Семінари та конференції

Позвоните нам:

+38 (067) 318-23-78
Главная / Семинары / Захист бізнесу у кримінальному провадженні — обшуки, виїмки, допити, затримання та арешти
Докладчики

Цена

4200 ₴
В стоимость включено - участие, методические материалы, консультации докладчиков, кофе-брейки, обед в ресторане, сертификат.

Скидка:

2 участника – 5%, 3 участника – 10%, скидка при регистрации с сайта 3%, скидки для постоянных клиентов.
Зарегистрироваться Скачать программу
Количество участников
  • оплата по счету, предоставляем, документы для бухгалтерии (счет, регистрационные документы, акты выполненных работ).

  • оплата в день проведения мероприятия при регистрации, предоставляем, все необходимые документы для бухгалтерии.

  • оплата банковской картой VISA, MasterCard c помощью сервиса моментальных платежей Liqpay

грн.

Трилогія законодавства у сфері захисту бізнесу від незаконних дій правоохоронних органів: Закон «Маски-шоу стоп 1», Закон «Маски-шоу стоп 2», проект Закону «Маски-шоу стоп 3». Зміни до КПК в контексті судової реформи. Повноваження правоохоронних органів у сфері боротьби з економічною злочинністю: Національна поліція, СБУ, податкова міліція, Державне бюро розслідувань, НАБУ. Обшук компанії: попередня підготовка, дії під час проведення, оскарження результатів. Тимчасове вилучення майна та арешт активів компанії. Способи повернення вилученого майна та скасування арешту активів.

Програма семінару
День №1

БЛОК 1. Закон «Маски-шоу стоп 1»

1. Які причини та мета ухвалення Закону «Маски-шоу стоп 1»? Чи захищений український бізнес від незаконних дій з боку правоохоронних органів?

Тема 1. Обшук: обов’язкова звуко- та аудіо фіксація.

2. Чи запроваджена обов’язкова фіксація обшуку за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів? Яким чином виконується ця вимога на практиці? Які права щодо фіксації дій слідчого або прокурора має особа, до якої прийшли з обшуком?
3. Які наслідки проведення обшуку без звуко- та відео запису? Чи мають юридичну силу докази, зібрані під час обшуку, проведеного без аудіо- та відео фіксації? Чи може сторона обвинувачення використовувати у суді докази, зібрані під час обшуку без аудіо- та відео фіксації?

4. Де і яким чином зберігається звуко- та відеозапис обшуку? Чи може підозрюваний або інша особа, до якої прийшли з обшуком, ознайомитися з відповідним записом та подати зауваження щодо його коректності?
5. Які обов’язки щодо збереження таємниці досудового розслідування несе особа, у приміщенні якої проведено обшук?
Публічність судового розгляду клопотання про надання дозволу на проведення обшуку.

6. Чи повинен слідчий суддя під час розгляду клопотання про надання дозволу на проведення обшуку забезпечувати технічну фіксацію судового засідання? Які правові наслідки винесення слідчим суддею ухвали про обшук без технічної фіксації?
7. Чи може відсутність технічної фіксації судового засідання призвести до недійсності результатів обшуку? Чи виконується вимога щодо обов’язкової аудіо- та відео фіксації процесу розгляду клопотання про надання дозволу на проведення обшуку слідчими суддями у повній мірі?

Тема 2. Обшук: безумовний допуск адвоката.

8. Чи має право особа, у житлі чи іншому володінні якої проводиться обшук, вимагати негайного допуску адвоката до участі у обшуку? Чи може слідчий або прокурор обмежити допуск адвоката до обшуку? Чи допускається участь адвоката на усіх стадіях обшуку? Які документи підтверджують статус адвоката для участі у слідчих діях?
9. Яка роль адвоката під час проведення обшуку та якими права він наділений для припинення протиправних дій слідчого або прокурора?
10. Які правові наслідки недопущення адвоката до проведення обшуку та чи будуть враховуватися судом докази, зібрані під час такого обшуку?
11. Хто і за допомогою яких засобів доказування має доводити у суді факт недопущення адвоката до участі у обшуку?
Вилучення комп’ютерної техніки, серверів та мобільних телефонів: нові обмеження.

