Cемінари та Вебінари

Зателефонуйте нам:

+38 (067) 318-23-78 [Viber, Telegram]
Головна / Семинары / Дія Сіті 2022: переваги й правила використання, набуття статусу резидента, реєстр Дія Сіті, укладення ГІГ – контрактів, спеціальні умови оподаткування (ПДФО, ЄСВ, Військовий збір, податок на прибуток чи ПнВК, ангельські інвестиції)
ДОПОВІДАЧІ ЗАХОДУ
Дата і час
  • Початок10:00 - 28 Січ 2022
  • Завершення17:00 - 28 Січ 2022
Реєстрація по телефону
Шевченко Олександр
Реєстрація через сайт
виберіть формат участі
2450
2950
Кількість учасників
  • оплата по рахунку від юридичної особи, надаємо, документи для бухгалтерії (рахунок, реєстраційні документи, акти виконаних робіт).

  • оплата від фізичної особи в день проведення заходу при реєстрації, надаємо, всі необхідні документи для бухгалтерії.

  • оплата банківською карткою VISA, MasterCard за допомогою сервісу миттєвих платежів LiqPay, *Комісія 2,75% за платіж, надаємо, всі необхідні документи для бухгалтерії.

грн.

Якщо вас цікавлять подробиці майбутнього функціонування режиму Дія Сіті – запрошуємо долучитись до участі у профільному семінарі по функціонуванню правового режиму Diia City ( Закон № 1667-ІХ ). Засади функціонування правового режиму Дія Сіті, Строк дії та гарантії стабільності, Дозволені кваліфіковані види діяльності, Зарплатний фонд, середньооблікова кількість працівників, вимоги до кваліфікованого доходу, заборони бути резидентом Diia City, вимоги до заяви про набуття статусу, строк розгляду, підстави повернення заяви без розгляду, підстави для відмови в набутті статусу резидента, Реєстр, обсяг відомостей, регулятор, публічність даних.

Підстави й порядок втрати статусу резидента, Оскарження рішення про втрату статусу резидента, звіт про відповідність, незалежний висновок аудиторів) та контроль за дотриманням вимог правового режиму, у чому відмінність гіг-спеціаліста від звичайного працівника чи ФОП-фрілансера, NDA, утримання від конкурентних дій, оформлення прав на IP тощо, корпоративне управління резидентів Дія Сіті, SHA, convertible loan, option α ESOP, warranties α indemnities, liquidated preference α damages), чи можливе «маски-шоу» стоп, Особливості податкового навантаження резидентів Diia City (Закон України № 1946-ІХ): податки на працю; особливості обчислення податку на прибуток чи податку на виведений капітал; податкові стимули ангельських інвестицій, Основні плюси проекту Дія Сіті та повні етапи його провадження.

Запрошуємо до участі:

СЕО, фінансових директорів (CFO), власників бізнесу, керівників фінансових і податкових служб, головних бухгалтерів та керівників юридичних департаментів і юристів-інхаусів провідних українських та міжнародних компаній.

Варіанти участі:

1. Участь в залі для конференцій
2. Участь в онлайн-конференції з можливістю задавати питання в чаті.

Програма семінару:

Тема №1. Кваліфікаційні вимоги та процедурні питання функціонування режиму Дія Сіті.

1. Кваліфікаційні та фінансові вимоги для набуття статусу резидента Дія Сіті

— «негативні критерії», які не дозволяють набути статусу резидента Diia City (іноземні компанії, порушення щодо розкриття інформації про КБВ, податковий борг, окремі види діяльності та вимоги пов’язані з цим);
— кваліфікаційні та фінансові вимоги для потенційного резидента Diia City (дозволені кваліфіковані види діяльності, середньомісячна винагорода розробників, середньооблікова кількість працівників, вимоги до кваліфікованого доходу);

— Стартапи як окремий вид резидентів Diia City, кваліфікаційні та фінансові вимоги для стартапу (дозволені кваліфіковані види діяльності, вимоги щодо строку існування, ліміти доходу);
— Чи обов’язково потенційному резиденту Diia City одразу відповідати всім кваліфікаційним критеріям чи їх можна «добрати» згодом?

2. Процедурні питання набуття статусу резидента Diia City

— Порядок подання заяви для набуття статусу резидента Diia City (інформація, що подається заявником, відмінність для стартапів, додаткові документи до заяви та вимоги до них).
— Порядок розгляду заяви Мінцифри (10-денний строк розгляду заяви, строк для повернення заяви без розгляду, підстави для відмови в набутті статусу резидента).
— Обсяг даних, який міститиме реєстр Дія Сіті, публічність та доступність даних для будь-якої особи.

— В чому полягають обов’язки резидентів Diia City (звіт про відповідність, незалежний висновок аудиторів) та який передбачено контроль за дотриманням кваліфікаційних вимог правового режиму?
— Підстави для втрати статусу резидента Diia City (заява від резидента, невідповідність резидента кваліфікованим вимогам, наявність «негативних» критеріїв, невідповідність фактичних видів діяльності кваліфікованим, порушення строків подання резидентом звіту про відповідність, рішення суду щодо невідповідності законодавчим вимогам).
— порядок оскарження відповідних рішень регулятора в адміністративному порядку(строк для подання заяви, розгляд апеляційними комісіями за участі громадськості, тягар доказування порушення) чи судовому порядку.

Тема №2 Податкове навантаження резидентів Дія Сіті та ризики тиску та зловживань контролюючих органів.

1. Податкова частина режиму Дія Сіті

— Запропоновані варіанти податкового навантаження з доходів працівників та гіг спеціалістів для резидентів Diia City (ставки податків, ліміт розміру оподатковуваного доходу для збереження пільгової ставки, пільгова ставка ПДФО для авторської винагороди).
— Чим застосування податку на прибуток відрізнятиметься від податку на виведений капітал (база оподаткування ПнВК та винятки, зокрема щодо виплати дивідендів, виплат процентів та інших винагород на користь неплатників ПнВК, зменшення суму ПнВК на суму податку на репатріацію, контрольовані операції та їх оподаткування у разі порушення принципу «витягнутої руки», звітний період)? «Ризики» при застосуванні ПнВК – як 9% можуть перетворитися на багато більше?

— Чи залишиться можливість використання стандартною ФОП схеми й чи будуть певні обмеження у співпраці із IT-ФОПами для резидентів Дія Сіті (зокрема, обмеження для використання співпраці із ФОП у контексті ПнВК)?
— Які запропоновано податкові стимули для ангельських інвестицій (податкова знижка для ПДФО на суму інвестицій, оподаткування дивідендів за нульовою ставкою за певних умов)?

2. Альтернативні варіанти структурування IT бізнесу поза межами Дія Сіті.

— Іноземні юрисдикції, що використовуються для структурування українського ІТ-бізнесу (Грузія, Естонія, Кіпр, Мальта, Португалія, США тощо).
—Податкові ризики використання в IT сфері іноземних компаній та ФОП-моделей (правила КІК, автоматичний обмін фінансовою інформацією за стандартом CRS, ТЦУ, постійній представництва нерезидентів в Україні, резидентство за місцем ефективного управління тощо)
— Чи створюватиме Дія Сіті більш привабливі податкові преференції, порівняно із іноземними юрисдикціями (зокрема в контексті податку з джерела (withholding tax) та корпоративного податку)?

3. Гарантії в кримінальному процесі

— Чи можливе припинення «маски-шоу» (очікувана послідовність дій правоохоронців та їх наслідки, обмеження для правоохоронців щодо резидентів Diia City)?

Тема №3 Особливості регулювання правочинів за участю резидентів Дія Сіті.

— Особливості укладення гіг-контактів резидентами Diia City (у чому відмінність гіг-спеціаліста від звичайного працівника чи ФОП-фрілансера, особливості щодо визначення винагороди, порядку припинення гіг-контракту, відповідальність гіг-спеціаліста та порядок розгляду спорів), чи є переваги в такої форми взаємодії і для кого вона?
— Регулювання прав інтелектуальної власності для резидентів Diia City (порядок набуття та передання прав) та переваги у порівнянні зі стандартним регулюванням.

— Договір нерозголошення конфіденційної інформації та істотні умови (NDA) Non-disclosure agreement.
— Договорів про неконкуренцію (NCA) Non-compete agreement: баланс інтересів та розумність обмежень, істотні умови, види конкурентних дій, ризики для компанії та для спеціалістів
— Елементи англійського права у Diia City (SHA (корпоративний договір) convertible loan (конвертована позика) як спосіб інвестування у компанії, option &ESOP (опціони), warranties and indemnities).

— Основні можливі плюси проекту Дія Сіті (прозора структура для інвесторів, соціальний захист для спеціалістів-розробників, податкові та економічні переваги для резидента Diia City, зменшення ризиків щодо можливих перекваліфікації у трудові правовідносини, зменшення ризиків визнання ФОПів постійними представництвами) та повні етапи його впровадження.
— Недоліки Дія Сіті у порівнянні з існуючою моделлю співпраці з ФОП (корегування фінансового результату при загальній системі оподаткування, зокрема по операціях з нерезидентами, застосування ТЦУ у разі перевищення «українського» ліміту доходу компанії, оподаткування роялті, виплати боргових зобов’язань при обранні ПнВК, додаткові витрати на підтримання «резидентського» статусу та можливі претензії податкових органів).

Тема №4 Дія Сіті і останні новели корпоративного управління та зобов’язального і договірного права України.

— Юридична особа замість директора в ТОВ (передбачені законом випадки та вимоги для реалізації цього права резидентом Дія Сіті, нові відомості в ЄДР, матеріальна відповідальність особи, яка здійснює управління)
— Гарантії і запевнення в цивільних договорах (погодження переліку запевнень сторонами цивільно-правових договорів, наслідки надання неправдивих запевнень).
— Загальні питання щодо корпоративного договору: сторони, предмет, форма і порядок укладення.
— Підстави недійсності і нікчемності корпоративного договору.

— Захист прав та інтересів учасників: статут чи корпоративний договір? Можливості корпоративного договору (механізм для повернення інвестицій, опціон для купівлі частки, системи корпоративного управління та розподілу дивідендів, відповідальність за порушення домовленостей).
— Додаткові умови за корпоративним договором (визначення ціни продажу частки, обмеження конкуренції, правонаступництво щодо частки у ТОВ, виконання ключових показників ефективності (КРІ),
— Корпоративний договір як дієвий механізм попередження та вирішення корпоративних конфліктів і попередження рейдерства.

— Як не стати жертвою зловживання учасниками своїми правами за корпоративним договором.
— Забезпечення виконання зобов’язань за корпоративним договором: штраф, пеня, завдаток, застава, притримання.
— Безвідклична довіреність як засіб виконання або забезпечення виконання зобов’язань учасників як сторін корпоративного договору, порядок скасування довіреності.
— Договір опціону, предмет, істотні умови, форма і порядок укладення.
— Придбання права на одностороннє розірвання договору і потестативні умови виконання зобов’язань, як складові договору опціону.
— Негативні зобов’язання і захист прав Податкове навантаження резидентів Дія Сітікредитора за ними.

Регламент заходу:

09:30-10:00 – Підключення учасників до ZOOM
09:30-10:00 – Реєстрація учасників в залі для конференцій
10:00-12:00 – Сесія №1. Кузнечікова Олена
12:00-12:45 – Обід
12:45-14:30 – Сесія №2. Кузнечікова Олена
14:30-14:45 – Перерва на каву
14:45-16:45 – Сесія №2. СААД Шаді


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...


Шевченко Олександр
OK
Шевченко Олександр

Координатор заходу

Пов'язані заходи
Публікації експертного блогу Відповіді на всі Ваші питання

MARMAER

Семінари, Вебінари, Онлайн-курси, Конференції – навчання для фінансистів, бухгалтерів, юристів і керівників.

ЧИТАЙТЕ НАС НА ПОШТІ

МИ ПРИЙМАЄМО ДО ОПЛАТИ

liqpay