Консультаційні Семінари

Позвоните нам:

+38 (067) 318-23-78
Главная / Семинары / Земельні відносини (Оренда землі ) 2020 — проекти законів України № 2178-10, №2195, Зняття мораторію, Відкриття Ринку землі, Купівля — Продаж, Оренда, Суборенда землі
Докладчики

Цена

3750 ₴
В стоимость включено - участие, методические материалы, консультации докладчиков, кофе-брейки, обед в ресторане, сертификат.

Скидка:

2 участника – 5%, 3 участника – 10%, скидка при регистрации с сайта 3%, скидки для постоянных клиентов.
Зарегистрироваться Скачать программу
Количество участников
  • оплата по счету, предоставляем, документы для бухгалтерии (счет, регистрационные документы, акты выполненных работ).

  • оплата в день проведения мероприятия при регистрации, предоставляем, все необходимые документы для бухгалтерии.

  • оплата банковской картой VISA, MasterCard c помощью сервиса моментальных платежей Liqpay

грн.

Чому Вам варто відвідати наш семінар? Відкриття ринку землі (Проект закону України № 2178-10), Нова система управління земельними ресурсам (Проект закону України №2194), Проведення земельних торгів (Проект закону України №2195). Готуємось вже зараз!. Колективна власність та масиви сільгоспземель. Договори оренди землі 2020: особливості, істотні умови, внесення змін та розірвання. Передача земель у власність громад з січня 2020 році. Перспективні зміни. Набуття прав на землю (Користування, Власність). Укладання договорів.

Оренда землі (суборенда). Новели договору оренди землі сільськогосподарського призначення у 2020 році. Державна реєстрація прав на землю та нерухомість. Державний земельний кадастр (ДЗК): Повноваження, Функції, Порядок ведення, Зміни. Плата за землю — від нарахування до сплати. Земельні торги (аукціони). Продаж земель Державної та Комунальної власності. Цільове призначення (ЦП): встановлення та зміна. Особливо цінні землі — землі житлової та громадської забудови, енергетики, транспорту, зв’язку, промисловості, оборони. Готуємось до кардинальних змін. Земля для будівництва. Захист від рейдерських атак. Придбання / продаж та оцінка агробізнесу. Регулювання земельного банку. Розпайоване майно КСП – оформлюємо права, Земельні Спори 2020.

Програма конференції:
ДЕНЬ №1:

Блок №1. Земельна реформа — суттєві зміни в земельному законодавстві. Зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення та запуск ринку сільгоспземель в 2020. Ринок землі. Ключові зміни для аграріїв.

1. Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.
— Що очікувати в 2020? Як підготуватися (практичні рекомендації) до відкритого ринку землі? Що треба зробити ВЖЕ!
— Договори оренди, що вже укладені. Масове розірвання договорів! Викуп чи перекуп землі?!
— Переважне право на придбання землі. Які умови точно повинні бути в договорі оренди, а яких не бути. Орендар матиме переважне право купівлі орендованої ділянки, проте, орендодавець може продати ділянку і третій особі.
— Право постійного користування слід переоформити до 1 січня 2021 року. Позиція касаційного суду щодо переоформлення. Чи є механізми? Приватизація? Відсутність спадкування в Законі «Про ринок».
— Що буде з Договорами оренди та емфітевзису, які укладені до старту ринку?
— Міна земельними ділянками, як спосіб обходу мораторію: можна чи не можна? Позиція Верховного суду. Свіжа практика.

2. Як не втратити існуючий земельний банк! Найбільша зона ризику: малий та середній фермер. Ризики великих агрохолдингів! Втрата земельного банку та переділ ринку.
— Вартість землі після відміни мораторію? Реалістичність прогнозів $2000-6000/гектар.
— Рішення ЄСПЛ. Мораторій порушує права людини. 1 рік минув на врегулювання обігу землі. Рішення Верховного Суду. МВФ.
— Продають все?! Землі державної та комунальної власності. (п. 15 «Перехідних положень» Земельного кодексу).

Блок №2. Проект Закону № 2178-10 про відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення з 01.10.2020.

1. Як підготуватися до відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення?
— Хто буде мати право на купівлю? Громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року;
— Встановлюється правило, за яким до 1 січня 2024 року не допускається набуття юридичними особами, бенефіціарним власником (контролером) яких є іноземці.
— Обмеження по площі “в одні руки”. Встановлюється обмеження на сукупну площу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, яка може перебувати у власності громадянина та юридичної особи, та пов’язаних з нею осіб.
— Обмеження не допускають набуття у власність більше 8% сільськогосподарських земель області, 0,5% сільськогосподарських земель України, не більше 35% сільхоз земель в межах територіальної громади;
— Встановлюється мінімальна стартова ціна продажу земельних ділянок державної та комунальної власності на земельних торгах на рівні не нижче нормативної грошової оцінки;

2. Що буде з діючими договорами оренди? Забезпечується переважне право орендаря на купівлю земельної ділянки;
— Передбачається обов’язок державного реєстратора вносити інформацію про ціну (вартість) речових прав, в тому числі прав користування, до Реєстру речових прав;
— Забезпечується право громадян на викуп земельних ділянок для ведення селянського (фермерського) господарства, які їм належать на праві постійного користування та права довічного успадкованого володіння.
— Пошук джерел отримання фінансів для купівлі землі. Чи розраховувати фермерам та власникам ОСГ на державну підтримку в 2020 році? Компенсація відсотків? Як отримати банківський кредит для придбання землі? Проблеми з банками, вимоги до позичальника, страхування ризиків та оцінка землі як застави?

Блок №3. Нова система управління земельними ресурсам та проведення земельних торгів. Проекти Законів №2194, №2195. Готуємось вже зараз!

