Cемінари та Вебінари

Зателефонуйте нам:

+38 (067) 318-23-78 [Viber, Telegram]
Головна / Семинары / Земельні відносини (Одеса): Відкриття ринку землі, Аналіз змін, Оренда землі, Договори, Реєстрація, Плата за землю, Коллективні землі
ДОПОВІДАЧІ ЗАХОДУ
Дата і час
  • Початок09:30 - 22 Тра 2020
  • Завершення17:00 - 22 Тра 2020
Реєстрація по телефону
Шевченко Олександр
Реєстрація через сайт
виберіть формат участі
Кількість учасників
  • оплата по рахунку від юридичної особи, надаємо, документи для бухгалтерії (рахунок, реєстраційні документи, акти виконаних робіт).

  • оплата від фізичної особи в день проведення заходу при реєстрації, надаємо, всі необхідні документи для бухгалтерії.

  • оплата банківською карткою VISA, MasterCard за допомогою сервісу миттєвих платежів LiqPay, *Комісія 2,75% за платіж, надаємо, всі необхідні документи для бухгалтерії.

грн.

Зміни щодо договорів оренди! Закон ” Щодо протидії рейдерству”, № 340-IX набрав чинності 16 січня 2020 року. Відкриття ринку землі 2020: до чого готуватися? Закон № 2498-VIII щодо Землі колективної власності: ключові зміни для аграріїв — перспективи та нові можливості. Договори оренди землі 2020! Шаблон договору оренди землі (рекомендований). Плата за землю в 2020 році. Нові норми ПКУ та нові узагальнюючі податкові консультації від ДФС. Оренда (суборенда) землі з 16.01.2020! Управління орендованими землями. Агробізнес. Придбання / продаж та оцінка агробізнесу.

Програма семінару:

Блок №1. Зміни щодо договорів оренди! Закон ” Щодо протидії рейдерству”, № 340-IX набрав чинності 16 січня 2020 року

1. Новий порядок поновлення договорів оренди землі.
— Поновлення по новій процедурі. Автоматично, без укладення додаткової угоди (крім ділянок державної та комунальної власності).
— Як законно продовжити користуватися землею? Чи можна користуватися ділянкою до держреєстрації?
— Поновлення/продовження за “мовчазною згодою” (ч. 6 ст. 33 ЗУ “Про оренду землі”) для земель державної та комун. власності нівелюється.
— Поновлення договорів оренди, укладених до Закону N 340-IX (до 16.01.2020) – на умовах, визначених такими договорами, за правилами, чинними на момент їх укладення.

2. Переважне право на придбання земельної ділянки: як буде працювати?
— Обов’язковість завчасного повідомлення.
— Можливість зміни умов договору за згодою сторін.
— У разі оренди земель державної та комунальної власності укладення договору здійснюється на підставі рішення уповноваженого органу.

3. Нова істотна умова: дата укладення.
4. Змінюється підхід до обрахування строку дії договору оренди.

— З дати укладення, а не реєстрації.
— Дата закінчення дії договору оренди обчислюється від дати його укладення (а не реєстрації) – ст. 19 ЗУ “Про оренду землі”.
— Як вплине на вже укладені договори? Як коректно прописати в нових договорах?

5. Вводиться нове поняття, як вимога про нотаріальне посвідчення договорів оренди та інших угод.
6. Автоматична пролонгація та припинення договорів оренди.
7. Зміна правил користування землею, власники якої померли, а договори закінчились.

Блок №2. Відкриття ринку землі 2020: до чого готуватися?

1. Вільний обіг земель сільськогосподарського призначення.
— Як підготуватися (практичні рекомендації) до відкритого ринку землі?
— Масове розірвання договорів оренди! Викуп чи перекуп землі?!
— Договори оренди та емфітевзису, які укладені до старту ринку? Що буде з ними?
— Переважне право на придбання землі. Які умови точно повинні бути в договорі оренди, а яких не бути. Орендар матиме переважне право купівлі орендованої ділянки. Проте, орендодавець може продати ділянку і 3-й особі.

— Право постійного користування слід переоформити до 1 січня 2021 року. Позиція касаційного суду щодо переоформлення. Чи є механізми? Приватизація? Відсутність спадкування в Законі “Про ринок”.
— Міна земельними ділянками, як спосіб обходу мораторію: можна чи не можна? Позиція Верховного суду. Свіжа практика.
— Як не втратити існуючий земельний банк! Як не допустити дострокового розірвання договорів оренди? Найбільша зона ризику: малий та середній фермер. Ризики великих агрохолдингів! Втрата земельного банку та переділ ринку.
— Вартість землі після відміни мораторію? Реалістичність прогнозів $2000-6000/гектар.

— Рішення ЄСПЛ! Мораторій порушує права людини. 1 рік минув на врегулювання обігу землі. Рішення Верховного Суду. МВФ. Реалії. Перспективи звернення з травня 2019 до ЄСПЛ щодо відшкодування збитків.
— Продадуть все?! Землі державної та комунальної власності. (п. 15 «Перехідних положень» Земельного кодексу). Що буде з землями: запасу, державних підприємств, Академії аграрних наук, МінАПК, Міноборони, “Нафтогазу”, “Укргазвидобування” та інших…

2. Проект закону №2178-10 про відкриття ринку сільськогосподарської землі.
— Огляд умов, які точно будуть в Законі щодо Ринку землі! Аналіз проекту Закону «Про обіг земель СГ призначення».
— Як підготуватися до ринку: технічна документація та реєстрація ділянок; розрахунок орендної плати за поточний період; соціальна складова.
— Хто може купити землю? Громадяни, юридичні особи, держава (в особі кого?), ОТГ. Банки та кредитні установи. В порядку звернення стягнення на ділянки, як предмет застави, з подальшим відчуженням.

— Заборона набуття власності: РФ; терористичні організації; іноземні держави; офшори. Землі ближче 50 км від державного кордону України.
— Обережно! Іноземці! (юр. та фіз. особи). Референдуму бути!? Відсутні обмеження для тих, хто вже працює в Україні понад 3 роки! Допуск до ринку іноземців через юридичні особи, засновані в Україні!?
Що з бенефіціарністю? Як будуть рахувати (розмивати?) контроль? 5 співвласників іноземців по 20% – все ОК, купуйте?!

— Що зі схемами:
№1: Українська юр.особа купує землі ← її власник інша українська юр.особа ← … ← вже її власник іноземна компанія/компанії?
№2: Купує українська юр. особа → 2024 рік → українську юр. особу через корпоративні права купує іноземна юр. особа.
№3: Спадкування іноземцем по заповіту (не передбачено). Отже, можна? * “Іноземна юридична особа” – ч. 2 ст. 63 ГКУ. ТОВ, у якого 99% власності іноземців, а 1% українців, не є іноземне підприємство, а українське. Дозволено купувати СГ землю? Всі інші зможуть вільно купувати з 1.01.2024 року?

— Фінансова (НЕ)підтримка 2020 (компенсація відсотків на купівлю землі, інша фінансова підтримка). Хто отримає? Малі фермери та фіз.особи, що купують до 500 га. Чи стануть українські фермери повноцінними гравцями на ринку? Всім не вистачить! В бюджеті закладено 4,4 млрд. грн. Реальна чи мінімальна підтримка? Бюджетні програми (кредитування). Де брати кошти? Джерела фінансування фермерів на купівлю землі.

— Земельні торги проводитимуться у формі електронного аукціону (державна та комунальна власність). Як буде проводитись аукціон?
— Мінімальна ціна для продажу землі через земельні торги – буде на рівні НГО, без торгів – не нижче експертної грошової оцінки. Буде надано право придбати ділянки для ведення ФГ за ціною, що дорівнює НГО (нормативно-грошовій оцінці). Проектом не передбачено збільшення НГО землі.

— Загальна площа СГ ділянок у власності фіз. / юр. особи не може перевищувати 10 тисяч гектарів. На банки не розповсюджується.
— Концентрація. Обмеження у концентрації землі в межах адміністративно-територіальної одиниці. Не більше 35% с/г земель в межах територіальної громади; не більше 8% в межах області; не більше 0,5% в межах України.
— Чи реальні обмеження (як куплять ОТГ, область)? 1 на себе, 1 на дружину, по 1 на дитину, по 1 на тещу, маму. А як не вистачить, ще 1 на ТОВ?
— Фермерські господарства (ФГ). Громадяни можуть бути засновниками або членами тільки 1 ФГ.
— Що робити холдингам, які вже мають більше земельного банку?

3. Перезавантаження 2020 земельних відносин!
— Проект №2194 Про внесення змін до Земельного кодексу та інших… щодо удосконалення системи управління та дерегуляції…:УВАГА!!! Переважне право. Шахматка. Зміна цільового призначення. Безоплатна приватизація. Встановлення меж ділянки. Зміни в проведенні земельних торгів. Зміни в землеустрої та багато іншого. Будьте готові і до цих змін уже зараз!
— Проект №2195 Про внесення змін… щодо: продажу ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони.
— Цікаві законопроекти щодо Ринку землі, Антирейдерства (Оренда, Земля, ДЗК), ФГ, ОТГ…
— Новий Закон «Про СГ кооперацію»! Як малим і середнім аграріям конкурувати на рівні з великими? Додаткові можливості та переваги для СГ бізнесу. Об’єднання СГ товаровиробників для формування оптових партій (в розрізі закупівель та продажу).

Блок №3. Закон № 2498-VIII щодо Землі колективної власності: ключові зміни для аграріїв — перспективи та нові можливості.

1. Землі колективної власності вважаються власністю територіальних громад.
— Закон є підставою для державної реєстрації права.
— Які землі переходять у комунальну власність. Процедура їх оформлення.
2. Землі спільного користування, який правовий статус та судова практика.

3. Ринок землі та «шахматка» на полі. Як боротися? Фактичне землекористування. «Шахматка», польові дороги, полезахисні лісосмуги, меліоративні землі
— Нове правове регулювання. Правомірність використання! Чи потрібно орендувати?
— Хто буде власником та як отримати в оренду ці землі? Як не потрапити в пастку. Ризики. Підводні камені.
— Вирішення проблеми «шахматки» на полі: як законно оформити обмін земельними ділянками.
— Межі фактичного землекористування вже не є управлінською забаганкою, а є обов’язковим фактором безпеки.

4. Створення єдиних масивів земель сільськогосподарського призначення через обмін ділянками.
— Обмін правами оренди та усунення черезсмужжя («шахматки»). Як мінятися землею для створення єдиних масивів?!
— Примусова міна земельними ділянками.
— Внесення відомостей до ДЗК про масив земель с/г призначення та державна реєстрація ділянок, що входять до даного масиву.
— Обмін земельними ділянками (виділеними в натурі (на місцевості) власникам земельних часток паїв) – нові вимоги законодавства.

5. Правила міни земельними ділянками. Консолідація земель через міну.
— Обмеження міни. Коли можна та коли заборонено? Обмін земель та мораторій.
— Процедура обміну орендованих земель. Строк. Рівність НГО. Істотні умови. Врахування переважного права.
— Міна приватних земель на державні/комунальні. Чи працюватиме міна для власників земельних ділянок.
— Можлива майнова шкода. Компенсація.

6. Переважне право на оренду землі в одному масиві: як реалізувати? Істотна частина.
— Оренди решти земель в одному масиві: хто буде мати переважне право та як його реалізувати.
— Істотна частина. «Монополіст масиву» тепер може отримати преференції, які передбачає Закон.

7. Інвентаризація масиву земель сільськогосподарського призначення: мета та завдання.
— Сформувати невитребувані та нерозподілені земельні ділянки.
— Сформувати земельні ділянки під польовими дорогами.
— Виправити помилки у Держземкадастрі щодо об’єктів масиву.
— Сформувати ділянки під полезахисними лісосмугами.
— Зрозуміти точну площу, кількість таких земель та ситуацію щодо фактичного використання тощо.
— Технічна документація, за якою проводиться інвентаризація масиву. Порядок розробки, погодження та затвердження.

8. Розпаювання земель. Невитребувані паї та нерозподілені земельні ділянки.
— Нове у визначенні поняття. Новий порядок оформлення використання. В чому різниця та ключові моменти.
— Перехідний період для оформлення землі.
— Коли завершиться паювання?
— Неоформлений спадок.
— Власників земельних часток (паїв) можуть позбавити їх власності! В який строк?

9. Відумерла спадщина. Земельні ділянки власники яких померли, а спадкоємці відсутні.
— Землі померлих. Чи можна їх взяти в оренду та на який строк. Хто має право орендувати та на яких умовах. УВАГА! Нове правове регулювання.
— Робота з спадкоємцями: що робити з орендною платою та внесення змін в договір.
— Куди сплачувати оренду плату та в якому розмірі?
— Що робити якщо з’явилися спадкоємці. Визнання спадщини відумерлою: потрібно чи непотрібно.

10. Земля під нерухомістю. Про переоформлення землі, коли переходить право на землю під забудовою (оренда, власність).
11. Земля під пайовим майном: нове регулювання
12. Земля під господарськими будівлями та дворами: хто власник;

13. Що буде з колективною власністю на землю та земельними частками (паями)? Доля вирішена?
— Правонаступники КСП, які привілеї та права.
— Чи порушує новий Закон права власників земельних часток?
— Коли і як колективні землі стануть комунальними? Передача повноважень до органів місцевого самоврядування.
— Які землі можна допаювати, а які переходять у комунальну власність. Порядок оформлення земель колективної власності

Блок №4. Договори оренди землі 2020! Шаблон договору оренди землі (рекомендований)!

1.Правила оформлення договорів оренди землі для захисту орендаря.
— Нові вимоги до договору оренди землі.
— Типова форма договору оренди – підводне каміння (ризики застосування типового договору оренди)! Чи обов’язкова? Як діяти у зв’язку із відміною істотних умов договорів оренди та додатків? Строк договору встановлено 7 років min.
— Основні умови договору оренди, що варто залишити, а що виключити з договору оренди?
— Юридичний аудит договору оренди землі: на що звернути увагу та як виправити помилки.

— Акт приймання-передачі земельної ділянки – ризики його відсутності.
— Нові правила оформлення: вимоги та спрощення.
— Договір емфітевзису – альтернатива договору оренди, його переваги та недоліки.
— Переважне право на поновлення договору оренди землі. Що робити, якщо Ваше право порушено? Умови, за яких виникає переважне право. Як підготуватися до поновлення договорів завчасно? Виключний перелік підстав відмови. Алгоритм дій орендаря для реалізації переважного права. “Мовчазна згода”. Автоматичне поновлення. Порушення орендодавцем переважного права + Захист прав орендаря!
— Неврегульовані договором ситуації. Смерть орендодавця, відсутність спадкоємців, виплата орендної плати наперед тощо.
— Як уникнути розірвання договору оренди?

2. Емфітевзис, сервітут, меліорація. Зміни. До чого готуватися та як захиститися.
— Максимальні строки емфітевзису, мінімальні для меліорації.
— Сервітут на право розміщення (переміщення, пересування) об’єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем
3. Нові преференції для сімейних фермерських господарств.
4. Розширення поняття СГ товаровиробник для цілей застосування спрощеної системи оподаткування (включення ФОП фермерів).
— Хто може претендувати на сплату єдиного податку 4 групи.
— Порядок реєстрації та критерії для сімейних фермерських господарств.

5. Державна реєстрація прав на землю та нерухомість. Їх обтяжень. Нові правили гри!
— Запровадження механізму автоматичного обміну даними між Реєстром речових прав на нерухоме майно і Держгеокадастром, який унеможливлює реєстрацію подвійних договорів оренди землі.
6. ДЗК. Зміни до законодавства щодо виправлення помилок в ДЗК та інвентаризації земельних масивів
7. Повноваження в сфері земельних ресурсів та АПК!

— Передача землі ОТГ: найпоширеніші помилки та рекомендації
— Будьте попереду конкурентів в оформленні землі через сільську раду / ОТГ – нові повноваження!

— Розподіл повноважень щодо розпорядження (передачі у власність (користування)), встановлення плати та контролю землі. Хто буде розпоряджатися землями державної власності? Зміна повноважень місцевих органів по управлінню земельними ресурсами
— Затверджений алгоритм передачі земельних ділянок с/г призначення державної власності у комунальну власність ОТГ, Клопотання ОТГ до відповідного головного управління Держгеокадастру про передачу земель, Інвентаризація земель в межах ОТГ, Реєстрація земельних ділянок у кадастрі, Передача земель в комунальну власність, Нові перспективи та розвиток громад.
— Наслідки порушення повноважень. Втручання і компетенція прокурора.

Блок №5. Плата за землю в 2020 році. Нові норми ПКУ та нові узагальнюючі податкові консультації від ДФС.

1. Всеукраїнська нормативна грошова оцінка.
— Порядок нарахування орендної плати за землю. Використовувати чи не використовувати Всеукраїнську НГО. Як відійти від використання Всеукраїнської НГО?
— Різні варіанти формулювань про розмір орендної плати та як це впливає на орендні правовідносини.
— Визначення розміру орендної плати за договорами оренди, суборенди, платежі за емфітевзисом. Рішення для всіх випадків: орендна плата визначена у % від НГО, орендна плата визначена фіксовано, комбіновано, прив’язка до продукції.
— Відсоток чи фіксована орендна плата. Найпоширеніші помилки при нарахуванні та виплати.
— Як захиститися від претензій податкової та орендодавців.
— Особливості виплати орендної плати в натуральній формі (натуральний коефіцієнт, індексація, якість, кількість та ін.. умови).

— Претензії орендодавця щодо неналежної виплати орендної плати: як захиститися.
— Зміна розміру орендної плати. Чи потрібно вносити зміни до договору. Чи можна робити зміни в односторонньому порядку.
— Індексація орендної плати та індексація НГО. Різниця. Свіжа судова практика.
— Перегляд орендної плати: право чи обов’язок (судова практика).
— Виплати орендної плати на майбутні періоди: як оформити, що обов’язково потрібно зробити перед виплатою, наслідки у разі продажу ділянки, успадкування або дострокового припинення.

— Реалізація продукції в рахунок орендної плати (застосовуємо чи не застосовуємо натуральний коефіцієнт).
— Чи впливає зміна НГО на розмір орендної плати. Офіційна позиція ДФС щодо Всеукраїнської НГО. Листи ДФС.
— Отримання витягів НГО. В яких випадках не потрібно подавати в податкову витяг про НГО.
— Компетенція органів місцевого самоврядування по впровадженню НГО.

2. Земельний податок: огляд змін, що набрали чинності в 2019/2020.
— Платники податку, об’єкт оподаткування.
— Оподаткування земель НГО, яких не проведена (в межах населених пунктів, за межами населених пунктів).
— Ставки податку: правильно застосовуємо! Зміна ставок протягом року.
— Оподаткування земель промисловості.
— Оподаткування земель зайнятих житловим фондом, будівель торгівлі.
— Лісові землі. С/г угіддя.
— Земельний податок за не оформлені землі під нерухомістю.
— Розрахунок податку для юридичних осіб та фізичних осіб. Пільги по земельному податку.
— Верховний суд. Ставки орендної плати за держ. та комун. землі повинні відповідати пп. 288.5.1 ПКУ. Та є підставою для перегляду розміру орендної плати. Сплата зем. податку в новому розмірі виникає незалежно від внесення змін до договору оренди. Аналіз суд. практики.

3. Вплив НГО на оподаткування земельним податком, єдиним податком 4 групи.
— Підстави для непідтвердження статусу/відмови: алгоритм як протистояти.
— Розрахунок податку та строки подання уточнень без штрафів.
— Витяги про НГО: отримувати, чи ні? Визначення бази оподаткування. Розрахунок питомої ваги.
— Останні Листи ДФС щодо ЄП 4 група.

4. Ліцензії на зберігання пального: вимоги до документів, перелік документів.
— Чи потрібна ліцензія, якщо пальне зберігається в пересувній бочці?
— Офіційні роз’яснення ДФС та Управління з питань праці. Перший позитивний та негативний досвід.
— Вимоги до об’ємів та умов зберігання пального.

5. Набуття прав на землю 2020 (Користування, Власність). Укладання договорів. Їх обтяжень. Правовстановлюючі документи: підготовка та порядок укладання.
— Право власності на землю в 2020 році.
— Право оренди (суборенди).
— Постійне користування землею.
— Поділ, виділ, об’єднання земельних ділянок. Нові зміни законодавства у сфері землеустрою.

— Державні акти на право власності на ділянку та на право постійного користування: чинність та використання. Що робити з держактами? Виправлення помилок, допущених у раніше виданих Державних актах.
— Проблеми відчуження земельних ділянок, право на які засвідчене старими держактами (спадкоємство, реєстрація і т.п.).
— Припинення прав на земельні ділянки.
— Припинення користування земельною ділянкою: як здійснити?

Блок №6. Оренда (суборенда) землі з 16.01.2020! Управління орендованими землями.

1. Правила оренди землі в Україні: хто та що може передавати в оренду. Як це залізобетонно оформити?
— Оренда землі: можливості, заборони, обмеження.
— Наслідки перевищення орендних обмежень, встановлених ПКУ.
— Реєстрація права оренди, договорів оренди.
— Нюанси оренди земель різного цільового призначення (ЦП).
— Обмеження на земельну ділянку. Встановлення, зняття, реєстрація обмежень на ділянку. Реєстрація обтяжень.
— Оренда паїв та невитребуваних паїв. Хто може розпоряджатися такими землями. Обов’язкові умови договору. Реєстрація.
— Право продажу оренди земель с/г призначення і його реалізація на практиці. Обмеження. Моделі, які можна використовувати.

2. Договір оренди землі + рекомендований шаблон договору оренди!
— Як уникнути дострокового припинення договору?
— Перевірка договорів оренди: організація та результат.
— Укладення, Особливості держ.реєстрації, Продовження, зміна та розірвання договорів.
— Управління договірними відносинами на підприємстві: різні строки оренди землі, продовження договорів та їх реєстрація.
— Вимоги до договорів оренди. Невідповідність договорів, їх ризики, захист.
— Які помилки допускаються найчастіше та як їх уникнути? Помилки, що призводять до визнання договору недійсним.
— Склад договору, відповідність законодавству: план, кадастровий план, акт визначення меж ділянки, акт прийому-передачі, проект відводу.
— Істотні умови: наслідки їх відсутності. Основні пункти та як вони мають бути сформульовані щоб уникнути спорів з орендодавцем.

— Типова форма: ризики та наслідки. Обов’язковість. Особливості застосування. Невід’ємні частини договору. Реєстрація. Основні вимоги. Зміни до типової форми договору оренди на підставі Постанови КМУ «Про внесення змін до деяких постанов КМУ» № 890.
— Відповідальність за невнесення орендної плати у встановлені строки – 100 розміру орендної плати. Як уникнути.
— Чи обов’язкова агрохімічна паспортизація земельних ділянок у зв’язку із змінами до Типової форми договору оренди.
— Договір оренди – як точка входу рейдерського захоплення. Які помилки допускаються найчастіше та як їх уникнути. Як виправити помилки.

— Строк чи термін дії: як не допустити помилки. Правила розрахунку строку дії договору: з моменту укладення чи держреєстрації (суд.практика). Як обійти мінімальний строк оренди для земель сільськогосподарського призначення?
— Додаткові умови. Порядок виплати орендної плати (додатковий захист орендаря). Можливість зібрати урожай (строк дії договору закінчився).
— Невід’ємні додатки: потрібні чи не потрібні. В яких випадках обов’язок виготовити додатки залишається, та як цього уникнути. Акт-приймання передачі земельної ділянки, як спосіб додаткового захисту при поновленні договору.
— Внесення змін до договору. Як можна оформити зміни до договору? Чи можна укласти новий договір оренди, якщо старий ще не закінчився. Як провести реєстрацію змін до договору оренди, який був укладений до та після 2013 року. Як укласти новий договір із спадкоємцем та не допустити «подвійної» реєстрації. Заміна сторони договору.

— Оренда земельних часток (паїв).
— Як легально використовувати (орендувати) землі, які передані громадянам (підприємствам) на праві постійного користування.
— Надання ділянок у спільну оренду.
— Узгодження меж ділянки.
— Зміна власника орендованих ділянок у зв’язку з розмежуванням земель. Вплив на договір оренди, його реєстрацію.
— Реєстрація договору, права оренди.
— Пролонгація (відновлення) договорів оренди. Ефективний захист права оренди.
— Що найчастіше стає підставою для оскарження договору оренди.

— Розірвання договору оренди, в т.ч. в односторонньому порядку. Судова практика по розірванню договорів оренди укладеними із фермерами, причини, проблеми та пропозиції щодо їх вирішення.
— Неврегульовані земельні питання. Проектні польові дороги. Захисні лісосмуги. Що робити, коли до вас прийшли з перевіркою? Законопроектні ініціативи, які покликані врегулювати ці питання.
— Орендна плата в 2020. Встановлення, порядок та підстави зміни (+ в односторонньому порядку).
— Розмір орендної плати: як правильно сформулювати, щоб не потрапити у пастку? Форми орендної плати. Грошова форма, як переважна:що це означає та чи можлива натуральна? Особливості сплати орендної плати за землі державної та комунальної власності.
— Індексація орендної плати та індексація нормативної грошової оцінки землі: як уникнути подвійної індексації.
— Відповідальність за несплату орендної плати. Перегляд орендної плати: умови та порядок.

3. Альтернативи орендним відносинам! Як швидше, простіше, дешевше?
— Сервітут: земельний та особистий. Порядок встановлення (в т.ч. в судовому порядку), дія, випадки припинення. Договір сервітуту. Права, що виникають в особи, в інтересах якої встановлено сервітут. Проблеми правового регулювання зем.сервітуту. Припинення сервітуту.
— Емфітевзис: право користування чужою земельною ділянкою для с/г потреб. Права та обов’язки сторін договору емфітевзису. Істотні умови договору. Особливості визначення виплат в договорі емфітевзису. Особливості договору емфітевзису для сільгосп потреб.

— Суперфіцій: право користування чужою земельною ділянкою для забудови. Підстави його виникнення / припинення. Договірна практика. Права та обов’язки сторін. Нові істотні умови договору. Правові наслідки припинення дії суперфіцію відносно подальшої долі зведених споруд.
— Сервітут, суперфіцій, емфітевзис. Їх встановлення на держ./комунальних землях. Укладання договорів. Держреєстрація.
— Інвестиційні договори.
— Договір спільної діяльності.
— Договір спільної обробки.
— Договір компенсації за користування земельною ділянкою – коли їм користуватись. Варіанти договірних конструкцій.
— Земельні ділянки в постійному користуванні: як оформити право. Чи успадковується постійне користування: нова судова практика.

4. Державна реєстрація прав на землю та нерухомість. Новий Закон! Нові зміни.
— Увага новинка! Запровадження механізму автоматичного обміну даними між Реєстром речових прав на нерухоме майно і Держгеокадастром, який унеможливлює реєстрацію подвійних договорів оренди землі. Що можна очікувати? Як діяти?
— Закон «Про держ. реєстрацію речових прав на нерухоме майно, їх обтяжень»: нові правили гри 2020! Колізії нового законодавства. Реєстрація заборони вчинення реєстраційних дій за заявою власника об’єкта нерухомого майна.

— Розширено перелік суб’єктів, які уповноважені реєструвати права на нерухоме майно, права оренди: до кого можна звертатися? Особливості держ. реєстрації речових прав, оренди через сільські, селищні, міські ради та районні державні адміністрації. Акредитовані суб’єкти.
— Які права визнаються дійсними? Чи потрібно їх перереєстровувати?
— Реєстрація прав на землю, права оренди (+ в скорочені строки)!
— Реєстрація оренди землі. Подовження договорів оренди землі.

5. Державний земельний кадастр: повноваження, функції, порядок ведення.
— реєстрація ділянок та обмежень використання – практичні питання.
6. Земельні торги (аукціони). Продаж земель Державної та Комунальної власності.

Блок №7. Агробізнес. Придбання / продаж та оцінка агробізнесу.

1. Сільськогосподарські землі (С/Г). Операції з земельними паями. Регулювання земельного банку.
— Придбання/продаж та оцінка агробізнесу: фактори, тенденції, на що звернути увагу!
— Фермерські господарства: практичні рекомендації (статут, землі постійного користування, оренда землі на засновнику ФГ).
— Нові вимоги до створення ФГ, отримання прав на землю. Нюанси правового статусу. Особливості оформлення та переоформлення ділянок, наданих для ведення ФГ. Що таке сімейне ФГ? Надання ділянок для ФГ із земель державної та комунальної власності: новинки та обмеження. Розпаювання землі між членами ФГ.
— Земельний банк. Помилки при розширенні земельного банку чи захисту від дій конкурентів. Що робити?

— Набір землі на фермера. На що звернути увагу? Порядок, строк протягом якого можна набирати землю в оренду, кількість земельних ділянок (скільки можна, обмеження). Інформаційні бази для отримання інформації про вільні землі. Чи існують обмеження в територіальному наборі земель (в межах району, області, України)
— Набуття права власності на землі СГ призначення: законні механізми. Довічне та постійне користування, оренда: особливості оформлення, використання, реєстрації та спадкування. Що зробити для запобігання втрати землі, наданої для створення ФГ. Як повернути землю, втрачену фермером.Особливості використання землі членів ФГ.
— Обмін земельними ділянками. На що звернути увагу щоб не позбутися права власності?

— Подвійна реєстрація права оренди (договорів оренди): що робити? Як захистити себе щоб уникнути подвійних реєстрацій?
— Відумерла спадщина. Питання вирішено? Проблеми зі спадкоємцями. Управління землями померлих. Оформлення.
— Найпоширеніші помилки в договорі оренди землі, які можуть призвести до втрати земельного банку. На що звернути увагу?
— Поновлення договорів оренди землі – механізм, форми документів, реєстрація речового права. Як не втратити земельний банк? Як захиститися від недобросовісних дій конкурентів? Як боротися з недобросовісними конкурентами?
— Зміна власника орендованих ділянок (смерть орендодавця): вплив на договір оренди та реєстрацію.
— Поради для уникнення ризиків втрати врожаю через сумнівні дії правоохоронних органів.

2. Пайове майно колишніх КСП. Благо чи спосіб отримання контролю над підприємством.
— Земля під пайовим майном колишніх КСП. Що сталося із землею після розпаювання? Як набути у власність ділянки під пайовим майном.
— Як набути право власності на землю під господарськими будівлями та дворами колишнього КСП?
— Процедура оформлення пайового майна. З чого почати? На що звернути особливу увагу щоб уникнути судових спорів? Покроковий алгоритм оформлення пайового манна. Порушення переважного права на купівлю майнових сертифікатів – що робити та можливі наслідки.
— Паї. Операції з земельними паями. Невитребувані, нерозподілені, не оформлені. Процедура трансформації земельної частки (паю) в земельну ділянку. Особливості використання земельних паїв на меліорованих землях та багаторічних насадженнях.

3. Земельні спори 2019+2020! Коментар судової та господарської практики.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...


Шевченко Олександр
OK
Шевченко Олександр

Координатор заходу

Пов'язані заходи
Публікації експертного блогу Відповіді на всі Ваші питання

MARMAER

Семінари, Вебінари, Онлайн-курси, Конференції – навчання для фінансистів, бухгалтерів, юристів і керівників.

ЧИТАЙТЕ НАС НА ПОШТІ

МИ ПРИЙМАЄМО ДО ОПЛАТИ

liqpay