Cемінари та Вебінари

Зателефонуйте нам:

+38 (067) 318-23-78 [Viber, Telegram]
Головна / Семинары / Рестарт реформи будівельної галузі “ДІАМ” (Одеса): Авторський семінар Сергієнко Олександра — ліквідація ДАБІ, ЄДЕССБ, ДІЯ, законопроекти та нові постанови, зміни в отриманні дозвільних документів, зміни в ліцензуванні, прийнятті в експлуатацію, порядку ведення контролю та нагляду.
ДОПОВІДАЧІ ЗАХОДУ
  • Екс-Начальник Управління дозвільних процедур Державної архітектурно-будівельної інспекції України, ДАБІ
Дата і час
  • Початок10:00 - 11 Чер 2021
  • Завершення17:00 - 11 Чер 2021
Реєстрація по телефону
Шевченко Олександр
Реєстрація через сайт
виберіть формат участі
3600
Кількість учасників
  • оплата по рахунку від юридичної особи, надаємо, документи для бухгалтерії (рахунок, реєстраційні документи, акти виконаних робіт).

  • оплата від фізичної особи в день проведення заходу при реєстрації, надаємо, всі необхідні документи для бухгалтерії.

  • оплата банківською карткою VISA, MasterCard за допомогою сервісу миттєвих платежів LiqPay, *Комісія 2,75% за платіж, надаємо, всі необхідні документи для бухгалтерії.

грн.

Чому Вам важливо відвідати семінар? Будівництво (Одеса): нові закони, постанови, розпорядження і накази, зміни в отриманні дозвільних документів, зміни в ліцензуванні, прийнятті в експлуатацію, порядку ведення контролю та нагляду. Ліквідація ДІМ та ДССМ та створення ДІАМ, повернення ліцензування, відновлення дії постанови КМУ № 553, нові критерії оцінювання ступіню ризику, введення чек-листів перевірки суб’єкта містобудування, функцінування ЄДЕССБ (чек-листи), Портал «ДІЯ»: робота в електронному кабінеті замовника та будівельні онлайн-послуги класів СС1, СС2, СС3, Новий реєстр будiвельної дiяльностi, нова процедура отримання дозвільних документів на будівництво, змін до порядку атестації виконавців робіт (послуг), нормування в будівництві, інженери-консультанти, визначення вартості будівництва, договри підряду, будівництво, реконструкція, перепланування.

Варіанти участі:

1. Участь в залі для конференцій.

Програма заходу:

Блок №1. Рестарт будівельної реформи 2021: ліквідація ДАБІ, зміни в отриманні дозвільних документів, зміни в ліцензуванні, прийнятті в експлуатацію, порядку ведення контролю та нагляду.

— ДАБІ продовжуватиме здійснювати повноваження та функції до завершення здійснення заходів з утворення ДІАМ: дозвільні та реєстраційні функції, контроль та нагляд (Закон №199-IX, № 218 та № 219, Постанова КМУ № 303, № 1340)

Тема №1. Постанова №1340: ліквідація ДІМ та ДССМ та створення Державної інспекції архітектури та містобудування України (ДІАМ).

1. ДІАМ: повноваження.

— ДІАМ проводить перевірки відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт вимогам будівельних норм, матеріалів, виробів і конструкцій, дотримання порядку обстеження та паспортизації об’єктів, ліцензійні умови (СС2) та (СС3), дотримання архітекторами, інженерами-проектувальниками, експертами, іншими відповідальними виконавцями вимог законодавства, законності рішень у сфері містобудівної діяльності, прийнятих об’єктами нагляду;
— ДІАМ видає обов’язкові до виконання приписи щодо: зупинення підготовчих та будівельних робіт, усунення порушень вимог законодавства об’єктами нагляду та ліцензійних умов (СС2), (СС3).
— ДІАМ скасовує чи зупиняє дію прийнятих об’єктами нагляду рішень, складає акти перевірок, розглядає в порядку нагляду рішення про скасування чи зупинення дії рішень, здійснює ліцензування, притягнення посадових осіб об’єктів нагляду до дисциплінарної відповідальності, забороняє експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, не прийнятих в експлуатацію.
— ітд

2. ДІАМ: постановою КМУ № 303 від 29 березня 2021 доповнено новими повноваженнями.

а. Ліцензування: до переліку органів ліцензування додано ДІАМ – щодо будівництва об’єктів, СС2, СС3.
б. ДІАМ: доповнені повноваження.
— виконання дозвільних та реєстраційних функцій у будівництві у визначених законодавством випадках.”;
— реєструє повідомлення про початок виконання підготовчих робіт, повідомлення про початок виконання будівельних робіт, здійснює внесення змін до них, а також скасовує право на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення;

— видає дозволи на виконання будівельних робіт, реєструє повідомлення про внесення змін до них, відмовляє у видачі таких дозволів, анулює дозволи на виконання будівельних робіт;
— приймає в установленому порядку в експлуатацію закінчені будівництвом об’єкти (видає сертифікати про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта або відмовляє в їх видачі, реєструє декларації про готовність об’єкта до експлуатації, внесення змін до них, а також повертає такі декларації та скасовує їх реєстрацію);

— розглядає в порядку нагляду рішення органів державного архітектурно-будівельного контролю про реєстрацію або повернення декларації про готовність об’єкта до експлуатації (без права реєстрації декларацій), рішення про видачу або анулювання дозволу на виконання будівельних робіт (без права видачі дозволу), рішення про відмову у видачі сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта (без права видачі сертифіката).

3. Концепція проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування державного регулювання у сфері містобудування» який забезпечить основу для роботи ДІАМ.

1. Державна реєстрація права на виконання підготовчих або будівельних робіт:
а. Для об’єктів класу наслідків СС1 дані для реєстрації права вносяться в електронній формі в ЄДЕСС або в паперовому вигляді через державних реєстраторів або нотаріусів.
б. Для об’єктів класу наслідків СС2, СС3 дані для реєстрації права вносяться в електронній формі в ЄДЕСС.

2. Система містобудівного контролю:
а. Розподіл повноважень щодо здійснення містобудівного контролю.
– ДІАМ: об’єкти СС3 та такі що становлять державну таємницю.
– юридичні особи: об’єкти СС1 нежитлові обєкти, СС2, СС3 окрім повноважень ДІАМ.
– органи місцевого самоврядування (ОМС): на контролі самочинне будівництво СС1, СС2, СС3.

б. Практичні питання:
— як буде реагувати держава на незаконні дії або бездіяльність місцевих органів?
— чи буде створена система досудового оскарження рішень органів місцевого самоврядування?

3. Система містобудівного нагляду:
а. Повноваження щодо здійснення містобудівного нагляду.
б. Міністерство розвитку громад та територій:
— Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ), уповноважені органи містобудування та архітектури, експертні організації.
— Юридичні особи, юридичні особи що надають технічні умови, відповідальні виконавці окремих видів робіт.
— Органи місцевого самоврядування (Державні реєстратори), проектні організації, саморегулівні організації.

4. Державна реєстрація прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів для об’єктів класу наслідків СС1, СС2, СС3:
а. Єдина державна електронна система у сфері будівництва
— Кваліфіковані електронні підписи: Замовник, генеральний проектувальник, генпідрядник, авторський нагляд
— Кваліфіковані електронні підписи: Технічний нагляд, технічний інвентаризації, суб’єкти що здійснює протипожежні роботи, інженер містобудівного контролю.

Результат: акт готовності об’єкта до експлуатації або реєстрація прийняття в експлуатацію.

5. Державна реєстрація прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів для об’єктів будівництва яких здійснювалось на підставі будівельного паспорту.

а. Заява про державну реєстрацію прийняття в експлуатацію закінченого будівництва об’єкту
— Державний реєстратор (ОМС)
— Нотаріус
Результат: реєстрація прийняття в експлуатацію або відмова у реєстрації прийняття в експлуатаці.

б. Або подання заяви через Єдину державна електронна система сфері будівництва
Результат: реєстрація прийняття в експлуатацію або автоматичне блокування реєстрація прийняття в експлуатацію.

Блок №2. Постанова КМУ від 29.03.2021 р. № 303: порядок та підстави проведення планових та позапланових перевірок держархбуд контролю, оскарження рішень, зміни в прийнятті в експлуатацію, розгляд звернень про порушення (фільтр скарг), професійна атестація, ліцензування, оплата штрафів, доповнено повноваження ДІАМу

1. Визначення об’єктів які підлягають плановій перевірці в автоматичному режимі через єдину електронну систему будівництва згідно ступеню ризику з використанням фото, аудіо- та відеотехніки.
2. Перелік питань перевірки інспектором для СС2, СС3.
3. Порядок та підстави для проведення планових та позапланових перевірок СС1, СС2, СС3
4. Утворення спеціальної комісіі щодо звернень у сфері містобудівної діяльності (фільтр скарг): запроваджується розгляд скарг на рішення органів держархбудконтролю про реєстрацію/повернення декларації, про видачу або анулювання дозволу на виконання буд робіт , відмову у видачі сертифіката ДІАМом в порядку нагляду (без права реєстрації декларації, без права видачі такого дозволу, сертифікату ), а також розгляд скарг ті інше.

5. Оскарження рішень органів архдержбудконтролю до ДІАМ у порядку нагляду (щодо реєстрації або повернення декларацій / про відмову у видачі сертифіката / про видачу або анулювання дозволу).
6. Прийняття в експлуатацію об’єктів категорії СС2 та СС3: у яких випадках проводиться огляд об’єкту?
7. Професійна атестація: скасовано необхідність проведення професійної атестації таких відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг) як – виконавець робіт (виконроб), головний державний інспектор, головний інспектор будівельного нагляду та інші посадові особи, які виконують функції із здійснення державного архітектурно-будівельного контролю.
8. Штрафы

Блок №3. Портал «ДІЯ»: робота в електронному кабінеті замовника та будівельні онлайн-послуги класів СС1, СС2, СС3

1.Повідомлення про початок підготовчих робіт
2. Повідомлення про початок виконання будівельних робіт на підставі будпаспорта
3. Декларація про готовність об’єкта до експлуатації на підставі будпаспорта
4. Дозвіл на виконання будівельних робіт (розбір практичних питань):
— замовники будівництва
— перелік об’єктів, що входять до складу забудови
— додатки до заяви
— генеральний план, план поверхів, фасадів, інженерних систем, розрахунок класу наслідків
— фотокопія договору підряду на виконання будівельних робіт завірена замовником.
— документи про призначення відповідального виконавця будівельних робіт
— фотокопія договору підряду на здійснення технічного нагляду завірена замовником.

5. Внесення змін у дозвіл на виконання будівельних робіт
6. Анулювання дозволу на виконання будівельних робіт
7. Сертифікат про прийняття об’єкта в експлуатацію
8. Порядок надання документів для отримання містобудівних умов та обмежень через електронний кабінет.
9. Порядок надання документів на проведення експертизи
10. Порядок надання документів на проведення технічної інвентаризації

Блок №4. Як подавати документи на отрімання прав будувати чи експлуатувати?

1. Подача заяв на отримання документів дозвільного, декларативного характеру через елекстронний кабінет замовник (ДІЯ).
2. Розгляд заяв на отримання документів дозвільного, декларативного характеру ДАБІ України.
— чек – лист ЦНАП
— чек – лист ДАБІ що до прийняття рішення
— чек – лист Огляд об’єкту перед прийняттям
— чек – лист ДАБІ підсумкової перевірки виконавчої документації
— чек – лист ДАБІ перевірки доступності об’єкта
— чек – лист відповідності об’єкта

3. Створення ЄДЕССБУ та удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва:
— запровадження відкритого доступу до інформації, яка міститься в електронній системі. Можливість отримання Витягу
— обмеження деяких повноважень посадових осіб ДІМ
— запровадження єдиного порядку присвоєння та зміни адрес об’єктам нерухомого майна
— посилення відповідальності суб’єктів надання адміністративних послуг
— отримання результатів надання адміністративних послуг в електронній формі
— отримання всіх адміністративних та інших послуг у сфері будівництва в електронному формат
— скорочення переліку документів, що подаються для адміністративних послуг у сфері будівництва.
— застосування чек – листів

4. Як замовник набуває право на виконання будівельних робіт?
— відсутні дозволи і сертифікати
— час набуття відповідного права

Блок №5. Технічне регулювання в містобудуванні

— підвищення якості ДБН. Зменшення кількості необґрунтованих вимог
— вдосконалення процедури оприлюднення будівельних норм
— розширення методів встановлення будівельних норм. Закріплення параметричного методу як пріоритетного
— розширення кола базових організацій, що виконують функції по нормуванню
— гармонізація ДБН до Єврокодів
— удосконалення процедури застосування обґрунтованих відхилень від ДБН
— напрацювання та розроблення гармонізованих Національних містобудівних стандартів, які прийдуть на заміну ДБН та ДСТУ

Блок №6. ДБН Планування та забудова територій Б.2.2 – 12:2019: Наказом Мінрегіону N№104 від 26 квітня 2019 року

1. Постанова КМУ 367 від 27.03.19
2. Перехід до Єврокодів
3. Порядок погодження відхилення від ДБН
4. Порядок звернення погодження відхилення від ДБН
5. Оприлюднення поданих матеріалів на сайті мінрегіону
6. Порядок опрацювання звернення
7. Передача справи на розгляд науково – технічної ради
8. Як подолати недостачу часу і засобів?
9. Результат погодження відхилення
10. Закон України «Про енергетичну ефективність будівель»

Блок №7. Зміни в галузі містобудування 2021: очікуємо прийняття постанов, що змінять деякі регуляторні акти у сфері будівництва щодо ліцензування, дозвільних документів, прийняття об’єктів в експлуатацію, визначення порядку ведення контролю та нагляду.?

1. Чи відновлять лiцензування виконавцiв робiт та передбачення персонiфiкованої сертифiкацii вiдповiдальних виконавцiв робiт (виконробів, інженерів-консультантів, архітекторів)?
— проваджуються ліцензійні умови з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми та значними наслідками;
— перелік видів робіт з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми та значними наслідками, які підлягають ліцензуванню.
— ліцензування має проводити Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ)

а. Чи втратили чинність постанови КМУ №1396 та №256?
б. Чи безстрокові вже видані ліцензії у будівництві? Як отримати нову ліцензію?

2. Персоніфікована професійна сертифікація відповідальних виконавців робіт (виконробів, інженерів-консультантів).
— термін дії сертифікатів та проходження курсів підвищення кваліфікації.
— які сертифікати для ГІП? Які для підпису кошторисної частини проектної документації?
— анулювання, вилучення сертифікатів.
— персональна відповідальність (майнова, адміністративна, кримінальна)
— закріплення функції за Міністерством розвитку громад та територій.

3. Професія незалежного інженера-консультанта як відповідальної осіби.
а. Наказ Мінрегіону від 13.04.2020 № 89 «Про затвердження примірних форм договорів про здійснення технічного нагляду та про надання інженерно-консультаційних послуг у будівництві».
б. Напрямки діяльності інженера-консультанта, роль та обов’язки:
— виступає в ролі експерта, який консультує замовника з питань реалізації проекту;
— займається підбором постачальників і підрядників;
— об’єктивно і незалежно керує будівництвом на майданчику і повністю супроводжує проект на всіх стадіях;
— несе відповідальність за дотримання норм законодавства у частині делегованих замовником повноважень;
— здійснює незалежний і всебічних контроль якості при проектуванні й будівництві об’єктів.

4. Сертифікація персоналу

5. Запровадження страхування ризикiв та вiдповiдальностi в будiвництвi з 01.01.2021р.
— атестованi та сертифiкованi особи
— замовника перед третiми особами за збитки завданi будiвництвом
— пiдрядника (життя, здоров’я працiвникiв, роботи небезпечних механiзмiв)

6. Проект законів 5071 та 5072 — реформування сфери архбудконтролю, зміни в регулюванні містобудівної діяльності і посилення відповідальності (як для суб’єктів містобудування, так і для посадових осіб).
– чи будуть проекти 5071 та 5072 розглядатися Верховною Радою після висновків профільного комітету ВР? Чи стануть проекти законами в такому вигляді як вони є зараз?

7. Проекти законів щодо реформування державного регулювання у сфері містобудування.
— проєкти Законів реєстр. №3875, реєстр. №3876. про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав кредиторів об’єктів будівництва.

8. Онлайн-послуги на сайті містобудівного кадастру: МУО в електронному вигляді, інвентаризація та оцифрування архітектурно-планувальних завдань.

Блок №8. Змiни в оформленнi дозвiльної документацiї на будiвництво.

1. Нова процедура отримання дозвільних документів на будівництво.
— огляд реформи будівельної галузі в 2021 році
— введення в експлуатацію об’єктів (СС2, СС3): детальний алгоритм, поради, практичний аналіз, розбір кейсів.
— оновлений перелік критеріїв автоматичних перевірок.
— повідомлення та дозвіл на виконання будівельних робіт: «перелік» (СС2, СС3), детальний алгоритм, поради, практичний аналіз, розбір кейсів.
— єдиний державний реєстр будівельної діяльності: інструкція по роботі з порталом, аналіз інструментів, проблеми у використанні.
— аналіз усіх підстав відмови у видачі дозвільних документів: практичні кейси, приклади, варіанти та способи усунення.

2. Електронний будпаспорт та інші зміни до порядку видачі будівельного паспорта 2021.
— аналіз проекту Наказу «Про затвердження Змін до Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки»:
— подання документів в електронному вигляді через електронний кабінет Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ)
— доповнення пакету документів згодою співвласника (співвласників) об’єкта нерухомого майна
— відповідальність замовника: за недостовірність даних, помилки/похибки, допущені у підготовці графічних матеріалів.
— скасування та призупинення будівельного паспорта.

3. Містобудівні умови і обмеження.

4. Отримання дозволів на проведення підготовчих робіт.
— пiдготовчi роботи згiдно змiн у постанову КМУ № 466: перелiк.

5. Отримання дозволів на початок будівництва або реєстрація декларацій на початок будівельних робіт.
— який спосіб подання та які строки розгляду для отримання дозволу на початок виконання будівельних робіт (СС2, СС3)?
— які основні зміни в процедурі розгляду документів та які можуть бути наслідки розгляду?
— який порядок розгляду отримання дозволу на будівництво (СС2, СС3)?
— який необхідний перелік документів для отримання містобудівних умов та обмежень?
— як змінився перелік документів для отримання дозволу на будівництвоа?

6. Прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва та отримання сертифікатів або реєстрація декларацій про завершення будівельних робіт.
— який механізм розгляду отримання сертифікату готовності (СС2, СС3)?
— який алгортм видачі сертифікату або рішення про відмову?
— який перелік проектної та виконавчої документації обов’язково має бути на момент «огляду об’єкту»?
— що обов’язково має бути виконано для мало мобільної групи населення в момент «огляду об’єкту»?
— перелік: технічний паспорт + енергетичний сертифікат.

7. Отримання дозволів на роботи з підвищеним рівнем безпеки.
8. Особливості оформлення самовільно побудованих об’єктів.
— (судовий і позасудовий порядки). Практика і особливості легалізації.
— перепланування.
— продовження будівельної амністії по порядку здачі в експлуатацію. У чому проблеми і ризики власника самобуду.
— в Українi запрацював Новий порядок легалiзацiї самобудiв, побудованих до 2015 року. Вимоги органiв державного архiтектурно-будiвельного контролю до замовника.

Блок №9. Відновлення державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду: робота 553 постанови КМУ, комплексний план перевірок, реформування органів дабк та їхніх повноважень.

1. Постанова №1339 відновлення дії постанови КМУ № 553 про порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю. Проект змін до порядку атестації виконавців робіт (послуг), введення чек-листів, запровадження нових критеріїв оцінки ризику.
— чи передбачає постанова повернення органам місцевого самоврядування повноваження зі здійснення контролю на об’єктах класів наслідків СС1 та СС2?
— що з атестацією інспекторів, що здійснюватимуть контроль? Чи буде можливість оскарження їхніх результатів у суді?
— що з контролем на об’єктах найвищого класу наслідків СС3? Чи залишаються вони все ще поза контролем?

2. Проект змін до порядку атестації виконавців робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, чи відновлює постанова в повній мірі держархбудконтроль?
3. Проект постанови КМУ «Про внесення змін до деяких постанов КМУ щодо удосконалення діяльності органів держархбудконтролю».
— основні зміни першого етапу торкнуться Порядку здійснення держархбудконтролю (Порядок 553).
— як буде відбуватись проведення планових та позапланових перевірок суб’єктів містобудування здійснення перевірки за чек – листом?
— які нові критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері містобудування?

а. для об’єктів СС1 (низький) – пожежні вимоги та доступність для маломобільних груп населення, для СС2 (середній) додається міцність і надійність, а для СС3 (високий) та об’єктах підвищеної небезпеки мають право перевірити якість будівельних матеріалів.
б. які критерії оцінки ступеню ризику вже затверджені постановою кму №899 від 31 жовтня 2018 р?
в. чи відповідають запропоновані підстави для проведення позапланової перевірки ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»?

4. Як здійснюється планова перевірка на підставі застосування підсистеми управління ризиками, яка функціонує у складі ЄДЕССБ?
— аналіз окремої процедури прийняття рішення про проведення позапланової перевірки яке приймає Комісія з питань перевірок, яка функціонує у складі ДІАМ, за результатами аналізу підсистемою управління ризиками наведених фактів порушення (!).
— зміни до Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затверджений постановою КМУ від 13 квітня 2011 р. № 466.
— зміни до Переліку видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, відповідальні виконавці яких проходять професійну атестацію, затверджений постановою КМУ № 554.
— зміни до Переліку органів ліцензування, затверджений постановою КМУ № 609.
— зміни до Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду, затверджений постановою КМУ 698.
— зміни до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженому постановою КМУ № 461.

5. Зміни до Наказу №45 Про затвердження Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів.
6. Зміни до Наказу №240 Про затвердження форм актів та інших документів, які складаються під час або за результатами здійснення державного архітектурно-будівельного контролю.

7. Архiтектурно-будiвельний нагляд.
— органи та їх повноваження, Держава i органи місцевої влади, Сфера вiдповiдальностi, Дiї, Повноваження.

8. Архiтектурно-будiвельний контроль.
— ким i як здійснюється? Децентрализация. Повноваження: держави, якi передаються. ДАБК на рівні державних функцiй.
— iнспекцiї на мiсцях, як адмiнiстративнi спiвробiтники від місцевої влади.

9. Авторський та інженерно-технічний нагляд.
10. Персональна кримінальна i майнова вiдповiдальнiсть за порушення всіх (державних та приватних) учасників будівельного процесу.

Зверніть увагу!!!

— кількість учасників обмежена;
— бронь місця для учасників в залі підтверджується оплатою;
— заброньований зал для конференцій на 245 м2;
— всі вимоги до необхідної дистанції та безпеки будуть дотримані;
— учасники будуть забезпечені захисними масками й антисептиками.

Регламент заходу:

09.30-10.00 Реєстрація учасників в залі
10.00-12.00 Сесія 1. СЕРГІЄНКО Олександр
12.00-12.40 Обід в ресторані
12.40-14.00 Сесія 2. СЕРГІЄНКО Олександр
14.00-14.15 Перерва на каву
14.15-16.00 (17.00) Сесія 3. СЕРГІЄНКО Олександр
16.00 (17.00)- Відповіді на запитання учасників.
(* також після виступу спікера по 10 хв. відповіді на індивідуальні запитання)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...


Шевченко Олександр
OK
Шевченко Олександр

Координатор заходу

Пов'язані заходи
Публікації експертного блогу Відповіді на всі Ваші питання

MARMAER

Семінари, Вебінари, Онлайн-курси, Конференції – навчання для фінансистів, бухгалтерів, юристів і керівників.

ЧИТАЙТЕ НАС НА ПОШТІ

МИ ПРИЙМАЄМО ДО ОПЛАТИ

liqpay