1. Реформування системи управління земельними ресурсам — Проект Закону України №2194 від 1 жовтня 2019 р.
— Скасовуються зайві дозволи та дублювання процедур перевірки документації із землеустрою;
— Запроваджується незалежний контроль документації із землеустрою через громадську експертизу або рецензування;
— Надання відомостей документації із землеустрою статусу публічних, відкритих та загальнодоступних даних;
— Інтегрується та уніфікується землевпорядна, топографо-геодезична та картографічна діяльність;
— Запроваджується страхування професійної відповідальності виконавців робіт із землеустрою як альтернативи державному контролю;
— Зменшується вартість робіт та тривалість часу, що витрачається на виконання процедур, пов’язаних з проведенням землеустрою;

2. Проведення земельних торгів по новому — Проект Закону №2195 від 01.10.2019.
— Продаж земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них обов’язково через електронні аукціони в електронній торговій системі;
— Укладання договору з оператором електронного майданчика
— Скасовується право організатора земельних торгів визначати перелік земельних ділянок державної чи комунальної власності та/або прав на них, які виставляються на земельні торги окремими лотами;
— Проведення земельних торгів здійснюється за рішенням організатора земельних торгів (ОМС);
— Рішення обов’язково передбачає стартову ціну лоту, строк, уповноважену особу на укладання відповідного договору та інші умови користування земельною ділянкою;

— Зміна розміру реєстраційного та гарантійного внеску (не може становити менше 30 % стартової ціни продажу земельної ділянки або стартового розміру річної плати за користування земельною ділянкою (у разі продажу прав на земельну ділянку (оренди, суперфіцію, емфітевзису));
— Один лот складається виключно з однієї земельної ділянки або прав на неї;
— Встановлюється обов’язок ради (організатору) земельних торгів після проведення торгів публікувати в електронній торговій системі підписаний протокол про результати торгів, договір купівлі-продажу земельної ділянки, або прав на неї та відомості про здійснення переможцем торгів оплати за придбаний лот.

Блок №4. Закон про колективну власність та масиви сільгоспземель з 01.01.2019 р. Які його наслідки для агросектору?

1. Інвентаризація масиву земель, Оренда польових доріг, Оренда лісосмуг, Невитребувані та нерозподілені паї, Істотна частина, Обмін, Обмежений емфітевзис та суперфіцій, Колективні землі, Видача державних актів.
— Яким чином відбуватиметься формування масиву земель сільськогосподарського призначення та його реєстрація у Державному земельному кадастрі?
— Чи є обґрунтованим запровадження в українське законодавство такого поняття? Яким чином відбуватиметься оформлення обміну прав на користування земельними ділянками в межах масиву? Чи не суперечить такий правовий механізм інтересам власника земельної ділянки, орендар якого обміняв право на користування земельною ділянкою?
— Які можливості щодо консолідації земельного масиву надані великим орендарям землі? Чи гарантує Закон № 2498-VIII захист прав дрібних землевласників та орендарів у процесі формування цілісного земельного масиву?

— Чи сприятимуть нові правила використання земельних ділянок між польовими дорогами зменшенню кількості суперечок між власниками (орендарями) земельних ділянок одного масиву?
— Чи сприятиме новий правовий статус полезахисних лісових смуг їх збереженню та належному утриманню? Які заходи щодо покращення стану меліоративних систем передбачає Закон 2498-VIII?
— Яким чином вирішується питання колективної власності на землю? Чи передбачається скасування колективної власності на землю? Чи передбачено автоматичний перехід у комунальну власність земель колективних сільськогосподарських підприємств?
— Завершення багаторічного процесу розподілу земель колективної власності між власниками земельних часток (паїв)? Які часові межі встановлено для остаточного розпаювання колективних земель?
— Доля невитребуваних земельних часток (паїв)? Який граничний строк оформлення права власності на земельну частку (пай)? Чи можна говорити про зникнення категорії земельних часток (паїв) після 2025 року?

Блок №5. Договори оренди землі 2020: особливості, істотні умови, внесення змін та розірвання.

1. Правила оформлення договорів оренди землі.
— Нові вимоги до договору оренди землі.
— типова форма договору оренди – підводне каміння! Як діяти у зв’язку із відміною істотних умов договорів оренди та додатків?

2. Зміни до Типового договору оренди с/г земель. Строк договору встановлено 7 років min.
— Основні умови договору оренди, що варто залишити, а що виключити з договору оренди?
— Найпоширеніші помилки в договорі оренди землі – на що звернути увагу?
— Акт приймання-передачі земельної ділянки – ризики його відсутності.
— Нові правила оформлення: вимоги та спрощення.

— Новинки судової практики ВСУ в питаннях оренди землі та інших питаннях.
— Договір емфітевзису – альтернатива договору оренди, його переваги та недоліки.
— Переважне право на поновлення договору оренди землі.
— Умови, за яких виникає переважне право. Як підготуватися до поновлення договорів завчасно?
— Виключний перелік підстав відмови. Алгоритм дій орендаря для реалізації переважного права.
— «Мовчазна згода». Автоматичне поновлення.
— Порушення орендодавцем переважного права + Захист прав орендаря!
— Як уникнути розірвання договору оренди?

3. Найпоширеніші помилки при розширенні земельного банку чи захисту від дій конкурентів.
— Подвійна реєстрація. Що робити?
— Переважне право на поновлення договору оренди. Що робити, якщо Ваше право порушено?

4. Пайове майно колишніх КСП: благо чи спосіб отримання контролю над підприємством. Як набути у власність?
— Що таке «пайове майно» та чому саме зараз важливо займатися процесом оформлення?
— Покроковий алгоритм викупу та оформлення у власність пайового майна. Процедура оформлення.
— Як не допустити фатальних помилок? Помилки та як їх уникнути. На що необхідно звернути увагу в процесі оформлення «пайового майна».
— Оформлення майна, як передумова отримати землю під ним у власність.
— Порушення переважного права купівлі Майнових сертифікатів: наслідки та як обійти.
— Порядок виділення майна в натурі та оформлення права власності на нерухоме майно.
— Порядок проведення загальних зборів співвласників та прийняття рішення щодо виділення майна в натурі.