12. Чи встановлено заборону на вилучення електронних інформаційних систем та мобільних терміналів систем зв’язку? У яких випадках слідчому та прокурору залишено право на безпосереднє вилучення ІТ-систем?
13. Яким чином слідчий може копіювати інформацію з електронних інформаційних систем та яка доказова сила такої інформації? Чи передбачено обов’язкове залучення спеціаліста для копіювання інформації з інформаційних і телекомунікаційних систем? Чи може суд прийняти як доказ інформацію вилучену з ІТ-систем без залучення відповідного спеціаліста?
14. У яких випадках копії електронних документів прирівнюються до оригіналів у кримінальному провадженні? Чи достатньо для доказування у кримінальному провадженні інформації, скопійованої з електронних систем і технічних пристроїв?

15. Чи сприяли нововведення підвищенню рівня інформаційної безпеки бізнесу у кримінальному провадженні? Чи зменшилася кількість випадків безпідставного вилучення серверів, електронних носіїв інформації та засобів зв’язку?
Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
16. Чи передбачено право заявника на отримання витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань?
17. Чи мають право на отримання витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань інші учасники кримінального провадження?
18. Які вимоги до форми та змісту витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань? Протягом якого строку заявнику має бути видано витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань?
19. Чи обмежена сторона захисту в отриманні інформації про відкриті кримінальні провадження?
Особа, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування, — нова категорія учасників кримінального провадження.

20. Хто така особа, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування?
21. Якими правами наділена особа, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування, та чи може вона припинити незаконні дії правоохоронців? Чи може особа клопотати про дотримання розумних строків досудового розслідування, якщо щодо неї не відкрито кримінального провадження та не пред’явлено підозру у вчиненні злочину?
22. Чи може компанія клопотати про повернення їй тимчасово вилученого майна та завершення процесуальних дій, якщо вони тривають надто довго, але жодного процесуального результату не принесли? Яким чином бізнес може припинити безкінечні обшуки та слідчі дії, якщо підозр у вчиненні злочину нікому із менеджменту не пред’явлено?

23. Чи дозволить введення нової категорії учасників кримінального провадження захистити права бізнесу, щодо якого здійснюються процесуальні дії, але не пред’являється підозра?
Заборона повторного відкриття раніше закритих кримінальних проваджень.
24. Чи передбачено процесуальні запобіжники від повторного відкриття кримінального провадження щодо одного і того ж діяння?

25. Чи є нескасована постанова про закриття кримінального провадження щодо особи підставою для закриття повторно відкритого щодо неї кримінального провадження? У яких випадках повторне відкриття кримінального провадження на одних і тих же ж підставах допускається?
Урядовий контроль за дотриманням правоохоронними органами вимог законності.
26. У яких формах та у якому порядку відбувається узагальнення відомостей про незаконні дії правоохоронних органів на урядовому рівні?

27. Чи отримав бізнес право інформувати Кабінет Міністрів про утиски з боку правоохоронних органів та чи може бізнес-спільнота разом з урядовцями ініціювати спільні законодавчі зміни у відповідній сфері?
28. Який результат роботи урядових комісії у сфері захисту бізнесу від кримінального переслідування? Чи належним чином уряд реагує на факти зловживань з боку правоохоронних органів?

БЛОК 2. Закон «Маски-шоу стоп 2»

Тема 1. Закриття «безпідставних» кримінальних проваджень.

1. Чи заборонено повторне відкриття кримінального провадження щодо особи за однією фабулою?
2. За яких підстав неможливе повторне відкриття кримінального провадження, яке було раніше закрите?
3. Чи отримав бізнес можливість запобігти систематичному кримінальному переслідуванню та перманентним слідчим діям?
4. Чи може звернутися з клопотанням про закриття кримінального провадження особа, щодо якої фактично здійснюються процесуальні дії, але яка не має процесуального статусу у кримінальному провадженні?
5. Чи може особа подати до слідчого судді скаргу на відмову слідчого чи прокурора в задоволенні клопотання про закриття кримінального провадження? Чи можливе апеляційне оскарження ухвали слідчого суді про відмову у задоволенні відповідної скарги?

Тема 2. Закриття «безкінечних» кримінальних проваджень.

6. Яким чином домогтися закриття кримінального провадження, яке триває довше встановлених строків?
7. Чи може особа, якій не пред’явлено підозру, протидіяти безпідставному продовженню строків досудового розслідування?
8. У якому порядку відбувається закриття кримінального провадження при перевищенні строків досудового розслідування?
9. Чи допускається апеляційне оскарження ухвали слідчого судді, якою кримінальне провадження закрито на підставі порушення строків досудового розслідування?
Відшкодування слідчим та прокурором завданої шкоди у кримінальному провадженні.
10. Чи удосконалено механізм відшкодування шкоди, завданої особі слідчим або прокурором у кримінальному провадженні?
11. Чи запроваджено персональну відповідальність правоохоронців за незаконні дії під час розслідування злочинів?

12. За яких умов та на яких підставах можливе притягнення слідчого чи прокурора до майнової відповідальності? Чи можливе відшкодування шкоди у разі вчинення слідчим чи прокурором дисциплінарного проступку?
13. Чи несе держава майнову відповідальність за незаконні дії правоохоронців? Які дії слід вчинити потерпілій особі для отримання відшкодування за рахунок державного бюджету?
14. Яким чином держава реалізує право зворотної вимоги (регресу) до слідчих та прокурорів, які порушили права особи під час розслідування злочину?
15. Чи стимулює новий механізм відшкодування шкоди слідчих та прокурорів до належного дотримання прав учасників кримінального провадження?
16. Які перешкоди для отримання потерпілою особою грошової компенсації за свавільні дії правоохоронців продовжують мати місце? Яким чином їх можна усунути?

БЛОК 3. Закон «Маски-шоу стоп 3»: проект

1. Чи були ефективними попередні законодавчі зміни у сфері захисту бізнесу під час кримінального провадження?
2. Чи припинилися незаконні обшуки та інші зловживання з боку правоохоронних органів після прийняття Законів «Маски-шоу стоп 1» та «Маски-шоу стоп 2»?
3. Яка мета розробки законопроекту «Маски-шоу стоп 3»? Чи зможе законопроект «Маски-шоу стоп 3» усунути недоліки попередніх реформаторських законів?
4. Чи уточнено спеціальну термінологію щодо інформаційних технологій у КПК України? Чи надано електронній інформації статусу речового доказу? За яких умов технічний пристрій як носій електронної інформації також визнається речовим доказом?

5. Чи встановлено чіткий перелік випадків, за яких можливе вилучення ІТ-систем? Чи зобов’язаний слідчий або прокурор забезпечити власнику технічних пристроїв можливість копіювання з них інформації перед їх вилученням? Яким чином забезпечується захист конфіденційної інформації на носіях, які вилучені у кримінальному провадженні?
6. За яких умов вилучення технічних пристроїв та їх складових не допускається?
7. Чи має право компанія на відшкодування шкоди у разі втрати або пошкодження технічних пристроїв, вилучених у неї під час обшуку чи інших процесуальних дій?

8. Чи може компанія користуватися як засобами праці технічними пристроями, які мають статус речових доказів у кримінальному провадженні? Чи є вилучення таких пристроїв або їх складових винятковим заходом, який можливий лише за належного обґрунтування доцільності такого вилучення?
9. Чи запроваджується кримінальна відповідальність слідчого та прокурора за порушення порядку тимчасового доступу, вилучення та арешту майна?

10. Чи змінить законопроект «Маски-шоу стоп 3» у разі його прийняття ситуацію із дотриманням законності правоохоронними органами під час розслідування злочинів? Які проблемні питання захисту бізнесу від незаконних процесуальних дій так і залишилися невирішеними у законопроекті «Маски-шоу стоп 3»?

Блок №4. Особливості захисту в умовах недобросовісної процесуальної діяльності слідчого і прокурора.

1. Порушення підслідності.
2. Розгляд клопотання про арешт майна у відсутність власника або його володільця.
3. Повідомлення про підозру за неіснуючими обставинами або з свідомою завищеною кваліфікацією.
4. Отримання дозволів на проведення обшуків у чужих кримінальних провадженнях.
5. Адвокат на годину.
6. Здійснення досудового розслідування у справі приватного обвинувачення за відсутністю заяви потерпілого.
7. Використання контролю за вчиненням злочину у справах приватного обвинувачення.
8. Провокації.

Блок №5. Зміни до КПК в контексті судової реформи

Тема 1. Строки досудового розслідування.

1. Яким чином змінено строки досудового розслідування та правила їх обчислення?
2. Яка максимальна тривалість досудового розслідування без повідомлення особі про підозру?
3. Протягом якого часу після повідомлення особі про підозру досудове розслідування має бути завершено?
4. За яких умов та на який час допускається продовження строку досудового розслідування?
5. Який порядок звернення із клопотанням про продовження строку досудового розслідування? Хто уповноважений розглядати відповідне клопотання?

6. Який граничний термін подання клопотання про продовження строку досудового розслідування? Чи допускається поновлення строку досудового розслідування, що закінчився?
7. Які особливості вирішення питання про продовження строку досудового розслідування прокурором? Чи можливе оскарження ухвали слідчого судді про продовження строку досудового розслідування?
8. Чи перериває ознайомлення сторонами кримінального провадження з матеріалами досудового розслідування перебіг строку досудового розслідування?
9. У якому випадку зупинення кримінального провадження не зменшує строк досудового розслідування?
10. Яким чином змінено строк обчислення досудового розслідування у кримінальному провадженні, виділеному в окреме провадження? З якого дня обраховується строк досудового розслідування у разі об’єднання матеріалів декількох досудових розслідувань?

Тема 2. Повідомлення про підозру: можливість оскарження.

11. Чи запроваджена можливість оскарження підозрюваним повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення?
12. Який порядок та строки оскарження повідомлення особи про підозру у вчиненні кримінального правопорушення? Які наслідки скасування повідомлення про підозру? Чи можливе апеляційне оскарження відмови слідчого судді у скасуванні повідомлення про підозру?
Заходи забезпечення кримінального провадження: визначення компетентного суду.
13. До якого суду подається клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження? Яким чином визначаються межі територіальної юрисдикції для розгляду відповідних клопотань?
Обшук: нові правила санкціонування та проведення.
14. Чи підвищено вимоги щодо обґрунтованості клопотання слідчого чи прокурора про проведення обшуку? До якого суду подається відповідне клопотання?

15. За яких підстав слідчий суддя має право відмовити у задоволенні клопотання про обшук? Яким чином спростувати доцільність та необхідність обшуку на стадії досудового розслідування?
16. Чи заборонено повторне звернення до слідчого судді з клопотанням про обшук того самого приміщення, якщо у клопотанні не зазначені нові обставини?
17. Чи гарантоване право адвоката на допуск до проведення обшуку?
18. Чи підлягає обшук обов’язковій фіксації за допомогою аудіо- та відеозапису?
Експертиза: нові правила призначення.
19. Яким чином змінився порядок залучення експерта до участі у кримінальному провадженні?
20. Чи може слідчий або прокурор безпосередньо звернутися до експерта для проведення експертизи? Хто уповноважений вирішувати питання про проведення експертизи у кримінальному провадженні?
21. Які вимоги до змісту клопотання сторони кримінального провадження про проведення експертизи?

22. Чи має право слідчий суддя самостійно обрати експерта або експертну установу для проведення експертизи? Чи можуть сторони кримінального провадження пропонувати свої кандидатури експерта для проведення експертизи?
23. Яким чином формується перелік питань для експертного дослідження? Чи може слідчий суддя відхилити запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням?
24. У яких випадках суд має право передоручити проведення експертизи іншому експерту чи експертній установі без клопотання сторони кримінального провадження?

Блок №6. Визнання недопустимими доказів зібраних під час проведення обшуку, огляду, тимчасового доступу.

1. Доручення оперативним співробітникам проведення обшуку, огляду, тимчасового доступу або їх проведення слідчим прокурором не вказаним в ухвалі слідчого судді та визнання доказів недопустимими.
2. Проникнення до житла чи іншого володіння особи без ухвали слідчого судді, відмінність від огляду місця події та правові наслідки.
3. Утримання поза розумні строки майна на відшукування якого під час обшуку був наданий дозвіл слідчим суддею та способи його повернення в порядку ст. 100 КПК України.
4. Тривале розслідування і як встановити строк органу досудового розслідування для його завершення в межах чинного КПК.

День №2

БЛОК №1. Повноваження правоохоронних органів у сфері економічної злочинності

Тема 1. Національна поліція.

1. Які кримінальні провадження у сфері бізнес-діяльності належать до підслідність органів Національної поліції?
2. Які права щодо проведення обшуків та інших процесуальних дій належать слідчим органів Національної поліції? Якими можливостями щодо застосування заходів примусу наділені слідчі органів Національної поліції?

Тема 2. Служба безпеки України.

3. Яким чином повноваження СБУ у сфері боротьби з корупцією та забезпечення національної безпеки України впливають на діяльність бізнесу?
4. Які найпоширеніші підстави проведення обшуків слідчими СБУ та як спростувати їх законність?
5. Яким чином діяти у разі залучення слідчими СБУ до проведення обшуку силових підрозділів? Як протидіяти практиці проведення «маски-шоу» за участі СБУ?

Тема 3. Податкова міліція.

6. Чи існують правові підстави для діяльності податкової міліції в Україні? Коли буде вирішено проблему легітимності функціонування податкової міліції? Чому досі не створено Службу фінансових розслідувань?
7. У яких сферах економічної діяльності здійснюють свої повноваження слідчі податкової міліції?
8. Які найпоширеніші претензії податкової міліції до бізнесу?
9. Які особливості розслідування злочинів, пов’язаних із доведенням реальності господарської операції?
10. Чи може фіктивність контрагента породити кримінальні провадження щодо менеджменту компанії?
11. Як виявити сумнівного контрагента у ланцюгу операції та мінімізувати ризики від співпраці з ним? Яким чином вберегтися від донарахувань податкових зобов’язань та звинувачень в ухиленні від оподаткування?

12. Яка позиція нового Верховного Суду щодо ознак реальності господарської операції та юридичної сили первинних документів? Чи не суперечить кримінальне переслідування працівників компанії за злочинні дії контрагента принципу індивідуалізації кримінальної відповідальності?
13. Чи допускається проведення позапланової податкової перевірки на підставі ухвали слідчого судді: остання практика Верховного Суду?
14. Чи можливе апеляційне оскарження ухвали слідчого судді про призначення позапланової податкової перевірки?

Тема 4. Державне бюро розслідувань.

15. Які функції та повноваження Державного бюро розслідувань?
16. Які кримінальні провадження належать до підслідності Державного бюро розслідувань?
17. На яких підставах слідчі Державного бюро розслідувань можуть завітати з обшуком до компанії?
18. Чи обмежені повноваження Державного бюро розслідувань щодо впливу на бізнес під час розслідування злочинів високопосадовців?
19. Які перші результати роботи Державного бюро розслідувань?

Тема 5. Національне антикорупційне бюро України.

20. Якими повноваженнями наділені детективи НАБУ та який їх вплив на бізнес?
21. Чи має НАБУ виключну підслідність щодо розслідування окремих категорій злочинів? Які особливості здійснення прокурорського нагляду за діями та рішеннями детективів НАБУ?
22. Які особливості проведення обшуків детективами НАБУ? Як забезпечити дотримання прав учасників кримінального провадження при залученні до проведення обшуку оперативних підрозділів НАБУ?
23. Чи наділене НАБУ додатковими повноваженнями щодо арешту майна у справах, які перебувають у його підслідності?
24. У якому випадку детективи НАБУ мають право на затримання особи без ухвали слідчого судді, суду?

25. Якими повноваженнями щодо здійснення негласних слідчих (розшукових) дій наділені детективи НАБУ? Чи мають вони повноваження щодо зняття інформації з каналів зв’язку (прослуховування) та відео спостереження за підозрюваною особою? Яким чином детективи НАБУ здійснюють моніторинг банківських рахунків та які наслідки це має для власників відповідних рахунків?
26. Які особливості укладення угоди про визнання винуватості при розслідуванні злочинів, віднесених до підслідності НАБУ? Яке значення має співпраця з детективами НБУ та викриття інших співучасників злочину?

БЛОК №2. Обшук компанії: підготовка, порядок дій під час проведення, оскарження.

Тема 1. Попередня підготовка до обшуків.

1. Які фактори свідчать, що компанію найближчим часом очікує обшук? Як реагувати на ці фактори та чи можна запобігти обшуку?
2. Чи завжди обшуку передує запит слідчого або прокурора про надання документів про фінансово-господарську діяльність компанії? Як правильно надавати відповідь на такий запит? Які інші дії органів досудового розслідування свідчать про підготовку до обшуку компанії?
3. Які способи збору інформації про компанію має слідчий? Які особливості проведення негласних слідчих (розшукових) дій та який їх вплив на діяльність компанії?
4. Чи може компанія отримати інформацію про підготовку обшуку щодо неї та її посадових осіб?

5. Як передбачити можливе кримінальне переслідування менеджменту компанії та вжити превентивних заходів?
6. Як заздалегідь підготувати підприємство та його персонал до обшуку? Чи потрібно проводити з працівниками інструктаж щодо правил поведінки у разі обшуків та інших слідчих дій?
7. Які заходи доцільно вжити для захисту конфіденційної інформації та банківської таємниці компанії?
8. Співпраця з якими контрагентами підвищує ймовірність проведення обшуку компанії? Як мінімізувати ризики співпраці з сумнівними партнерами?

Тема 2. Санкціонування обшуку.

9. Який процесуальний документ надає право на проведення обшуку? Хто має право клопотати про надання дозволу на проведення обшуку?
10. У яких випадках обшук компанії не може бути санкціонований? Чи може компанія брати участь у розгляді питання про надання дозволу на проведення обшуку? Чи завжди обшук є неочікуваною та раптовою слідчою дією?
11. Протягом якого строку можливий обшук компанії на підставі ухвали слідчого судді? Чи можливий багаторазовий обшук на підставі однієї ухвали?
12. Які вимоги до змісту та форми ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук? Чи має представник компанії право на отримання копії відповідної ухвали?

Тема 3. Проведення обшуку: основні правила захисту.

13. Хто має право на проведення обшуку? Які діяти, якщо обшук проводять неналежні особи? За яких умов можливий недопуск до проведення обшуку та яким чином відбувається обґрунтування такого недопуску?
14. Яким чином представник компанії ознайомлюється з ухвалою слідчого судді про дозвіл на обшук?
15. Чия присутність під час проведення обшуку є обов’язковою? Чи обов’язково запрошувати до участі в обшуку керівника компанії?
16. Які особливості участі в обшуку понятих? Чи можливий відвід залежних від слідчого чи прокурора понятих?

17. У яких випадках залучення до проведення обшуку озброєних спецпідрозділів є обґрунтованим? Чи обмежує чинне законодавство залучення таких спецпідрозділів?
18. Яким чином діяти у разі силового варіанту проведення обшуку компанії? Чи варто фізично протидіяти правоохоронцям?
19. Чи можливе проведення обшуку без адвоката? Які наслідки недопуску адвоката до проведення обшуку? Чи можна відмовитися від участі у слідчих діях до моменту прибуття адвоката?
20. Чи допускається проведення обшуку у приміщенні за відсутності його власників чи володільців? Яким чином слідчий чи прокурор інформує про проведення обшуку у приміщенні, в якому відсутні будь-які особи?
21. Що має право робити слідчий та прокурор під час обшуку?
22. Які завдання переслідує слідчий та прокурор під час проведення обшуку та якими засобами вони їх досягають?
23. Яким чином будувати своє спілкування з слідчим та силовиками? За допомогою яких засобів фіксувати допущені при проведенні обшуку порушення законодавства з боку слідчого чи прокурора?

24. Які основні правила юридичного самозахисту під час проведення обшуку? Як захиститися від неправомірних дій та зловживань з боку правоохоронних органів?
25. Чи може слідчий або прокурор обмежити пересування осіб в офісі компанії під час обшуку та заборонити покидати місце обшуку до його завершення?
26. За яких умов та у якому порядку проводиться особистий обшук працівників і керівників компанії під час обшуку? Як протидіяти незаконним діям у разі проведення особистого обшуку? Чи можлива відмова у проведенні особистого обшуку особи?
27. Чи має право слідчий або прокурор під час обшуку примусово відкривати приміщення та сховища без згоди їх власника?
28. Які психологічні прийоми використовують правоохоронці під час обшуку? Як на них реагувати та протидіяти?

29. Що робити якщо працівників компанії викликали на допит? Які основні моменти тактики слідчого під час проведення допиту? Як уникнути самообмови під час допиту?
30. Як свідчення особи можуть вплинути на її подальший статус в кримінальному провадженні та як не допустити використання проти особи її свідчень?
31. Чи обов’язково здійснювати постійне спостереження за діями слідчого та прокурора? Чи варто дозволяти правоохоронцям проводити обшук без участі представників компанії?
32. Чого не треба робити на під час проведення обшуку? Які типові помилки працівників та керівників компаній під час обшуку?

33. Який порядок розгляду слідчим клопотань представників компанії під час обшуку? У якій формі реагувати на допущені під час обшуку порушення та яким чином вимагати їх припинення? Чи допускається відео- та аудіо фіксація дій слідчого та прокурора за допомогою технічних засобів?
34. На яких підставах можливе тимчасове вилучення майна компанії під час проведення обшуку? Як забезпечити дотримання прав компанії у разі вилучення її майна? Яким чином фіксувати кількість та характеристики вилученого у компанії майна?

Тема 4. Завершення обшуку та оскарження його результатів.

35. Які вимоги до форми і змісту протоколу обшуку? Яким чином представник компанії ознайомлюється з протоколом обшуку?
36. Чи варто відмовлятися від підписання протоколу обшуку?
37. Як діяти у разі наявності у протоколі обшуку недостовірних даних?
38. Яким чином оформити зауваження до протоколу обшуку з метою їх подальшого ефективного використання у суді? Яким чином зафіксувати факт подання слідчому або прокурору зауважень до протоколу обшуку?
39. У якому порядку можливе оскарження дії слідчого чи прокурора після проведення обшуку? Чи може вплинути на поведінку правоохоронців звернення до бізнес-омбудсмена? Які підстави для ініціювання кримінального провадження щодо слідчого чи прокурора, який проводив обшук?

БЛОК №3. Тимчасове вилучення майна та арешт активів компанії.

Тема 1. Повернення тимчасово вилученого майна компанії.

1. За яких умов допускається тимчасове вилучення речей та документів? Яке майно компанії може бути вилучено? Який юридичний статус тимчасово вилученого майна?
2. Хто має право клопотати про тимчасове вилучення речей і документів та які вимоги до змісту відповідного клопотання? Які підстави є достатніми для надання судом дозволу на вилучення майна і документації компанії?
3. Як правильно здійснити опис майна і документів, які вилучаються у компанії? Чи має право володілець документів зробити їх копії перед вилученням?
4. Які особливості вилучення електронних інформаційних систем та засобів зв’язків?
5. Чи обмежено строк тимчасового вилучення майна та якими способами можна домогтися його повернення власнику? Як боротися із протиправним неповерненням вилученого майна компанії? Які обставини свідчать про необґрунтованість вилучення майна в компанії?

Тема 2. Скасування арешту майна компанії

6. Що таке арешт майна у кримінальному провадженні? Які обмеження для власника або володільця передбачає арешт майна?
7. На підставі якого процесуального документу відбувається накладення арешту на майно компанії? З якою метою суд може дозволити арешт майна у кримінальному провадженні?
8. Яке майно може бути об’єктом арешту у кримінальному провадженні? У яких випадках арешт майна є незаконним? Чи допускається арешт майна, що перебуває у власності добросовісного набувача?
9. Які особливості накладення арешту на майно за рішенням НАБУ? Чи можливий попередній арешт майна компанії за рішенням НАБУ без ухвали слідчого судді та протягом якого строку? Яким чином скасувати арешт, накладений на майно рішенням НАБУ без судової санкції?

10. Протягом якого строку тимчасово вилучене майно має бути повернуто його власнику за відсутності клопотання про арешт такого майна? Як захистити майнові права компанії, порушені у разі вилучення майна під час обшуку?
11. Чи може представник компанії брати участь у судовому розгляді клопотання про арешт майна? Яким чином довести необґрунтованість та незаконність клопотання про арешт майна компанії?
12. У яких випадках суд має право відмовити у задоволенні клопотання про арешт майна? Які обставини має врахувати суд при вирішенні питання про надання дозволу на арешт майна? Яка роль захисника при доведенні необґрунтованості арешту майна?
13. Чи передбачає відмова у задоволенні клопотання про арешт майна негайне його повернення власнику?

14. Чи означає арешт майна повну заборону на його використання компанією з метою здійснення підприємницької діяльності? Чи можливе повернення компанії вилученого майна після накладення на нього арешту?
15. Яким чином власник отримує інформацію про арешт його майна, якщо він не був присутній при розгляді питання про накладення арешту?
16. Яким чином домогтися скасування арешту майна компанії? Які обставини свідчать про незаконність або передчасність арешту майна компанії? Який порядок розгляду клопотання про скасування арешту майна?

БЛОК №4. Особливості проведення досудового розслідування без наявності підозрюваного. Активність слідчого, права потерпілих. Що можуть слідчі на цьому етапі?.

1. Все про допит від А до Я.
2. Повідомлення про підозру. Практика недотримання процедури вручення повідомлення про підозру.
3. Проведення адвокатом власного розслідування, способи, механізми отримання доказів та використання їх у кримінальному провадженні.
4. Статус підозрюваного. Коли адвокат стає захисником? Підтвердження повноважень захисника.
5. Оскарження постанови про зупинення досудового розслідування у зв’язку з розшуком «підозрюваного».
6. Судова практика підтвердження відсутності статусу підозрюваного у кримінальних провадженнях зареєстрованих до 16.03.2018.
7. Передача арештованого майна на відповідальне зберігання Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами отриманими від корупційних та інших злочинів та третім особам.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...


OK
Шевченко Александр

Есть вопросы?

Связанные семинары
Экспертный блог Ответы на все Ваши вопросы

MARMAER

Семинары, тренинги, курсы, корпоративные тренинги, конференции – практические и интенсивные формы обучения для финансистов, юристов и руководителей.

ЧИТАЙТЕ НАС НА ПОЧТЕ

Мы принимаем к оплате: