатацію объекта;
— подання заяви про внесення відомостей про безстроковість ліцензій “інструкція“.
— чи видає ДІАМ нові ліцензії на будівництво?
— позапланові перевірки в 2022 об’єктів з ознаками самочинного будівництва

Тема №2. Повноваження ДІАМ (постанови №1340 та №303)

1. ДІАМ: постанова № 1340 щодо повноваженнь.
— проведення ДІАМ перевірок відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт вимогам будівельних норм, матеріалів, виробів і конструкцій.
— перевірки ДІАМ дотримання порядку обстеження та паспортизації об’єктів, ліцензійних умов (СС2) та (СС3), дотримання архітекторами, інженерами-проектувальниками, експертами, іншими відповідальними виконавцями вимог законодавства, законності рішень у сфері містобудівної діяльності, прийнятих об’єктами нагляду;

— видача ДІАМ обов’язкових до виконання приписів щодо: зупинення підготовчих та будівельних робіт, усунення порушень вимог законодавства об’єктами нагляду та ліцензійних умов (СС2), (СС3).
— скасування ДІАМ чи зупинення дії прийнятих об’єктами нагляду рішень, складання актів перевірок, розгляд в порядку нагляду рішення про скасування чи зупинення дії рішень, здійснення ліцензування, притягнення посадових осіб об’єктів нагляду до дисциплінарної відповідальності, заборона експлуатації закінчених будівництвом об’єктів, не прийнятих в експлуатацію.
— ітд

2. ДІАМ: постанова № 303 щодо доповнення нових повноваженнь.
2.1. До переліку органів ліцензування додано ДІАМ – щодо будівництва об’єктів, СС2, СС3.
2.2. ДІАМ: нові доповнені повноваження.
— виконання дозвільних та реєстраційних функцій у будівництві у визначених законодавством випадках;
— реєстрація повідомленнь про початок виконання підготовчих робіт, повідомлень про початок виконання будівельних робіт, здійснення внесення змін до них, скасування права на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення;
— видача дозволів на виконання будівельних робіт, реєстрація повідомлення про внесення змін до них, відмови у видачі дозволів, ануляція дозволів на виконання будівельних робіт;

— прийняття в експлуатацію закінчені будівництвом об’єкти (видача сертифікатів про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта / відмова в їх видачі, реєстраці декларації про готовність об’єкта до експлуатації, внесення змін до них, повернення таких декларацій та скасування їх реєстрацій;

— розгляд в порядку нагляду рішення органів ДБК про реєстрацію або повернення декларації про готовність об’єкта до експлуатації (без права реєстрації декларацій), рішення про видачу або анулювання дозволу на виконання будівельних робіт (без права видачі дозволу), рішення про відмову у видачі сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта (без права видачі сертифіката).
— здійснення ДІАМ державного ринкового нагляду у сфері будівельних виробів.

3. Планові та позапланові перевірки держархбудконтролю (порядок та підстави проведення), оскарження рішень, зміни в прийнятті в експлуатацію, розгляд звернень про порушення (фільтр скарг), оплата штрафів, доповнено повноваження ДІАМ (Постанова КМУ № 303).

— що підлягає перевірці під час контролю? Яка періодичність перевірок?
— який предмет перевірок відповідно до класу наслідків?
— визначення об’єктів які підлягають плановій перевірці в автоматичному режимі через ЄДЕССБ згідно ступеню ризику з використанням фото, аудіо- та відеотехніки.
— який перелік питань перевірки інспектором для СС2, СС3?
— який порядок та підстави для проведення планових та позапланових перевірок СС1, СС2, СС3?
— утворення спеціальної комісії щодо звернень у сфері містобудівної діяльності (фільтр скарг): розгляд скарг на рішення органів держархбудконтролю про реєстрацію/повернення декларації, про видачу або анулювання дозволу на виконання буд робіт , відмову у видачі сертифіката ДІАМом в порядку нагляду (без права реєстрації декларації, без права видачі такого дозволу, сертифікату ), а також розгляд скарг ті інше.

— оскарження рішень органів архдержбудконтролю до ДІАМ у порядку нагляду (щодо реєстрації або повернення декларацій / про відмову у видачі сертифіката / про видачу або анулювання дозволу).
— прийняття в експлуатацію об’єктів категорії СС2 та СС3.
– оновлено порядок проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва.
— штрафы

Блок №2. Е-система (ЄДЕССБ): новий порядок впровадження та функціонування ЄДЕССБ (Постанова № 681 КМУ)

1. Забезпечення функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (Повне запровадження Е-системи відбулось 1 грудня 2021 року).

— використання в Е-системі даних генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій, детальних планів території, ортофотопланів, топографічних карт та інших геопросторових сервісів відображення даних;

— єдина система класифікації та кодування об’єктів для формування баз даних Е-системи;
— електронна інформаційна взаємодія Е-системи з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно для отримання відомостей про зареєстровані речові права, обтяження, та результати технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна.

— актуалізація в Е-системі інформації про об’єкти Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
— актуалізація інформації про об’єкти Державного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки.
— забезпечення електронної інформаційної взаємодії між ЄДЕСБ та ДЗК у режимі реального часу для отримання відомостей ДЗК про земельні ділянки та осіб, які в установленому законом порядку включені до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників або інженерів-геодезистів.
— внесення до Е-системи містобудівні умови та обмеження, будівельні паспорти, видані раніше;

2. Проектна документація по всіх об’єктах будівництва, відомості про проведену технічну інвентаризацію, присвоєння, зміна, коригування, анулювання адреси об’єкта будівництва та об’єкта нерухомого майна здійснюється через ЄДЕССБ.

3. Будівельна документація в ЄДЕССБ: декларативні та дозвільні документи на будівництво, інструкція по роботі з порталом, аналіз інструментів, проблеми у використанні.

3.1. Які та як створювати електронні документи виключно в електронній системі.

— містобудівні умови та обмеження
— технічні умови
— будівельний паспорт забудови земельної ділянки
— кваліфікаційний сертифікат виконавця окремих видів робіт (послуг)

— енергетичні сертифікати та висновок про результати незалежного моніторингу
— звіт про результати експертизи проектної документації на будівництво об’єктів
— дозвіл на виконання будівельних робіт
— сертифікат про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта

— чек-лист із переліком питань, які підлягають перевірці посадовою особою органу архітектурно-будівельного контролю
— чек-лист за результатами виїзного огляду об’єкта будівництва на місцевості
— довідка щодо розгляду документів, поданих для прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта, та видачі сертифіката;
— акт готовності об’єкта до експлуатації;

— паспорт об’єкта будівництва з результатами проведення обстеження та паспортизації;
— звіти та висновок про результати обстеження інженерних систем будівлі;
— довідка про відсутність (знищення/знесення, відповідність місця розташування) об’єктів нерухомого майна на земельній ділянці;

— інвентаризаційна справа
— висновок про технічний стан несучих конструкцій за матеріалами обстежень (у разі реконструкції та капітального ремонту);

3.2. Які Дії здійснюються виключно в електронній системі

— погодження обґрунтованих відхилень від будівельних норм та повідомлення про відмову в їх погодженні;
— реєстрація будівельних норм;
— проведення незалежного моніторингу енергетичних сертифікатів

— реєстрація декларації про готовність до експлуатації об’єкта:
— проведення незалежного моніторингу звітів про результати обстеження інженерних систем;
— присвоєння, зміна, коригування, анулювання адреси об’єкта будівництва та об’єкта нерухомого майна;

3.3. Погодження документів і дій: які виникають проблеми із завантаженням документів в е-систему?

— набуття чинності електронними документами
— яка статистика та причини відмов у наданні дозволів і видачі сертифікатів?
— які особливості сканування копій документів?
— який формат та обсяг документів, що завантажуються до РБД?

— яким розміром повинен бути кожний завантажений файл до електронної системи?
— чи обмежується розмір файла проектної документації на будівництво об’єкта?
— що додається до заяви про отримання дозволу?
— що додається до заяви по зареєстрованих правах?

3.4. Ризиковість документів у реєстрі будівельної діяльності: новели та перелік електронних документів щодо яких здійснюється визначення ризику

— повідомлення про початок виконання підготовчих і виконання будівельних робіт
— повідомлення про зміну даних у зареєстрованій декларації про початок виконання підготовчих/будівельних робіт;
— заяви про анулювання дозволу на виконання будівельних робіт, поданої замовником будівництва;
— декларації про готовність об’єкта до експлуатації, будівництво якого здійснено на підставі будівельного паспорта;

3.5. Критерії аналізу даних

— повнота заповнення, відповідність аних, логічність і достовірність, чинність усіх документів.
— аналіз речових прав та їх обтяжень
— співвідношення функціонального призначення території, цільового призначення земельної ділянки
— поверховість (висотність) об’єкта будівництва

— співставлення контурів земельної ділянки та контурів об’єкта
— співвідношення площі забудови до площі земельної ділянки (відсоток забудови)
— наявність обмежень у використанні земельної ділянки
— правильність визначення класу наслідків (відповідальності)
— необхідність проведення експертизи проектів будівництва

— наявність у відповідального виконавця права на здійснення робіт на об’єкті
— наявність висновку щодо оцінки впливу на довкілля
— належність об’єкта до нерухомих пам’яток культурної спадщини
— наявність необхідної кількості ліфтів та забезпечення об’єкта машино-місцями

— відповідність проектних техніко-економічних показників об’єкта відомостям щодо технічної інвентаризації
— тривалість будівництва
— наявність енергетичного сертифіката та відповідність даних енергетичного сертифіката
— наявність заходів контролю на об’єкті

3.6. Як визначаються рівні ризику для кожного документу окремо?

— низкий, середній, високий та критичний ступінь ризику
— що електронна система зареєструє автоматично, а що – тільки з виходом на перевірку?

3.7. Факт отримання документів

3.8. Усі чек-листи у постановах 466 та 461 скасовано, впроваджено критерії оцінки документів.

Огляд об’єкту перед прийняттям

— який виключний перелік підстав для огляду об’єкта перед прийняттям в експлуатацію?
— адміністратівне оскарження рішень «дозвільного» органу постанова КМУ №303 від 29 березня 2021
— який виключний перелік підстав для анулювання дозволу?
— який орган розглядає скарги за Порядком? Який час розгляду скарги?
— який порядок розгляду скарги за Порядком?

3.9. Час набуття відповідного права

— щодо виконання підготовчих робіт на об’єктах будівництва.
— щодо об’єктів класу наслідків СС1, СС2, СС3.
— щодо закінчення будівельних робіт на об’єктах будівництва.

Блок №3. Портал «ДІЯ»: робота в електронному кабінеті замовника та будівельні онлайн-послуги класів СС1, СС2, СС3
1. Повідомлення про початок підготовчих робіт.

2. Повідомлення про початок виконання будівельних робіт на підставі будпаспорта.
3. Декларація про готовність об’єкта до експлуатації на підставі будпаспорта.
4. Дозвіл на виконання будівельних робіт (розбір практичних питань):
— замовники будівництва
— перелік об’єктів, що входять до складу забудови
— додатки до заяви
— генеральний план, план поверхів, фасадів, інженерних систем, розрахунок класу наслідків
— фотокопія договору підряду на виконання будівельних робіт завірена замовником.
— документи про призначення відповідального виконавця будівельних робіт
— фотокопія договору підряду на здійснення технічного нагляду завірена замовником.

5. Внесення змін у дозвіл на виконання будівельних робіт
6. Анулювання дозволу на виконання будівельних робіт
7. Сертифікат про прийняття об’єкта в експлуатацію
8. Порядок надання документів для отримання містобудівних умов та обмежень через електронний кабінет.
9. Порядок надання документів на проведення експертизи
10. Порядок надання документів на проведення технічної інвентаризації

Блок №4. Впровадження будівельної реформи 2022: законопроекти (друге читання) ЗУ №5 655 та № 5877

Тема №1. Концепція проекту ЗУ №5655 який забезпечує основу для роботи ДІАМ: важливі зміни, розширення можливостей ЄДЕССБ, спрощення реєстрації прав на виконання підготовчих і будівельних робіт, перегляд системи містобудівного контролю, розмежування повноважень органів державної влади, органів місцевого самоврядування та юридичних осіб.

1.1. Державна реєстрація права на виконання підготовчих або будівельних робіт:
а. Для об’єктів класу наслідків СС1 дані для реєстрації права вносяться в електронній формі в ЄДЕСС або в паперовому вигляді через державних реєстраторів або нотаріусів.
б. Для об’єктів класу наслідків СС2, СС3 дані для реєстрації права вносяться в електронній формі в ЄДЕСС.

1.2. Система містобудівного контролю:
а. Розподіл повноважень щодо здійснення містобудівного контролю.
– ДІАМ: об’єкти СС3 та такі що становлять державну таємницю.
– юридичні особи: об’єкти СС1 нежитлові обєкти, СС2, СС3 окрім повноважень ДІАМ.
– органи місцевого самоврядування (ОМС): на контролі самочинне будівництво СС1, СС2, СС3.

б. Практичні питання:
— як буде реагувати держава на незаконні дії або бездіяльність місцевих органів?
— чи буде створена система досудового оскарження рішень органів місцевого самоврядування?

1.3. Система містобудівного нагляду:
а. Повноваження щодо здійснення містобудівного нагляду.
б. Міністерство розвитку громад та територій:
— Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ), уповноважені органи містобудування та архітектури, експертні організації.
— Юридичні особи що надають технічні умови, відповідальні виконавці окремих видів робіт.
— Органи місцевого самоврядування (Державні реєстратори), проектні організації, саморегулівні організації.

2. Державна реєстрація прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів для об’єктів класу наслідків СС1, СС2, СС3:
а. Єдина державна електронна система у сфері будівництва
— Кваліфіковані електронні підписи: замовник, генеральний проектувальник, генпідрядник, авторський нагляд.
— Кваліфіковані електронні підписи: технічний нагляд, технічний інвентаризації, суб’єкти що здійснює протипожежні роботи, інженер містобудівного контролю.
б. Результат: акт готовності об’єкта до експлуатації або реєстрація прийняття в експлуатацію.

3. Державна реєстрація прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів для об’єктів будівництва яких здійснювалось на підставі будівельного паспорту.
а. Заява про державну реєстрацію прийняття в експлуатацію закінченого будівництва об’єкту
— Державний реєстратор (ОМС)
— Нотаріус
б. Результат: реєстрація прийняття в експлуатацію або відмова у реєстрації прийняття в експлуатацію.

в. Подання заяви через Єдину державна електронна система сфері будівництва (ЄДССБ).
г. Результат: реєстрація прийняття в експлуатацію або автоматичне блокування реєстрація прийняття в експлуатацію.

Тема №2. Законопроект № 5877 щодо посилення кримінальної відповідальності у сфері містобудівної діяльності.

— збільшення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності (До 3-х років позбавлення волі за підробку документації).
— чітке визначення кола суб’єктів, на яких може бути накладено адміністративне стягнення;
— врегулювання питання самочинного будівництва шляхом тимчасового арешту об’єктів незаконного будівництва;
— посилення кримінальної відповідальності за самочинне будівництво, в тому числі на територіях пам’яток культурної спадщини.

Блок №5. Зміни в галузі містобудування 2022: очікуємо прийняття постанов, що змінять деякі регуляторні акти у сфері будівництва щодо ліцензування, дозвільних документів, прийняття об’єктів в експлуатацію, визначення порядку ведення контролю та нагляду.?

1. Чи відновлять ліцензування виконавців робіт та передбачення персоніфікованої сертифiкацii вiдповiдальних виконавців робіт (виконробів, інженерів-консультантів, архітекторів)?
— впроваджуються ліцензійні умови з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми та значними наслідками;
— перелік видів робіт з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми та значними наслідками, які підлягають ліцензуванню.
— ліцензування має проводити Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ)

а. Чи відновлять дію скасованої Постанови КМУ № 256?
б. Чи втратили чинність постанови КМУ №1396?
в. Чи безстрокові вже видані ліцензії у будівництві? Як отримати нову ліцензію?

2. Персоніфікована професійна сертифікація відповідальних виконавців робіт (виконробів, інженерів-консультантів).
— термін дії сертифікатів та проходження курсів підвищення кваліфікації.
— які сертифікати для ГІП? Які для підпису кошторисної частини проектної документації?
— анулювання, вилучення сертифікатів.
— персональна відповідальність (майнова, адміністративна, кримінальна)
— закріплення функції за Міністерством розвитку громад та територій.

3. Професійна атестація: постанова КМУ від 29 березня 2021 р. № 303).
— професійна атестація: скасовано необхідність проведення професійної атестації таких відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг) як – виконавець робіт (виконроб), головний державний інспектор, головний інспектор будівельного нагляду та інші посадові особи, які виконують функції із здійснення державного архітектурно-будівельного контролю.

4. Професія незалежного інженера-консультанта як відповідальної особи.
— постанова №224 від 17.03.2021р. Інженер-консультант – управління проєктом, організаційний і консультаційний супровід комплексу робіт (створенням об’єкта будівництва), виконання інших функцій, визначених договором.
а. Наказ Мінрегіону від 13.04.2020 № 89 «Про затвердження примірних форм договорів про здійснення технічного нагляду та про надання інженерно-консультаційних послуг у будівництві».
б. Напрямки діяльності інженера-консультанта, роль та обов’язки:
— виступає в ролі експерта, який консультує замовника з питань реалізації проекту;
— займається підбором постачальників і підрядників;
— об’єктивно і незалежно керує будівництвом на майданчику і повністю супроводжує проект на всіх стадіях;
— несе відповідальність за дотримання норм законодавства у частині делегованих замовником повноважень;
— здійснює незалежний і всебічних контроль якості при проектуванні й будівництві об’єктів.

5. Запровадження страхування ризикiв та відповідальності в будівництві з 01.01.2021р.
— атестовані та сертифiкованi особи
— замовника перед третіми особами за збитки завдані будiвництвом
— пiдрядника (життя, здоров’я працiвникiв, роботи небезпечних механізмів).

6. Онлайн-послуги на сайті містобудівного кадастру: МУО в електронному вигляді, інвентаризація та оцифрування архітектурно-планувальних завдань.

Блок №6. Отримання вихідних даних: містобудівні та технічні умови.

1. Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки:
— чи можна отримати містобудівні умови та обмеження без кадастрового номера земельної ділянки? Зміни з 24.07.2020 року.
— в яких випадках можна будувати без містобудівних умов та обмежень?
— коли треба отримати довідку про те, що містобудівні умови та обмеження не вимагаються та як це зробити

2. Технічні умови на забезпечення об’єкту інженерними мережами. Пайова участь у розвитку інфраструктури міста.
— як бути: платити чи ні?
— кому та як необхідно сплачувати?
— зменшення пайової участі на суму вартості будівництва інженерних мереж, реалії 2022.
— що робити з уже діючими договорами?

3. Нова постанова КМУ про порядок присвоєння поштових та будівельних адрес.
— порядок присвоєння поштових адрес об’єктам нерухомості та будівельних адрес об’єктам нового будівництва
— закон чи місцеві порядки, хто зверху?
— як присвоїти чи змінити адресу?
— коли адресу можна не присвоювати

Блок №7. ДБН Планування та забудова територій Б.2.2 – 12:2019 (Наказ Мінрегіону №104 від 26 квітня 2019 року).

1. У судовому порядку було скасовано пункт ДБН Б.2.2-12:2019, який забороняв будівництво висоток у селищах-сателітах Києва.
2. Перелік відмов електронної системи побудований на таких ДБН
— ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій»
— ДБН В.2.2-15-2005 «Житлові будинки. Основні положення»
— ДБН В.2.3-15:2007 «Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів»
— ДБН В.2.5-20-2001 «Газопостачання»
— ДБН В.1.1-7:2016 «Пожежна безпека об’єктів будівництва»

3. Який порядок погодження відхилення від ДБН?
4. Який порядок звернення погодження відхилення від ДБН?
— оприлюднення поданих матеріалів на сайті мінрегіону
5. Який порядок опрацювання звернення?
— передача справи на розгляд науково – технічної ради
— як подолати нестачу часу і засобів?
— результат погодження відхилення

6. Закон України «Про енергетичну ефективність будівель»
— для яких об’єктів будівництва є обов’язковою сертифікація енергетичної ефективності?

Блок №8. Технічне регулювання в містобудуванні.

1. Підвищення якості ДБН. Зменшення кількості необґрунтованих вимог
— вдосконалення процедури оприлюднення будівельних норм
— розширення методів встановлення будівельних норм. Закріплення параметричного методу як пріоритетного
— розширення кола базових організацій, що виконують функції по нормуванню
— гармонізація ДБН до Єврокодів

2. Удосконалення процедури застосування обгрунтованих відхилень від ДБН
— напрацювання та розроблення гармонізованих Національних містобудівних стандартів, які прийдуть на заміну ДБН та ДСТУ

Блок №9. Відновлення державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду: робота 553 постанови КМУ, комплексний план перевірок, реформування органів дабк та їхніх повноважень.

1. Постанова №1339 відновлення дії постанови КМУ № 553 про порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю. Проект змін до порядку атестації виконавців робіт (послуг), введення чек-листів, запровадження нових критеріїв оцінки ризику.
— чи передбачає постанова повернення органам місцевого самоврядування повноваження зі здійснення контролю на об’єктах класів наслідків СС1 та СС2?
— що з атестацією інспекторів, що здійснюватимуть контроль? Чи буде можливість оскарження їхніх результатів у суді?
— що з контролем на об’єктах найвищого класу наслідків СС3? Чи залишаються вони все ще поза контролем?

2. Проект змін до порядку атестації виконавців робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, чи відновлює постанова в повній мірі держархбудконтроль?
3. Проект постанови КМУ «Про внесення змін до деяких постанов КМУ щодо удосконалення діяльності органів держархбудконтролю».
— основні зміни першого етапу торкнуться Порядку здійснення держархбудконтролю (Порядок 553).
— як буде відбуватись проведення планових та позапланових перевірок суб’єктів містобудування здійснення перевірки за чек – листом?
— які нові критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері містобудування?

а. для об’єктів СС1 (низький) – пожежні вимоги та доступність для маломобільних груп населення, для СС2 (середній) додається міцність і надійність, а для СС3 (високий) та об’єктах підвищеної небезпеки мають право перевірити якість будівельних матеріалів.
б. які критерії оцінки ступеню ризику вже затверджені постановою кму №899 від 31 жовтня 2018 р?
в. чи відповідають запропоновані підстави для проведення позапланової перевірки ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»?

4. Як здійснюється планова перевірка на підставі застосування підсистеми управління ризиками, яка функціонує у складі ЄДЕССБ?
— аналіз окремої процедури прийняття рішення про проведення позапланової перевірки яке приймає Комісія з питань перевірок, яка функціонує у складі ДІАМ, за результатами аналізу підсистемою управління ризиками наведених фактів порушення (!).
— зміни до Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затверджений постановою КМУ від 13 квітня 2011 р. № 466.
— зміни до Переліку видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, відповідальні виконавці яких проходять професійну атестацію, затверджений постановою КМУ № 554.
— зміни до Переліку органів ліцензування, затверджений постановою КМУ № 609.
— зміни до Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду, затверджений постановою КМУ 698.
— зміни до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженому постановою КМУ № 461.

5. Зміни до Наказу №45 Про затвердження Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів.
6. Зміни до Наказу №240 Про затвердження форм актів та інших документів, які складаються під час або за результатами здійснення державного архітектурно-будівельного контролю.

7. Архiтектурно-будiвельний нагляд.
— органи та їх повноваження, Держава i органи місцевої влади, Сфера вiдповiдальностi, Дiї, Повноваження.

8. Архiтектурно-будiвельний контроль.
— ким i як здійснюється? Децентрализация. Повноваження: держави, якi передаються. ДАБК на рівні державних функцiй.
— iнспекцiї на мiсцях, як адмiнiстративнi спiвробiтники від місцевої влади.

9. Авторський та інженерно-технічний нагляд.
10. Персональна кримінальна i майнова вiдповiдальнiсть за порушення всіх (державних та приватних) учасників будівельного процесу.

Блок 10. Авторський та інженерно-технічний нагляд.

1. Авторський нагляд.

– Проблеми передачі авторських прав – хто є автором проекту?
– Хто є генеральним проектувальником?
– Що робити, якщо в процесі будівництва змінились суб’єкти.
– ГІП, ГАП – хто має право підписувати кошторисну частину.
– Внесення змін та доповнень – це авторський нагляд? Виправлення помилок?
– Хто може залучатись до авторського нагляду.
– Чи потрібно бути сертифікованим виконавцем для авторського нагляду.
– Коли не потрібен авторський нагляд?

2. Інженерно-технічний нагляд.

– Полегшення для СС1.
– Кваліфікаційна характеристика інженера технагляду (Зміна №11).
– Повноваження та відповідальність.

3. Технічне обстеження та паспортизація об’єктів прийнятих в експлуатацію.

4. Зміни в Порядку здійснення тех. нагляду під час будівництва об’єкта архітектури. Постанови КМУ №327

Блок №11. Будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, ремонт, знесення – демонтаж, перепланування, зміни, що не є самочинним будівництвом, технічне переоснащення, термомодернізація: юридичні аспекти та судова практика.

1. Шалений принтер у турбо режимі:
— Закон України № 199-ІХ «Про створення ЄДЕСуСБ»
— Закон України «Про внесення змін…щодо планування використання земель» № 711-ІХ від 17.06.20
— Закон України «Про внесення змін… щодо вдосконалення…земельних відносин» № 1423-IX від 28.04.21
— Закон України «Про внесення змін… щодо спрощення приєднання до електромережі» № 1657-ІХ від 15.07.21
— Закон України «Щодо єдиної правової долі» № 1174-IX
— Закон України «Щодо переходу прав» № 1720-IX від 08.09.21
— Законопроект № 2680 Щодо оптимізації дор.буд

2. Впровадження ЄДЕСуСБ: державна реєстрація прав
— Постанова КМУ від 24.11.2021 № 1224 внесла зміни до Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (Постанова КМУ від 25.12.2015 № 1127).

2. Пайовий внесок на розвиток інфраструктури
3. Проблема видачі містобудівних умов та обмежень
— множинність містобудівних умов та обмежень (Одне МУО на кілька ділянок, Декілька МУО на одну ділянку).
— МУО: остання судова практика

5. Легальні форми перебудови об’єкта нерухомості:
– реконструкція, капітальний ремонт, ремонт, знесення – демонтаж, перепланування, зміни, що не є самочинним будівництвом, технічне переоснащення, термомодернізація.
– зміна функціонального призначе

6. Об’єкт будівництва та делегування функцій замовника
— проблема делегування функцій замовника та моделей управління проектом.

7. Інвестування будівництва: законодавчі обмеження та регулювання відносин
— нова концепція «права очікування» інвестора: захист прав інвесторів

8. Земля в будівництві: Закон України № 1423-ІХ
а. Практичні питання та судова практика.
б. Земельні питання: що нового у законодавстві
— Закон України «Про внесення змін…щодо планування використання земель» № 711-ІХ від 17.06.2021
— Закон України № 1423-ІХ

Регламент заходу:

08.15-09.25 Вхід на сторінку вебінару. Реєстрація учасників в залі
09.30-11.30 Сесія 1. СЕРГІЄНКО О.В. (120 хв.)
11.30-11.50 Відповіді на запитання. Перерва на каву
11.50-14.00 Сесія 2. СЕРГІЄНКО О.В. (130 хв.)
14.00-14.40 Обід. Відповіді на запитання.
14.40-16.00 Сесія 3. БРИКАЙЛО Ю. (80 хв.)
16.00-16.10 Відповіді на запитання. Перерва на каву
16.10-18.00 Сесія 4. КИСІЛЬ В.Є. (110 хв.)
18.00- Відповіді на запитання учасників


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (12 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...


Шевченко Олександр
OK
Шевченко Олександр

Координатор заходу

Пов'язані заходи
Публікації експертного блогу Відповіді на всі Ваші питання

MARMAER

Семінари, Вебінари, Онлайн-курси, Конференції – навчання для фінансистів, бухгалтерів, юристів і керівників.

ЧИТАЙТЕ НАС НА ПОШТІ

МИ ПРИЙМАЄМО ДО ОПЛАТИ

liqpay