— Що робити, якщо є підприємство-правонаступник КСП.
— Недоліки чинного законодавства щодо оформлення пайового майна.
— Як уникнути оскарження права власності на майно в майбутньому?
— Які документи необхідні для оформлення права власності на нерухоме майно?

5. Земля під пайовим майном колишніх КСП. Що сталося із землею після розпаювання? Як набути у власність ділянки під пайовим майном.
6. Удосконалення правових механізмів щодо відносин с/г землекористування та власності.

7. Електронні земельні торги 2020! Прийнято Закон «Про внесення змін до Земельного кодексу щодо проведення земельних торгів».
8. Новинки судової практики ВСУ 2020 (оренда землі та інше). Що потрібно знати щоб себе захистити?
— Істотні умови договору та наслідки їх відсутності.
— Право на посіви у випадку визнання недійсним договору оренди землі.

9. Судова практика з питань: Переходу прав на земельну ділянку у разі укладення договорів купівлі-продажу/оренди нерухомого майна; Відшкодування за користування земельною ділянкою без правовстановлюючих документів; Договорів оренди земельних ділянок: укладення, поновлення, розірвання.
10. Плата за землю 2020. Адміністрування обов’язкових «земельних» платежів.
11. штрафні санкції за порушення земельного законодавства!
12. Штрафи за фактичне використання ділянки. Шкода (збитки), завдані самовільним використанням земельної ділянки. Зміна судової практики Верховного суду.

Блок №6. Передача земель у власність громад в 2020 році. Перспективні зміни.

1. Невитребувані паї та нерозподілені земельні ділянки.
— Важливі зміни, нові поняття та порядок оформлення, перехідний період для оформлення землі.
— Коли завершиться паювання?
— Неоформлений спадок.
2. Проектні польові дороги, лісосмуги, «шахматка», меліоративні землі… – оренда.
— Нове правове регулювання! Хто буде власником та як отримати в оренду ці землі, які можуть бути підводні камені.
— Вирішення проблеми «шахматки» на полі: як законно оформити обмін земельними ділянками.
3. Переважне право оренди решти земель земельного масиву: що таке земельний масив, хто буде мати переважне право та як його реалізувати.

4. Обмін ділянками в масиві земель сільськогосподарського призначення.
— Консолідація земель через міну.
— Процедура обміну орендованих земель.
— Чи працюватиме міна для власників земельних ділянок.
— Обмін земель та мораторій.
— Міна приватних земель на державні/комунальні.

5. Прощавай колгосп! Землі колективної власності (доля вирішена?)
— Чи порушує новий Закон права власників земельних часток?
— Коли і як колективні землі стануть комунальними?
— Проектні (польові) дороги: проблеми використання.
— Передача повноважень до органів місцевого самоврядування.
— Які землі можна допаювати, а які переходять у комунальну власність. Порядок оформлення земель колективної власності

6. Нові преференції для сімейних фермерських господарств.
7. Зміни до законодавства щодо сервітуту на землях, які підлягають меліорації: до чого готуватися та як захиститися.
— Сервітут на право розміщення (переміщення, пересування) об’єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем
8. Розширення поняття сільськогосподарський товаровиробник для цілей застосування спрощеної системи оподаткування (включення фізичних осіб-підприємців фермерів).
— Хто може претендувати на сплату єдиного податку 4 групи.
— Порядок реєстрації та критерії для сімейних фермерських господарств.

9. Реєстрація речових прав. Які зміни передбачаються в законодавстві?
10. ДЗК. Зміни до законодавства щодо виправлення помилок в ДЗК та інвентаризації земельних масивів
11. Новий порядок НГО з 17.07.2019р! Зміни до законодавства щодо порядку проведення нормативної грошової оцінки землі.
— Плата за користування може збільшитись з 20% до 300%!
12. Аграрне рейдерство: наскільки новий закон зменшить ризики рейдерських атак для аграріїв? Антирейдерський закон. Що нового? Як захистити права власності на нерухомість?

Блок №7. Набуття прав на землю (Користування, Власність). Укладання договорів. Їх обтяжень. Правовстановлюючі документи: підготовка та порядок укладання.

— Право власності на землю в 2020 році
— Право оренди (суборенди).
— Постійне користування землею.
— Поділ, виділ, об’єднання земельних ділянок. Нові зміни законодавства у сфері землеустрою.
— Державні акти на право власності на ділянку та на право постійного користування: чинність та використання. Що робити з держактами? Виправлення помилок, допущених у раніше виданих Державних актах.
— Проблеми відчуження земельних ділянок, право на які засвідчене старими держактами (спадкоємство, реєстрація і т.п.).
— Припинення прав на земельні ділянки.
— Припинення користування земельною ділянкою: як здійснити?

Блок №8. Оренда землі (суборенда) в 2020. Управління орендованими землями. Правила оренди землі в Україні: хто та що може передавати в оренду. Як ще залізобетонно оформити?

— Оренда землі: можливості, заборони, обмеження.
— Наслідки перевищення орендних обмежень, встановлених ПКУ.
— Реєстрація права оренди землі, договорів оренди.
— Нюанси оренди земель різного цільового призначення (ЦП).
— Обмеження на земельну ділянку. Встановлення, зняття, реєстрація обмежень на ділянку. Реєстрація обтяжень.
— Оренда землі (паїв) та невитребуваних паїв. Хто може розпоряджатися такими землями. Обов’язкові умови договору. Реєстрація.
— Оренда землі — право продажу оренди земель с/г призначення і його реалізація на практиці. Обмеження. Моделі, які можна використовувати.

Тема №9. Договір Оренди землі — рекомендований шаблон договору оренди! Новели договору оренди землі сільськогосподарського призначення у 2020 році. Рекомендований шаблон договору оренди землі.

1. Як уникнути дострокового припинення договору?
— Перевірка договорів оренди: організація та результат.
— Укладення. Особливості державної реєстрації. Продовження, зміна та розірвання договорів.
— Перелік документів, які необхідно перевірити перед заповненням договору та інших документів
— Управління договірними відносинами на підприємстві: різні строки оренди землі, продовження договорів та їх реєстрація.

— Вимоги до договорів оренди. Невідповідність договорів, їх ризики, захист.
— Які помилки допускаються найчастіше та як їх уникнути? Помилки, що призводять до визнання договору недійсним.
— Склад договору, відповідність законодавству: план, кадастровий план, акт визначення меж ділянки, акт прийому-передачі, проект відводу.
— Істотні умови: наслідки їх відсутності. Основні пункти та як вони мають бути сформульовані щоб уникнути спорів з орендодавцем.

— Типова форма: ризики та наслідки. Обов’язковість. Особливості застосування. Невід’ємні частини договору. Реєстрація.
— Строк чи термін дії: як не допустити помилки. Правила розрахунку строку дії договору: з моменту укладення чи державної реєстрації (судова практика). Як обійти мінімальний строк оренди для земель сільськогосподарського призначення?
— Оренда землі в Україні: правові засади
— Оренда землі (Додаткові умови). Порядок виплати орендної плати (додатковий захист орендаря). Можливість зібрати урожай (строк дії договору закінчився).
— Невід’ємні додатки: потрібні чи не потрібні. В яких випадках обов’язок виготовити додатки залишається, та як цього уникнути.

2. Акт-приймання передачі земельної ділянки, як спосіб додаткового захисту при поновленні договору.
— Внесення змін до договору. Як можна оформити зміни до договору? Чи можна укласти новий договір оренди, якщо старий ще не закінчився. Як провести реєстрацію змін до договору оренди, який був укладений до та після 2013 року. Як укласти новий договір із спадкоємцем та не допустити «подвійної» реєстрації. Заміна сторони договору.
— Оренда землі та земельних часток (паїв).
— Як легально використовувати (орендувати) землі, які передані громадянам (підприємствам) на праві постійного користування.
— Надання ділянок у спільну оренду землі.

— Узгодження меж ділянки.
— Зміна власника орендованих ділянок у зв’язку з розмежуванням земель. Вплив на договір оренди, його реєстрацію.
— Реєстрація договору, права оренди.
— Оренда землі сільськогосподарського призначення.

— Пролонгація (відновлення) договорів оренди. Ефективний захист права оренди.
— Що найчастіше стає підставою для оскарження договору оренди.
— Розірвання договору оренди, в т.ч. в односторонньому порядку.

3. Судова практика по розірванню договорів оренди укладеними із фермерами, причини, проблеми та пропозиції щодо їх вирішення.
— Не врегульовані земельні питання. Проектні польові дороги. Захисні лісосмуги. Що робити, коли до вас прийшли з перевіркою? Законопроектні ініціативи, які покликані врегулювати ці питання.
— Орендна плата в 2020. Встановлення, порядок та підстави зміни (+ в односторонньому порядку).
— Форми орендної плати. Як правильно сформулювати розмір орендної плати щоб не потрапити у пастку. Грошова форма, як переважна: що це означає та чи можлива натуральна? Особливості сплати орендної плати за землі державної та комунальної власності.

— Індексація орендної плати та індексація нормативної грошової оцінки землі: як уникнути подвійної індексації.
— Відповідальність за несплату орендної плати.
— Перегляд орендної плати: умови та порядок.

Блок №10. Альтернативи орендним відносинам. Як швидше, простіше, дешевше, безпечніше?

1. Сервітут: земельний та особистий. Порядок встановлення (в т.ч. в судовому порядку), дія, випадки припинення. Договір сервітуту.
— Права, що виникають в особи, в інтересах якої встановлено сервітут. Проблеми правового регулювання земельного сервітуту. Припинення сервітуту.
2. Емфітевзис: право користування чужою земельною ділянкою для с/г потреб. Права та обов’язки сторін договору емфітевзису. Істотні умови договору. Особливості визначення виплат в договорі емфітевзису. Особливості договору емфітевзису для сільгосп потреб.

3. Суперфіцій: право користування чужою земельною ділянкою для забудови. Підстави його виникнення / припинення. Договірна практика. Права та обов’язки сторін. Нові істотні умови договору. Правові наслідки припинення дії суперфіцію відносно подальшої долі зведених споруд.

4. Сервітут, суперфіцій, емфітевзис. Їх встановлення на держ./комунальних землях. Укладання договорів. Держреєстрація.
— Інвестиційні договори. Договір спільної діяльності. Договір спільної обробки. Договір компенсації за користування земельною ділянкою — коли їм користуватись. Варіанти договірних конструкцій.
5. Земельні ділянки в постійному користуванні: як оформити право. Нова судова практика.

Блок №11. Державна реєстрація прав на землю та нерухомість. Новий закон! Аналіз змін. На що звернути увагу?

1. Створення Реєстру об’єктів нерухомого майна з 22.06.2019р. Постанова КМУ №484. Порядок ведення Реєстру.
— Нова процедура технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна. Наказ Мінрегіону №186 «Про внесення змін до Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна».

2. Запровадження механізму автоматичного обміну даними між Реєстром речових прав на нерухоме майно і Держгеокадастром, який унеможливлює реєстрацію подвійних договорів оренди землі. Що можна очікувати? Як діяти?
— Закон «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно, їх обтяжень». Колізії нового законодавства. Реєстрація заборони вчинення реєстраційних дій за заявою власника об’єкта нерухомого майна.
— Розширено перелік суб’єктів, які уповноважені реєструвати права на нерухоме майно, права оренди: до кого можна звертатися? Особливості держ. реєстрації речових прав, оренди через сільські, селищні, міські ради та районні державні адміністрації. Акредитовані суб’єкти.
— Які права визнаються дійсними? Чи потрібно їх перереєстровувати?

3. Реєстрація прав на землю, Права оренди.
4. Реєстрація прав на землю. Порядок, строки. Функції держ.реєстратора.
— Нові вимоги до місця реєстрації речових прав: розширено принцип екстериторіальності.
— Які документи (повний пакет) необхідні для державної реєстрації права на землю.
— Новинки процедурних моментів реєстрації. Як уникнути відмови?
— Право власності на землю (земельну ділянку). Реєстрація та оформлення у 2020 році:
— При приватизації ділянки із земель державної та комунальної власності;
— на підставі договору;
— на підставі свідоцтва про спадщину. Переоформлення прав на земельну ділянку при «відумерлій» спадщині.

5. Державна реєстрація прав на ділянку та об’єкт нерухомості. Ділянка не оформлена, а нерухоме майно відчужується. Дії?
— Спадкодавець не отримав правовстановлюючого документу на землю? Можливість успадкування земельної ділянки без суду. Державна реєстрація прав власності на земельну ділянку і нерухомість за спадкодавцем.

6. Реєстрація оренди землі. Подовження договорів оренди землі.
— Реєстрація прав за новим договором оренди землі;
— Внесення відомостей до реєстру прав про існуючий договір оренди землі;
— Як діяти, коли договори оренди земельних ділянок були оформлені у минулі періоди;
— Особливості реєстрації доповнень та змін до договорів оренди, суборенди, договорів оренди без кадастрових номерів;

— Внесення відомостей до Державного реєстру прав про продовження (поновлення) договору оренди землі;
— Реєстрація прав оренди на декілька земельних ділянок за одним договором;
— Реєстрація земельного сервітуту.
— Відумерла спадщина. Реєстрація прав оренди на земельні ділянки, які входять до складу відумерлої спадщини. Припинення прав оренди.
— Невитребувані паї – невже проблема вирішена? Нові вимоги до державної реєстрації невитребуваних паїв (нерозподілених зем.ділянок). Чи можливо буде зареєструвати право оренди на невитребувані паї?
— Реєстрація прав у разі поділу, виділу, об’єднання земельної ділянки. Процедура та необхідні документи.
— Реєстрація права сервітуту, емфітевзису чи суперфіцію на земельну ділянку.
— Проблеми реєстрації. Виникнення права державної, комунальної власності, відсутність даних про ділянку, помилки у даних.

— Відмова у державній реєстрації прав на земельну ділянку. Підстави відмови.
— Скасування державної реєстрації прав. Якщо судом скасовано державний акт, як зареєструвати припинення прав?
— Оскарження. Безкарність дій / бездіяльності держ.реєстраторів закінчується! Як уникнути відмови в держреєстрації права оренди? Як притягнути до відповідальності. Як стягнути шкоду з держ.реєстратора у зв’язку із незаконними діями / бездіяльністю?
— Державна Реєстрація прав на землю та нерухомість. Їх обтяжень. Нові правили гри!
— Запровадження механізму автоматичного обміну даними між Реєстром речових прав на нерухоме майно і Держгеокадастром, який унеможливлює реєстрацію подвійних договорів оренди землі.
— Новий порядок проведення інвентаризації земель. Постанова КМУ № 476 від 5.06.2019р.

Блок №12. Державний земельний кадастр (ДЗК): Повноваження, Функції, Порядок ведення: зміни з 19.03.2019. Реєстрація ділянок та обмежень використання – практичні питання.

1. Передача функцій ДЗК до інших органів. Інтеграція з Держреєстром прав, інформаційними системами та ін.
— Доступ до ДЗК. Доступ банкам, нотаріусам, землевпорядникам. Витяги з ДЗК. Довідки про наявність (відсутність) ділянок. Публічна кадастрова карта. Яку інформацію можемо отримати з публічної кадастрової карти?
— Пошук ділянок для придбання, оренди: с/г призначення, житлової забудови, комерційного призначення, промисловості.
— Формування земельної ділянки – оновлені процедури відповідно до змін в законодавстві в сфері землеустрою. Коли яку документацію розробляти?

2. Реєстрація земельної ділянки. Внесення відомостей до ДЗК.
— Реєстрація нової ділянки;
— Відновлення та встановлення меж ділянок в натурі;
— Поділ, об’єднання, виділ ділянок;
— Внесення відомостей до ДЗК у разі поділу чи об’єднання ділянок; про частини ділянок.
— Обмеження використання земельної ділянки (землі): внесення відомостей до ДЗК.
— Кадастровий номер. ДЗК та ділянки, у яких відсутні кадастровий номер. Помилка в кадастровому номері.

3. Помилки в ДЗК.
— Накладки земельних ділянок в ДЗК. Невідповідність площі. Помилки в документах на земельну ділянку. Що робити?
— Чи потрібно виготовляти технічну документацію та вносити зміни в ДЗК?
— Наслідки невідповідності інформації в правовстановлюючому документі інформації в ДЗК. Яка інформація буде мати пріоритет під час реєстрації?

4. Виправлення помилок у відомостях ДЗК.
— Технічні помилки у відомостях про ділянку. Помилки місця розташування, в координатах.
— Виправлення помилок в координатах масивів земель. Це як?
— Що означає «архівна земельна ділянка»? Чи можливо дістати земельну ділянку з архіву?

Блок №13. Плата за землю — від нарахування до сплати. Зміни ПКУ! Роз’яснення ДФС!

1. Всеукраїнська нормативна грошова оцінка: вплив на оподаткування земельним податком, єдиним податком четвертої групи, визначення розміру орендної плати за договорами оренди, суборенди, платежі за емфітевзисом.
2. Чи може суборенда бути меншою, ніж оренда? Суборенда державної, комунальної землі і ПДВ. Офіційна позиція ДФС щодо Всеукраїнської НГО. Листи ДФС. Отримання витягів НГО. В яких випадках не потрібно подавати в податкову витяг про НГО. Індексація НГО та індексація орендної плати: як не помилитися? Компетенція органів місцевого самоврядування по впровадженню НГО.

3. Огляд змін по земельному податку, що набрали чинності з 2020 року. Платники податку, об’єкт оподаткування. Оподаткування земель НГО, яких не проведена (в межах населених пунктів, за межами населених пунктів). Ставки податку: правильно застосовуємо! Зміна ставок протягом року. Оподаткування земель промисловості. Оподаткування земель зайнятих житловим фондом, будівель торгівлі. Лісові землі. С/г угіддя.

— Земельний податок за не оформлені землі під нерухомістю. Розрахунок податку для юридичних осіб та фізичних осіб. Пільги по земельному податку. Верховний суд. ставки орендної плати за держ. та комун. землі повинні відповідати пп. 288.5.1ПКУ. Та є підставою для перегляду розміру орендної плати. Сплата земельного податку в новому розмірі виникає незалежно від внесення змін до договору оренди. Аналіз суд. практики.

4. Єдиний податок 4 група. Підстави для непідтвердження статусу/відмови: алгоритм як протистояти. Розрахунок податку та строки подання уточнень без штрафів. Витяги про НГО: отримувати, чи ні? Визначення бази оподаткування. Розрахунок питомої ваги. Останні Листи ДФС щодо ЄП 4 група.

5. Акцизний Податок («Паливний» Акциз) — зміни та проблемні питання в ліцензуванні на виробництво, зберіганні, оптовій та роздрібній продажі пального. Законопроект від 25.10.2019 № 2317. Запропоновано внести зміни до ПКУ та ЗУ № 481 щодо покращення адміністрування акцизного податку.

ДЕНЬ №2:

Блок №1. Децентралізація 2020. Передача землі у власність об’єднаним територіальним громадам (ТГО). Нові великі зміни (пакетом). Судові новинки. Як працювати в 2020?

1. Врегулювання питання: проектних польових доріг, лісосмуг, земель колективної власності, шахматки;
2. Земельні сервітути для меліорації: що чекати.
3. Розпочався процес передачі землі поза межами населених пунктів у власність об’єднаним територіальним громадам.
4. Алгоритм передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад.

5. Структури Держгеокадастру позбавлені права одноосібно ухвалювати рішення щодо розпорядження землями поза межами населених пунктів – без згоди об’єднаних територіальних громад.
6. Контроль та порядок надання в оренду державних земель с/г призначення. Нові обмеження по виділенню, безкоштовній приватизації. Що очікувати та як це вплине на земельні відносини в Україні.
— Про переоформлення землі, коли переходить право на землю під забудовою (оренда землі, власність).
— Зміни Закону «Про фермерські господарства». Нові вимоги до створення ФГ, отримання прав на землю. Що таке сімейне ФГ?
7. Надання земельних ділянок для ведення фермерського господарства із земель державної та комунальної власності: новинки та обмеження.
— Порядок нормативної грошової оцінки земель с/г призначення (Наказ Мінагрополітики від 23.05.2017 № 262).
— Відумерла спадщина. Вирішення питання?

Блок №2. Контроль за використанням та охороною земель. Перевірки земельного законодавства – нова практика.

— Що та як перевіряють? Землі сільськогосподарського призначення та промисловості як об’єкт перевірок.
— Нові штрафні санкції. План контрою за використанням і охороною земель. Критерії ризиків.

Блок №3. Земельні торги (аукціони). Продаж земель Державної та Комунальної власності.

— Електронні земельні торги в 2020 році
— Детальний аналіз змін Закону «Про внесення змін до Земельного кодексу щодо проведення земельних торгів» (діє з 3.04.2016).
— Які землі можна отримати без аукціону?
— ВРУ обмежила можливість продажу / надання в користування землі без аукціону. Скорочено перелік підстав коли торги не проводяться.
— Необхідно проводити земельні торги у випадках: передачі громадянам земельних ділянок для ведення фермерського господарства, ведення ОСГ, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів, для городництва.

— Право оренди, емфітевзису, суперфіцію як предмет торгів. Коли права не виставляються на торги. Механізм перепродажу прав (оренди, суперфіцію, емфітевзису). Визначення умов оренди і суперфіцію для аукціону.
— Розробка містобудівного обґрунтування для земельних ділянок, що продаються під забудову.
— Критерії встановлення розміру орендної плати та плати за суперфіцій. Початкова вартість: нормативна чи експертна оцінка?
— Технічний паспорт зем.ділянки, яка виставляється на торги. Його підготовка.
— Торги. Правові передумови проведення земельних аукціонів. Опублікування інформації про торги. Визначення лотів. Порядок проведення торгів і правозастосовна практика. Повторні торги. Визнання торгів такими, що не відбулися. Вирішення спорів по результатам торгів.
— Витрати, понесені організатором або виконавцем торгів на підготовку лотів до проведення торгів, відшкодовуються переможцем торгів.

Блок №4. Цільове призначення (ЦП): встановлення та зміна. Невідповідність. Штрафи! Зміни.

— Цільове призначення і функціональне використання: вплив на оподаткування, способи зміни.
— Процедура та документальне оформлення. Нові законодавчі зміни.
— Зміна Цільового призначення (ЦП) земельних ділянок комунальної, державної власності, орендованих земель – механізми, практика, ризики. Особливості по деяких категоріях земель.
— Невідповідність цільового призначення (ЦП). Ризики. Штрафи!

Блок №5. Особливо цінні землі. Особливості набуття прав. Землі житлової та громадської забудови, енергетики, транспорту, зв’язку, промисловості, оборони в 2020 році. Чекаємо кардинальних змін!!!

1. Землі енергетики та зв’язку. Як укласти договір на наших умовах?
— Як простіше, швидше, дешевше? Н-д, встановлення сервітуту (замість оренди) для прокладки та встановлення ЛЕП тощо.
— Використання земель спеціального призначення. Реєстрація прав на ділянки спеціального призначення. Обмеження по суб’єктному складу.
— Реєстрація прав на земельні ділянки спеціального призначення. Проблемні питання.
— Встановлення сервітуту, права постійного користування.
— Порядок відводу земель в межах прибережно-захисних смуг.
— Землі промисловості. Інвентаризація земель промислових підприємств. Розміщення промислових об’єктів на с/г землях. Відшкодування збитків власникам та землекористувачам та втрат с/г, л/г-виробництва. Нюанси будівництва.
— Відведення нових земельних ділянок (в т.ч. під промислові цілі).

Блок №6. Нерухомість. Земля під об’єктами нерухомості. Земля для будівництва.

1. Поняття нерухомого майна (нерухомої речі, нерухомості): земельна ділянка, будинок, будівля, споруда.
— Квазі Нерухомість: поліпшення земельної ділянки, об’єкти незавершеного будівництва.
— Право власності на землю під об’єктами нерухомості. Підтвердження власності. Спільна власність на землю при спільній власності на нерухомість.
— Оформлення прав на землю під існуючими об’єктами: скільки і як.
— Отримання земельної ділянки під будівництво із земель державної та комунальної власності.
— Нові умови угод відносно відчуження нерухомості.
— Перехід права власності / оренди при переході права власності при будівництві.
— Визначення розміру ділянки та присвоєння кадастрового номеру при відчуженні частини об’єкту нерухомого майна.
— Отримання кадастрового номера при відчуженні частини (долі) нерухомості та нерухомості, яка є частиною іншого об’єкту (квартира, приміщення, офіс, паркомісце).
— Правові наслідки неоформленої землі під нерухомістю.

Блок №7. Сільськогосподарські Землі (С/Г). Операції з земельними паями.

1. Угоди з ділянками с/г призначення. Ризики дозволених операцій.
— Доручення, довіреність — законність застосування.
— Емфітевзис та оренда землі як альтернатива власності. Операції з паями.
— Міна чи обмін мораторних земель – визначаємося з термінами для практичної реалізації.
— Добровільна відмова від права власності в контексті зміни ЦП.
— Дарування. Успадкування.
— Інфраструктура на землях сільгосппризначення: створення та оформлення.
— Використання с/г земель для інших цілей, в т.ч. несільськогосподарських.
2. Будівництво на землях с/г призначення. Що можна будувати на сільгосп землях?
— Дозвільний алгоритм при забудові земельних ділянок с/г призначення. «Мораторій». Як впливає на можливість забудови. Операції з земельними ділянками на які мораторій не розповсюджується.

Блок №8. ВББ для Агробізнесу: Володій Бізнесом Безпечно! Захист від рейдерських атак.

1. Базові поняття безпеки володіння аграрним бізнесом:
— Оформлення прав акціонерів;
— Оформлення прав на активи підприємств;
— З чого почати, якщо на сьогодні не все ідеально. Стандартні та не очевидні засоби захисту рослин активів.
2. Основні ризики і тенденції заволодіння майном аграрних підприємств: деградація підходів і силові сценарії.
3. Якщо за вами слідкують, це не означає, що у вас параноя.
4. Що робити в разі, якщо все ж таки ваше підприємство стало об’єктом нападу.
5. Алгоритм захисту від РЕЙДЕРСЬКИХ АТАК в регіонах України! Офіційна версія та реальна ситуація.

Блок №9. Агробізнес. Придбання / продаж та оцінка агробізнесу. Регулювання земельного банку.

1. Набір земельного банку: на що звернути увагу? Інформаційні бази для отримання інформації про вільні землі.
2. Набір землі на фермера: порядок, строк протягом якого можна набирати землю в оренду, кількість земельних ділянок (скільки можна, обмеження). Чи існують обмеження в територіальному наборі земель (в межах району, області, України)
— Договірні альтернативи оренди землі: емфітевзис, суперфіцій. суборенда землі, договори обробітку землі, інвестиційні договори.
— Набуття права власності на землі сільськогосподарського призначення: законні механізми.
— Обмін земельними ділянками. На що звернути увагу щоб не позбутися права власності?
— Проблеми зі спадкоємцями. Управління землями померлих. Законодавчі ініціативи щодо оформлення відумерлої спадщини.
— Особливості використання польових доріг. Що робити щоб уникнути відповідальності?
— Процедура оформлення пайового майна. З чого почати? На що звернути особливу увагу щоб уникнути судових спорів? Покроковий алгоритм оформлення пайового манна. Порушення переважного права на купівлю майнових сертифікатів – що робити та можливі наслідки.
— Розпаювання земель КСП. Як набути право власності на землю під господарськими будівлями та дворами колишнього КСП?

3. Фермерські господарства: нові вимоги до створення фермерських господарств та набуття прав на земельні ділянки. Нюанси правового статусу. Особливості оформлення та переоформлення ділянок, наданих для ведення фермерського господарства.
— Паї. Операції з земельними паями. Невитребувані, нерозподілені, не оформлені. Процедура трансформації земельної частки (паю) в земельну ділянку. Особливості використання земельних паїв на меліорованих землях та багаторічних насадженнях.

4. Сівозміни. Проект сівозмін: «+» та «-» відсутності та наявності. Розробка, узгодження, затвердження і реалізація проектів — практичні питання. Як знизити вартість? Штрафи (адмін.відповідальність): за кожну ділянку окремо, чи 1 на господарство?
— Найпоширеніші помилки в договорі оренди землі – на що звернути увагу? Які можуть призвести до втрати земельного банку.
— Оренда землі державної та комунальної власності. Зміна правил проведення земельних торгів (аукціонів).
— Поновлення договорів оренди землі – механізм, форми документів, реєстрація речового права. Як не втратити земельний банк? Як захиститися від недобросовісних дій конкурентів? Як боротися з недобросовісними конкурентами?
— Зміна власника орендованих ділянок (смерть орендодавця): вплив на договір оренди та реєстрацію.
— Припинення речового права договорів оренди які укладені до 2013 року та закінчились після 2013 року – механізм дій в реєстраційній службі.
— Подвійна реєстрація права оренди (договорів оренди): що робити? Як захистити себе щоб уникнути подвійних реєстрацій?

Блок №10. Розпайоване майно КСП – оформлюємо права

1. Розпаювання фермерської землі: можна чи не можна?
— Земля під пайовим майном колишніх КСП.
— Як набути право власності на землю під господарськими будівлями та дворами колишнього КСП?
— Алгоритм викупу та оформлення у власність пайового майна. Процедура оформлення.
— Оформлення майна, як передумова отримати землю під ним у власність.
2. Порушення переважного права купівлі Майнових сертифікатів: наслідки та як обійти.
3. Порядок виділення майна в натурі та оформлення права власності на нерухоме майно.
— Порядок проведення загальних зборів співвласників та прийняття рішення щодо виділення майна в натурі.
4. Як уникнути оскарження права власності на майно в майбутньому?
— Документи які необхідні для оформлення права власності на нерухоме майно?

Блок №11. Земельні Спори 2020. Коментар Судової та Господарської Практики!

1. Ефективні способи захисту порушених прав в земельних правовідносинах.
— Оскарження актів органів місцевого самоврядування та державної виконавчої влади з питань передачі землі.

2. Юрисдикційні питання. Основні моменти, які є визначальними для встановлення юрисдикції.
— Особливості окремих категорій спорів. Питання, що виникають при об’єднанні позовних вимог. Питання, що виникають при оскарженні рішень СВП.

3. Укладення договору оренди земельної ділянки в судовому порядку.
— Приклади задоволення позовних вимог та розбір можливих підстав відмови у задоволенні відповідного позову.

4. Внесення змін до договору оренди земельної ділянки.
— Підстави та порядок внесення змін, зокрема, щодо розміру орендної плати. Нормативна грошова оцінка. Внесення змін до законодавства як підстава для внесення змін до договору. Визначення «додаткових» умов при внесенні змін до договору.
5. Поновлення договору оренди земельної ділянки.
— Набрання чинності договором оренди (відлік початку строку дії). Основні помилки, яких припускаються орендарі при вирішенні питання про поновлення договору оренди. «Поновлення» vs «переважне право на продовження» договору оренди. Зразок «задоволеного» позову про визнання укладеною додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки (поновлення договору в порядку ст. 33 ЗУ «Про оренду землі»).

6. Розірвання договору оренди земельної ділянки.
— «Невикористання» vs «використанням не за цільовим призначенням» vs «порушення режиму використання», «систематична несплата орендної плати», як підстави для розірвання договору. «Повернення» vs «зобов’язання повернути» земельну ділянку з оренди – ефективний спосіб захисту.

7. Визнання недійсним договору оренди земельної ділянки.
— Відсутність у договорі однієї з істотних умов. Невідповідність спірного договору Типовому договору оренди землі. Спори про визнання недійсними договорів оренди землі, які фактично виявляються неукладеними. Визнання недійсним припиненого договору оренди землі. Визнання недійсними окремих пунктів договорів оренди землі, зокрема, щодо узгодження сторонами розміру плати у разі, якщо відповідний договір не буде оформлено своєчасно.

8. Визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки.
— Відчуження ділянки, яке відбулось без волі власника, з порушенням «суспільного інтересу». Спори в порядку ЗУ «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» про визнання нікчемними договорів купівлі-продажу з огляду на продаж землі за цінами нижчими від звичайних.
9. Відшкодування шкоди за користування земельною ділянкою без правовстановлюючих документів.
— Розмежування застосування Постанови КМУ № 284 та Методики КМУ № 963.

10. Особливості застосування земельного законодавства під час переходу права власності на нерухоме майно.
— Перехід права на землю до нового власника нерухомості. перехід права оренди землі до нового власника нерухомості. перехід права власності на землю до нового власника нерухомості. “розірвання” vs «припинення» договору оренди землі, укладеного з попереднім власником нерухомості. Плата за землю при переході прав на нерухомість. Розмір ділянки що переходить до нового власника нерухомості. Наслідки визнання недійсним договору купівлі-продажу нерухомості (в контексті прав на земельну ділянку під такою нерухомістю).

11. Витребування земельної ділянки з незаконного володіння. «Негаторні» позови vs «віндикаційні» vs «кондикційні».
12. Позовна давність у земельних спорах. Початок перебігу ПД. Аналіз термінів «довідався» та «міг довідатися», що містяться в ст. 261 ЦК України. Початок перебігу позовної давності у спорах про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки.
— Позовна давність у спорах про витребування майна у порядку статті 388 ЦК України. Позовна давність по позовам прокурорів. «Поновлення» vs «визнання поважними причин пропуску» позовної давності. Застосування практики ЄСПЛ при вирішенні питання щодо застосування позовної давності.

13. Окремі питання сплати судового збору у земельних спорах.
— Аналіз постанови пленуму ВГСУ «Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин» № 6.
14. Застосування судами практики ЄСПЛ у земельних спорах.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...


Шевченко Олександр
OK
Шевченко Олександр

Координатор заходу

Связанные семинары
Экспертный блог Ответы на все Ваши вопросы

MARMAER

Семинары, тренинги, курсы, корпоративные тренинги, конференции – практические и интенсивные формы обучения для финансистов, юристов и руководителей.

ЧИТАЙТЕ НАС НА ПОЧТЕ

Мы принимаем к оплате: